Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Д.Граховски »

Току що се връщаме от проучване от платения на Панчарево, все още е запечатан, езерото наполовина е замръзнало също. Малкия на плажа до платеното е целия в лед
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Dreamer85
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 2:18 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Dreamer85 »

Здравейте,колеги.Някой да има информация за Доганово-има ли лед и дали излиза нещо.Мерси предварително.
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от isavkov »

Д.Граховски написа:Току що се връщаме от проучване от платения на Панчарево, все още е запечатан, езерото наполовина е замръзнало също. Малкия на плажа до платеното е целия в лед
Значи няма се ходи там уикенда... Явно ще съм на Суходол пак.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
maz0o0o
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Яну 29, 2016 10:00 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от maz0o0o »

Някой може ли да сподели какво има на Безден и каква е цената на въдица?
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

За плувкаджиите и любители на "бетониери" на Герман дава по добре от Панчарево,половината е без лед и има бая големи 2- килограмови,сьомгоподобни добичета.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от icefire »

maz0o0o написа:Някой може ли да сподели какво има на Безден и каква е цената на въдица?
Колега формулирай питането си малко по-ясно и правилно. "какво има на Безден" : има път , къщи ,дворове .. ниви ..
и "каква е цената на въдица" !@?!? ... ами това попитай в някой магазин , зависи каква желаеш да закупиш ... :)
В района на село Безден има три места на които може да се отиде на риба , и трите са срещу заплащане на такса за риболов и заплащане на уловената риба , според-- зависи ....
1) Бетонен развъдник за пъстърва - американска .. за таксата незнам но цената на кило е 8-9 лв .
2) Карстов заблатен водоем ... намира се до самото село на 30-40 метра от кръчмата , през зимата се ходи точно от тази страна защото там извира топлата вода която захранва водоема и рибата там е активна . От страната на стената водата е студена и често замръзва ... лови се почти - нищо.
От страната на изворите има пригодена - поста .. сковани палета , така наречените -скари , понеже от брега за риболов е недостъпно. Като цяло водоемът е тегав за риболов , няма удобни места , целият е обрасъл в тръстики , водорасли и от онази жилавата водна трева , пълно е със закачки... Лови се щука и бабушка , има наистина трофейни щуки 10+ кг , но е много трудно за риболов ..
Такса на въдица - 6 лв. уловената риба не се заплаща ..
3) Язовир "Бистрица" при село Безден , около километър от центъра на селото . Водоемът държи шаран,толстолоб,амур,пъстърва,лин,каракуда,бабушка,слънчак тук/там някоя кубинка ... Миналата година бе отворен за посещение от 1-ви Март, в момента незнам дали е отворено . Иначе има наистина трофейни шарани 10-15 кг + .. При добър ден риболовът е достатъчно сносен , бих казал.
Такса на въдица- 5 лв. уловът се заплаща 6-7 лв шаран , 3-4лв амур , 8 лв пъстърва ... каракудата и бабушката са free
Гьола си има кръчма , нетрябва да се ходи чак до селото за "гориво" ... но в района никъде не продават цигари , такаче ако сте пушачи си носете :)
@/ - колебанията в цените са защото несъм на 100% сигурен ... имаше някаква промяна но съм забравил кое/ как ...
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
maz0o0o
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Яну 29, 2016 10:00 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от maz0o0o »

icefire написа:
maz0o0o написа:Някой може ли да сподели какво има на Безден и каква е цената на въдица?
Колега формулирай питането си малко по-ясно и правилно. "какво има на Безден" : има път , къщи ,дворове .. ниви ..
и "каква е цената на въдица" !@?!? ... ами това попитай в някой магазин , зависи каква желаеш да закупиш ... :)
В района на село Безден има три места на които може да се отиде на риба , и трите са срещу заплащане на такса за риболов и заплащане на уловената риба , според-- зависи .....
1) Бетонен развъдник за пъстърва - американска .. за таксата незнам но цената на кило е 8-9 лв .
2) Карстов заблатен водоем ... намира се до самото село на 30-40 метра от кръчмата , през зимата се ходи точно от тази страна защото там извира топлата вода която захранва водоема и рибата там е активна . От страната на стената водата е студена и често замръзва ... лови се почти - нищо.
От страната на изворите има пригодена - поста .. сковани палета , така наречените -скари , понеже от брега за риболов е недостъпно. Като цяло водоемът е тегав за риболов , няма удобни места , целият е обрасъл в тръстики , водорасли и от онази жилавата водна трева , пълно е със закачки... Лови се щука и бабушка , има наистина трофейни щуки 10+ кг , но е много трудно за риболов ..
Такса на въдица - 6 лв. уловената риба не се заплаща ..
3) Язовир "Бистрица" при село Безден , около километър от центъра на селото . Водоемът държи шаран,толстолоб,амур,пъстърва,лин,каракуда,бабушка,слънчак тук/там някоя кубинка ... Миналата година бе отворен за посещение от 1-ви Март, в момента незнам дали е отворено . Иначе има наистина трофейни шарани 10-15 кг + .. При добър ден риболовът е достатъчно сносен , бих казал.
Такса на въдица- 5 лв. уловът се заплаща 6-7 лв шаран , 3-4лв амур , 8 лв пъстърва ... каракудата и бабушката са free
Гьола си има кръчма , нетрябва да се ходи чак до селото за "гориво" ... но в района никъде не продават цигари , такаче ако сте пушачи си носете :)
@/ - колебанията в цените са защото несъм на 100% сигурен ... имаше някаква промяна но съм забравил кое/ как ...

