Дупка на стрела

Модератор: nkolev66

Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Дупка на стрела

Мнение от ildobrev »

Колеги, бихте ли ми казали, стругар във Варна, който да ми пробие стрела?
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Дупка на стрела

Мнение от Kodjito75 »

от зад затвора има много добри стругари.
по точно след тримата мускетари първата в ляво.
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Дупка на стрела

Мнение от ildobrev »

Благодаря.
Аватар
Silent Bob
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 23, 2015 9:02 pm

Re: Дупка на стрела

Мнение от Silent Bob »

Дупката за въжето или контрата ли имаш предвид ? Не ми е много ясно как ще се пробият тия дупки на струг ама пробвай може и да има някаква нова техника :)
Аватар
Silent Bob
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 23, 2015 9:02 pm

Re: Дупка на стрела

Мнение от Silent Bob »

Зад затвора колегата вероятно има предвид Коортех. Там имат машини всякакви. Сигурно ще стане работата.
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Дупка на стрела

Мнение от ildobrev »

Скъсих една стрела. Сега трябва да и сложа контра. Питах на две места - не могат. Ще отида утре-вдруги ден, където ми казахте. Дано да стане.
Благодря.
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Дупка на стрела

Мнение от gunman »

Дупката всеки може да ти я пробие, стига да му се занимава с това и да има най-елементарна настолна бормашинка. Първото нещо е да се направи прибор. При мен е парче от най-обикновен шестограм, дълго 4-5см. пробито централно с диаметър на отвора равен на този на стрелата. Напреко на оста на отвора, в една от стените, правя един резбови отвор за стопрен винт. До него в съседство пробивам проходен отвор с диаметър равен на желаната дупка в стрелата.
От там нататък всичко е ясно. Вкарвам стрелата, застопорявам я с винта пробивам. За целта прибора го закрепвам в менгеме.
Ако стрелата е закалена, ползвам кобалтови свредла, работя на не много високи обороти и охлаждам с борол по време на пробиването. Още не съм срещнал стрела, която да ми се опре.
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Аватар
Silent Bob
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 23, 2015 9:02 pm

Re: Дупка на стрела

Мнение от Silent Bob »

Защо са ти тия приспособления. Не може ли просто да я хванеш в менгемето и да я пробиеш ? На око ще се прицелиш. Едва ли има значение чак микрони да гониш.
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Дупка на стрела

Мнение от ildobrev »

Благодаря Владо, ама това, което каза в обозримо бъдеще бъдеще едва ли ще мога да го направя. :)
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Дупка на стрела

Мнение от gunman »

Silent Bob написа:Защо са ти тия приспособления. Не може ли просто да я хванеш в менгемето и да я пробиеш ? На око ще се прицелиш. Едва ли има значение чак микрони да гониш.
Колега Silent Bob, ако нещо трябва да стане както трябва да стане, то трябва да се направи, както трябва да се направи.

Става въпрос за пробиване на отвор за контрата на стрелата. Ако отвора не е пробит точно по оста на стрелата, рискуваме флагчето на контрата да не се отваря коректно или даже, да не може да бъде монтирано въобще. Също така, другия шанс е контрата да се отваря не нагоре (или надолу) а да се мандахерца под някакъв ъгъл, което е адски неприятно. Да се скъсява още стрелата заради грешно пробит отвор е лоша тактика.

Добрев, дай на лични някакъв контакт към теб и ще ти изпратя едно приборче. Ако говорим за централен отвор през оста на стрелата, а не за такъв с изместен център (какъвто е на опашката на стрелата), прибора ще върши работа за стрели от ф6 до ф8мм. Ще ти го направя с 3 отвора 2: 2.2: 2.5мм. да можеш да си дупчиш с три различни свредла в зависимост от това какво ти трябва . Излишно е да ти казвам, че ще ти го направя безплатно.
Кобалтови свредла, смятам, че ще си намериш от къде да купиш.

Поздрави
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Дупка на стрела

Мнение от ildobrev »

Благодаря за жеста, Владо! Но не си струва за една дупка труда. Ще отида там, където ми казаха колегите. Освен това се сетих и за една фирма, където със сигурност ще стане.
Още веднъж благодаря!
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”