Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от tonkatabg »

grigorov90 написа:Колеги,
обмислям ходене до малкия (първия) гьол на Безден, така наречения "язовир със скарите" (или нещо подобно). Ще търся щука на спининг. Имате ли инфо за запаса от този вид риба на водоема и като цяло удобен ли е за въртене? Не съм ходил никога по този район и искам да знам какво да очаквам :)

В момента всичко е във водорасли там и на блесна няма да имаш особен успех освен да се сбогуваш с нея... изчакай 1 месец или пролетта за щуката :)
Аватар
grigorov90
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 3:57 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от grigorov90 »

tonkatabg написа:В момента всичко е във водорасли там и на блесна няма да имаш особен успех освен да се сбогуваш с нея... изчакай 1 месец или пролетта за щуката :)
Да му се невиди... Аз точно заради това мислех да ходя на различно от Богров, Челопеча и Враждебна място. Там е голяма мъка с тия водорасли. Примамка не съм късал още, тъй като самите треволяци са крехки, ама това да вадиш по 3 кила водорасли ми къса нервите... Като цяло заслужава ли си да се търси целенасочено щука там или тя е по-скоро прецедент и читав ли е пътя, с БМВ 5ца съм... ?
JoeyBG
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 07, 2015 6:55 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от JoeyBG »

Щука има на Безден и то излизат все добри екземпляри,рядко съм виждал под 2кг.,но тревата е проблем. Може да опиташ на Попер или на силиконова жаба е най-добре,че не закачат въобще в тревата. Пътя е 20-30 метра черен става за всякакви коли. Незнам дали знаеш,че има такса 5 лв на пръчка,улова не се заплаща допълнително. Дано съм бил полезен и успех!!!
Аватар
grigorov90
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 3:57 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от grigorov90 »

JoeyBG написа:Щука има на Безден и то излизат все добри екземпляри,рядко съм виждал под 2кг.,но тревата е проблем. Може да опиташ на Попер или на силиконова жаба е най-добре,че не закачат въобще в тревата. Пътя е 20-30 метра черен става за всякакви коли. Незнам дали знаеш,че има такса 5 лв на пръчка,улова не се заплаща допълнително. Дано съм бил полезен и успех!!!
Да, знам, че е платен. Досега на платен не съм ходил, но и това ми дойде до главата в стремежа си да хвана така бленуваната вече ЩУКА :lol: Тъй като повърхностни примамки все още нямам, май и тоя месец ще го завърша на хляб и сол, след като купя 1-2 жабета и попер :drinkers:
Аватар
stoiann80
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Авг 17, 2014 3:44 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от stoiann80 »

grigorov90 написа:
JoeyBG написа:Щука има на Безден и то излизат все добри екземпляри,рядко съм виждал под 2кг.,но тревата е проблем. Може да опиташ на Попер или на силиконова жаба е най-добре,че не закачат въобще в тревата. Пътя е 20-30 метра черен става за всякакви коли. Незнам дали знаеш,че има такса 5 лв на пръчка,улова не се заплаща допълнително. Дано съм бил полезен и успех!!!
Да, знам, че е платен. Досега на платен не съм ходил, но и това ми дойде до главата в стремежа си да хвана така бленуваната вече ЩУКА :lol: Тъй като повърхностни примамки все още нямам, май и тоя месец ще го завърша на хляб и сол, след като купя 1-2 жабета и попер :drinkers:
Като се отклониш от главния път, имаш 20-30 м, но пътя е чакълест и нямаш проблем там. Виь, ако искаш да ходиш към скарите, по-добре остави колата на стената и отиди пеш. Таксата е 6 лв на пръчка. На слука.
Memento mori
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от С. Димитров »

Това, което сториха с хубавите баластриери около ТЕЦА и квартал "Димитър Миленков" няма да го простя на цапащите и допусналите тези извращения отговорни държавни и общински служители. Ще има продължение, но ми трябва време, а и ако тези фактори през това време си изчистят помията, внесена във водоема, обещавам да бъда що годе снизходителен.
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от saksi »

Сега се прибрах от Пожарево.
Пускаха пъстърва,не знам колко ,но видях ,че са по 400-500грама.
Бях сам на целия гьол.
Хванах една пъстърва на камола и една шаранче,около две кила на царевица.
Около 17.30 една жълта кола тръгна да слиза от към селото и там си остана.
Не правете тази грешка,трактора взима по 50лв.
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от stridata »

Някой може ли да ми каже в колко отварят Мелниците?
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Kaloqn19
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:04 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kaloqn19 »

stridata написа:Някой може ли да ми каже в колко отварят Мелниците?
Мисля че е денонощно!
Аватар
atanasko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 6:28 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от atanasko »

Колеги , някой скоро да се е пробвал със спининг на "Пънча" , че мисля да пусна бюлетината с блесната утре . Ако някой подаде информация в деня за размисъл ще съм благодарен . Мерси :lol:
Опазвайте Рибата , за да има какво да се лови !!!
goran2
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2014 11:53 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от goran2 »

Колега тази година на воблери и блесни на пънча нямам удар.От към пътя съм обхождал целия язовир.Сутрин вечер капо.
Kaloqn19
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:04 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kaloqn19 »

Колеги къде са пуснали пъстърва освен на Герман и Суходол?
Благодаря
choch1
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2015 9:49 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от choch1 »

Kaloqn19 написа:Колеги къде са пуснали пъстърва освен на Герман и Суходол?
Благодаря
и на враждебна 777
goran2
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2014 11:53 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от goran2 »

Днес на челопечене на спининг поредното капо.
Mistor ribar
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 1:46 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mistor ribar »

Чуден октомврийски ден и взех че направих разходка до р.Църна бара до Требич.Колеги естествено нямаше,но имаше отъпкани места от риболовци посетили барата през уикенда.Около половин час нямаше никаква индикация за риба и си тръгнах.Газ и на Кътинския гъол до шосето,и тук никакви риболовци.Половин час спокойна плувка и си дигнах багажа.Ще чакаме да застудее времето.Но все пак два часа сред природа.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”