Не е нужно да се правиш на интересен.Първо всеки знае какво питам. Второ говоря за безден на за Бистрица мой човек.Имам чуството че тук предимно отговяряте някви пубери честно да ти кажа.Ако нямаш отговор не пиши е така а си намери занимание! Безден е едно платено със шавари.Другото е Бистрица да оточна ако не си запознат.
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от tonkatabg »

Вчера на Пънчарево до обяд 1 кило дребен уклей
Кълвяха и дребни бабушки
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

maz0o0o написа:
icefire написа:
maz0o0o написа:Някой може ли да сподели какво има на Безден и каква е цената на въдица?
Колега формулирай питането си малко по-ясно и правилно. "какво има на Безден" : има път , къщи ,дворове .. ниви ..
и "каква е цената на въдица" !@?!? ... ами това попитай в някой магазин , зависи каква желаеш да закупиш ... :)
В района на село Безден има три места на които може да се отиде на риба , и трите са срещу заплащане на такса за риболов и заплащане на уловената риба , според-- зависи .....
1) Бетонен развъдник за пъстърва - американска .. за таксата незнам но цената на кило е 8-9 лв .
2) Карстов заблатен водоем ... намира се до самото село на 30-40 метра от кръчмата , през зимата се ходи точно от тази страна защото там извира топлата вода която захранва водоема и рибата там е активна . От страната на стената водата е студена и често замръзва ... лови се почти - нищо.
От страната на изворите има пригодена - поста .. сковани палета , така наречените -скари , понеже от брега за риболов е недостъпно. Като цяло водоемът е тегав за риболов , няма удобни места , целият е обрасъл в тръстики , водорасли и от онази жилавата водна трева , пълно е със закачки... Лови се щука и бабушка , има наистина трофейни щуки 10+ кг , но е много трудно за риболов ..
Такса на въдица - 6 лв. уловената риба не се заплаща ..
3) Язовир "Бистрица" при село Безден , около километър от центъра на селото . Водоемът държи шаран,толстолоб,амур,пъстърва,лин,каракуда,бабушка,слънчак тук/там някоя кубинка ... Миналата година бе отворен за посещение от 1-ви Март, в момента незнам дали е отворено . Иначе има наистина трофейни шарани 10-15 кг + .. При добър ден риболовът е достатъчно сносен , бих казал.
Такса на въдица- 5 лв. уловът се заплаща 6-7 лв шаран , 3-4лв амур , 8 лв пъстърва ... каракудата и бабушката са free
Гьола си има кръчма , нетрябва да се ходи чак до селото за "гориво" ... но в района никъде не продават цигари , такаче ако сте пушачи си носете :)
@/ - колебанията в цените са защото несъм на 100% сигурен ... имаше някаква промяна но съм забравил кое/ как ...

Не е нужно да се правиш на интересен.Първо всеки знае какво питам. Второ говоря за безден на за Бистрица мой човек.Имам чуството че тук предимно отговяряте някви пубери честно да ти кажа.Ако нямаш отговор не пиши е така а си намери занимание! Безден е едно платено със шавари.Другото е Бистрица да оточна ако не си запознат.


Направо "много кратък" отговор от колегата icefire,
Ако не беше оточнил, нямаше да е запознат със случая !

Иначе, тия пет-шестотин страници до сега все "пубери" сме ги писали,
Добре че дойде ти - та да ни отвориш очите в Софийската тема!
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от кирил великий »

Колега Петков, таман щях да похваля колегата icefire за грамотно и изчерпателно поднесената информация и видях как му се "отблагодариха". Но мен отдавна трудно ме изненадва простащината.
На теб успех утре на Панегата, хвърли с някоя плувка с рибенце!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
dragonaz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от dragonaz »

Колеги, някой днес на Суходол да е ходил или на Платеното на Панчарево да сподели как е положението?
Може и нещо за Пожарево да кажете няма да се обидя :)
Предварително благодаря.
Изображение
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Днес на река Искър в района на Враждебна -кленче 35 см.,-голяма вода,кофти условия.На"колегата" mazoooo,като не харесва "пуберски форуми"дано не влиза повче.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Dreamer85
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 2:18 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Dreamer85 »

dragonaz написа:Колеги, някой днес на Суходол да е ходил или на Платеното на Панчарево да сподели как е положението?
Може и нещо за Пожарево да кажете няма да се обидя :)
Предварително благодаря.
Суходол е пълен до горе,беседките са под вода и е голяма мътилка от снеготопенето.Минах само от там и незнам дали кълве нещо.
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от isavkov »

Аз вчера бях на Суходол - много студ и малко риба.
Нивото на язовира е високо, беседките са потопени, но е мътилка.
До обяд хванах само едно сивенче, колегите около мен и те така... но твърде много се намръзнах и си тръгнах рано по обяд.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци,днес не се сдържах и газ към Пънчака, пристигнах към 8ч. на тайното място а там фул народ още от 6.30ч.След две обиколки
на гьола един чичин ме приюти до него иначе мисия не възможна.Водата е много малко и местата за риболов са ограничени,лови се на два три метра от моста.Кал закачки треволяци в изобилие добре, че бях с ботуши и успях що годе да начесам крастата :fishing7: А бе кошмарен риболов ,
то не бе късане на поводи такъми,не издържах и 12.30 си бих дуспата.Горе долу си усигурих мезето за вечерта :fishing5: . п.с. Дребните бабушки и уклейки върнати в водата.Панчака се е размразил целия
Прикачени файлове
20160207_133041.jpg
20160207_133041.jpg (3.96 MiB) Преглеждано 5895 пъти
20160207_133027.jpg
20160207_133027.jpg (2.82 MiB) Преглеждано 5895 пъти
20160207_134336.jpg
20160207_134336.jpg (3.22 MiB) Преглеждано 5895 пъти
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”