Ryobi Zauber

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Ryobi Zauber

Мнение от аксел »

моето 2000 ,след 5ия-6тия риболов взе леко да затяга при въртене,след което внезапно основната ос излезе,заедно с шпулата......отворих го и какво да видя е ми елемента държащ оста тънък като вестник и направен от цам,оста леко го износила и той се пръснал на парчета...........
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
suhia_ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 6:31 pm

Re: Ryobi Zauber

Мнение от suhia_ribar »

Е,то за това периодично се прави обслужване на макарата,колега,нещо като СТО-то в казармата.
Другото е,че аз примерно винаги проверявам макарата дали е смазана,макар и закупена чисто нова!
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Ryobi Zauber

Мнение от m65 »

аксел написа:имам два Заубера,1000 и 2000,след като се наложи да разглобя единия и да погледна отвътре механиката,въобще не съм впечатлен,жалко,че преди ги смятах за много корави макари,не препоръчвам,това е моето мнение........по-добре китайски боклук за 50лева ,отколкото същия,но за 150лв.
Интересно ми е какво наложи отварянето на макарата :!:
Ползвам Zauber-и от около 8-9 години, и смея да твърдя от положението на риболовец с около четиридесет годишен стаж, че това са единствените макари които не съм разглобявал, защото те просто си работят. Не съм имал само модел от серията 4000. Естествено говоря за старите модели, а не за този за който пита колегата Borislav Haralampiev. И тъй като модела е все още нов не вярвам, че е коректно да се дават крайни мнения относно надеждността му. От друга страна огромен брой риболовци, не само в България а и по света, окачествяват риболовните макари Ryobi като особено надеждни. А колкото до Zauber-а (пак подчертавам, че става въпрос за старият модел) огромен брой колеги изразяват мнение, че това е най-доброто за своят ценови клас. Не една и две фирми произвеждат Zauber-и, и ги пускат на пазара под друго име. Ако бяха ненадеждни биха ли рискували? Естествено никой не е застрахован от дефектна бройка, при мерцедес, примерно, също има дефекти, но който може да си го позволи не се съобразява с това.
Друг е въпросът, че рибата не знае дали ние ловим с макара за 150 лева или с китайски боклук за 50 лева. В това съм абсолютно убеден, както и в това, че и с китайският боклук за 50 лева пак ще хвана риба, както и с макара за 150 лева. Само, че удоволствието с работата със Zauber-а за мен е по-важно. Някой колеги оприличават удоволствието да работиш с качествени такъми като "душевна чекия". Други изразяват мнението, че - кеф цена няма. Аз лично подкрепям и двете мнения.
Ако колегата Borislav Haralampiev ме разбира правилно, то моят съвет е:
колега ако тази макара ти е на сърце, ако можеш да си я позволиш - вземай я. Ако пък не ти допадне винаги можеш да я продадеш, макарите от марката Ryobi не се задържат много в секцията "продавам".
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Ryobi Zauber

Мнение от аксел »

колега,както споменах имам два Заубера,единия от старите с дръжката която се прибира с копче,като изключим неприятния луфт на дръжката,макарата си работи много добре,това беше и причината да си купя и размер 2000,вече с другата дръжка,за да имам още една уж здрава непретенциозна макара,среден клас,за медиум лайт спининг.Възможно е да съм попаднал на дефектна бройка,но не е това причината за моето негативно мнение,просто когато се наложи да я разглобя останах разочарован от конструктивното слабо звено заложено в макарата/именно държача на оста/ направен така че да се счупи.Аз лично повече такъв боклук,няма да си купя,пък нека колегите да са доволни,нямам против......имам и в пъти по-скъпи макари/примерно 8 пъти/,както и по-евтини от Рьобито,просто според мене тази макара е надценена,реално цената и е около 60-80лв.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
suhia_ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 6:31 pm

Re: Ryobi Zauber

Мнение от suhia_ribar »

Колега,луфта в дръжката се оправя много лесно,и не прави макарата по никакъв начин ненадежна.Ако решиш ще споделя как се оправя луфта.
Аватар
Veselin_fish
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Съб Яну 21, 2012 9:33 pm
Местоположение: гр. Троян / Стара Загора

Re: Ryobi Zauber

Мнение от Veselin_fish »

suhia_ribar написа:Колега,луфта в дръжката се оправя много лесно,и не прави макарата по никакъв начин ненадежна.Ако решиш ще споделя как се оправя луфта.
Колега ако става на въпрос за дръжката с бутон, би ли споделил как се оправя? Щото имам една с такъв луфт.
Нека опазим водоемите ни чисти. Моля, събирайте си боклуците!

