Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Kaloqn19
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:04 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kaloqn19 »

Колеги дали на Герман са пуснали пъстърви???
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от кирил великий »

На Герман е пуснал сивенчета, но кълват много слабо. Защото още им е топло. Информация четвъртък - само аз и още един колега хванахме сивени.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от saksi »

На Пожарево са пуснали пъстърва.
Кълвяло е само сутринта и то най вече в залива до фургона.
Следобяд ,умряла работа,две-три риби за целия язовир.
Kaloqn19
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:04 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kaloqn19 »

кирил великий написа:На Герман е пуснал сивенчета, но кълват много слабо. Защото още им е топло. Информация четвъртък - само аз и още един колега хванахме сивени.
На каква стръв заложи колега?
Благодаря:)
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

Колеги някакво инфо за Чепинци ? Предварително благодаря.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Д.Граховски »

А на въпросните платени позволяват ли спининг и как се стига с градски транспорт и въобще стига ли се?
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от кирил великий »

.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

Днес най-накрая успях да направя един дообеден бабушколов на Панчарево. Ползвах сенсаска храна от скъпата :D , но ще се върна към доброто Ван ден енде. Стартирах вихрено с 6 бабушки за пет минути на директната ми шестица, но защо толкова бързо започват да ме отбягват в този вид риболов и днес не разбрах. За още 2 часа ги докарах до десет и извадих мача. На него намерих логика в риболова като изключим дълбочината и успях да докарам рибите до 30 броя, които бяха смесени с 3 костура и 5 брутално едри уклея /около 20-25 см./. Лових ги в небитието /около 3 м. Дълбочина/, а там вътре на около двайстия метър е шест метра. Контролирах ги със захранката все едно ловях на дъното. Явно ги дразнеше цамбуркането. Трабваше да пробвам с камък да видя дали същия щеше да е ефекта. За мен друго обяснение няма. Обаче ЗАЩО ТАКА ГРУБО МЕ ЗАРЯЗАХА НА ДИРЕКТНИЯ :lol: . Ако някой ми обясни ще го черпя един съвместен риболов. Рибите си плуват в язовира. Снимки не правих, защото бях си забравил кърпата за ръце и щеше да се отрази зле на новия ми телефон. Та така.
vesobacov
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 7:36 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от vesobacov »

miro253 написа:Днес най-накрая успях да направя един дообеден бабушколов на Панчарево. Ползвах сенсаска храна от скъпата :D , но ще се върна към доброто Ван ден енде. Стартирах вихрено с 6 бабушки за пет минути на директната ми шестица, но защо толкова бързо започват да ме отбягват в този вид риболов и днес не разбрах. За още 2 часа ги докарах до десет и извадих мача. На него намерих логика в риболова като изключим дълбочината и успях да докарам рибите до 30 броя, които бяха смесени с 3 костура и 5 брутално едри уклея /около 20-25 см./. Лових ги в небитието /около 3 м. Дълбочина/, а там вътре на около двайстия метър е шест метра. Контролирах ги със захранката все едно ловях на дъното. Явно ги дразнеше цамбуркането. Трабваше да пробвам с камък да видя дали същия щеше да е ефекта. За мен друго обяснение няма. Обаче ЗАЩО ТАКА ГРУБО МЕ ЗАРЯЗАХА НА ДИРЕКТНИЯ :lol: . Ако някой ми обясни ще го черпя един съвместен риболов. Рибите си плуват в язовира. Снимки не правих, защото бях си забравил кърпата за ръце и щеше да се отрази зле на новия ми телефон. Та така.
Колега ,рибите там се държат така ,но на далечна дистанция се задържат с захранка и стреляне на бял .
Днес и аз бях там но гоня костур от няколко дни и съм доволен
Аватар
Стонин МаХенд
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 480
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 2:52 pm
Местоположение: Орит
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Стонин МаХенд »

костура къде го търсиш, близо ли е до брега или напротив?
vesobacov
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 7:36 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от vesobacov »

На 20-25 метра на дълбочина около 3-3,5 м.
Emo-el
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2014 2:52 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Emo-el »

Днеска на Веринско 2 костура на рибка и 1 пъстърва на бял със стиропор. Имаше колеги, които ловяха на плувка червеноперки в добро темпо.
TRANSKI RIBAR
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1607
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 3:39 pm
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Днес на мелниците абсолютно никакъв риболов,не бях ходил от година,няма и да стъпя скоро пак :) Навръщане към 14;30ч. отидохме до Челопечене и до към 17ч. хванахме по няколко бабушки с уклей :) Беше пълно с рибари на Челопеча
chirusa_bg написа: ПП. По цяла нощ пие, а сутрин ни бие. Що е то?
1.3.1.2.
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от кирил великий »

TRANSKI RIBAR написа:Днес на мелниците абсолютно никакъв риболов,не бях ходил от година,няма и да стъпя скоро пак
Ма не е от нямане на риба - бъди сигурен. По-предната седмица - три шарана и пет кила каракуда. Там ден с ден еднакви няма.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
TRANSKI RIBAR
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1607
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 3:39 pm
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Трима бехме,се едно у кенефо бехме метнали...нито проигра риба нито нищо...некви дребни каракудлета и бабушки излезнаха
chirusa_bg написа: ПП. По цяла нощ пие, а сутрин ни бие. Що е то?
1.3.1.2.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”