30184 Изображение
Аватар
suhia_ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 6:31 pm

Re: Ryobi Zauber

Мнение от suhia_ribar »

Veselin_fish написа:
suhia_ribar написа:Колега,луфта в дръжката се оправя много лесно,и не прави макарата по никакъв начин ненадежна.Ако решиш ще споделя как се оправя луфта.
Колега ако става на въпрос за дръжката с бутон, би ли споделил как се оправя? Щото имам една с такъв луфт.
Привет,сега чак влизам във форума.
На срещуположната страна на дръжката има една капачка,която е на резба,развиваш я,и вътре има болт за отверка,притегни го малко и си готов.
Успех!
Аватар
Veselin_fish
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Съб Яну 21, 2012 9:33 pm
Местоположение: гр. Троян / Стара Загора

Re: Ryobi Zauber

Мнение от Veselin_fish »

Благодаря колега! Ще го позатегна и ще вдя какво ще стане.
Нека опазим водоемите ни чисти. Моля, събирайте си боклуците!

30184 Изображение
Аватар
ivan_stajkoff
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Ное 03, 2015 7:40 pm
Местоположение: пловдив

Re: Ryobi Zauber

Мнение от ivan_stajkoff »

Едно нещо ме озадачава..извинявам се че пиша сега просто си поръчах заубер 4000 фрезована дръжка и сега като чета че на 5-ИЯ риболов се е строшил дали съм сбъркал в избора?! Не исках да отварям нова тема...та при положение че заубера е 160 лв и е ненадежден при положение че човек си мисли че избира нещо добро уж за цената си..каква би била мотивацията ми да си купя 8 пъти по-скъпа макара....а не да си ловя с дайва суийпфаиър 4000 за 30 лв?
"Нас не ни слушай много-феновете на марки/макар,че в думите ни има много истина/избери гъдела, който ще изпитваш."
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ryobi Zauber

Мнение от ТТ лови по реки »

Стига излишни притеснения колега,от една развалена макара на хиляди които работят.Аз също си взех Заубер 4000,макар че отначало исках някаква по-евтинка,ама като ги завъртях всички Риобита в магазина,тая ми хареса най-много.Положителните отзиви за нея са много повече,от тези дали някъкъв дефект.Така че,лови си с нея,и си прави кефа,не мисли кога ще се развали,или тем подобни.Само знай че няма да хващаш повече риба защото си с Риоби,пак същото ще си ловиш,но с повече кеф.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Ryobi Zauber

Мнение от rap66 »

ivan_stajkoff написа: ......каква би била мотивацията ми да си купя 8 пъти по-скъпа макара....а не да си ловя с дайва суийпфаиър 4000 за 30 лв?
Зависи какво и къде ловиш. В повечето случаи, на нашите вътрешни водоеми - естетическа :D . Но ако ловиш нощем чернокоп приметно, и той само "целува", филенцето го вадиш с 2-3 захапки без да си разбрал, тогава може би ще оцениш една макара която върти сама без никакви шумове, вибрации или почуквания (естествено и пръчката ти не трябва да е глуха" ), тогава всяка една вибрация е риба (и разликата със съседа понякога е 30:1 :shock: ), а не промяна в посоката на безконечния винт примерно (вземи новия Заубер, вдигни го под ъгъл или вертикално, затвори очи и навивай бавно - оборот за 1-2 сек). И запазването на тоя ход във времето също е пряко свързан с цената и поддръжката. Ако пък търсиш и мощ (равномерно въртене независимо какво се случва от другия край на линията) и да не тежи повече от 300-320) гр, цената расте. С две думи мирни риби могат да се ловят с всякаква макара, но за хищника не става.
Аватар
ivan_stajkoff
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Ное 03, 2015 7:40 pm
Местоположение: пловдив

Re: Ryobi Zauber

Мнение от ivan_stajkoff »

Ами колега аз ловя риба 5/10 пъти годишно...предимно на затворени водоеми на плувка. Реших че заубера ще е добра покупка за този вид риболов. Взех я без даже да съм я въртял. Изцяло по мненията на колегите във форума. 1000Лв не бих дал за такъм освен ако не спечеля от нац. лотария :) като цяло обаче очаквах като че ли повече от макарата...
"Нас не ни слушай много-феновете на марки/макар,че в думите ни има много истина/избери гъдела, който ще изпитваш."
Аватар
ivan_stajkoff
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Ное 03, 2015 7:40 pm
Местоположение: пловдив

Re: Ryobi Zauber

Мнение от ivan_stajkoff »

Инак искам да си взема още една макара пак за плувка и съм се насочил към ексейдж 4000 ако някой може да даде и други предложения до този бюджет ще съм благодарен. Ще се лови на затворен водоем предимно шарковци и каракуди.
"Нас не ни слушай много-феновете на марки/макар,че в думите ни има много истина/избери гъдела, който ще изпитваш."
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Ryobi Zauber

Мнение от rap66 »

ivan_stajkoff написа:Ами колега аз ловя риба 5/10 пъти годишно...предимно на затворени водоеми на плувка. ...
В твоя случай дали ще е Заубер, Инсайдер или Екусима, надали ще усетиш някаква разлика.
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”