Shimano Exage 4000 fd

Модератор: Paublo_Eskobar

toti_1984
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Юли 01, 2011 11:54 pm

Shimano Exage 4000 fd

Мнение от toti_1984 »

Здравейте колеги.Имам едно питане за макара която ще ползвам на мач дъг 4 метра.Та въпросната макара е SHIMANO EXAGE 4000 FD.Четох,че била калпава да спининг тази макара,а за мач дали става? :fishing12:
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Shimano Exage 4000 fd

Мнение от to10or »

Става,защо да не става,бюджетна макара от Shimano,не лошо изпълнение,която върши работа за мач.За спининг определено не става,малък драг,малко лагери,за морски риболов почти изключено.
toti_1984
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Юли 01, 2011 11:54 pm

Re: Shimano Exage 4000 fd

Мнение от toti_1984 »

to10or написа:Става,защо да не става,бюджетна макара от Shimano,не лошо изпълнение,която върши работа за мач.За спининг определено не става,малък драг,малко лагери,за морски риболов почти изключено.
На размер 4000 драга по каталог е 7 кг,мисля,че това е добре!А и цената на която мога да я взема мисля,че е доста добра-€58,докато тук в България са по 170-200 лв!
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Shimano Exage 4000 fd

Мнение от Efimov »

Защо не погледнеш Shimano Exage 3000 MHS RC, вярно драга и е доста по малък, но все пак търсиш макара за мач. Със Beastmaster 4,20 се балансираха перфектно, а този бърз аванс ми легна доста въпреки че не съм почитател на макарите със заден аванс. Ползвал съм и размер 4000 tehnium за мач, не че не става но на мен ми идва малко големичка.
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Shimano Exage 4000 fd

Мнение от kevlar »

Efimov написа:Защо не погледнеш Shimano Exage 3000 MHS RC, вярно драга и е доста по малък, но все пак търсиш макара за мач. Със Beastmaster 4,20 се балансираха перфектно, а този бърз аванс ми легна доста въпреки че не съм почитател на макарите със заден аванс. Ползвал съм и размер 4000 tehnium за мач, не че не става но на мен ми идва малко големичка.
Определено, това е макарата за риболов на мач. Бързия аванс, е голямо преимущество. А драг-а, не вади рибата, а пръчката.
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
toti_1984
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Юли 01, 2011 11:54 pm

Re: Shimano Exage 4000 fd

Мнение от toti_1984 »

Efimov написа:Защо не погледнеш Shimano Exage 3000 MHS RC, вярно драга и е доста по малък, но все пак търсиш макара за мач. Със Beastmaster 4,20 се балансираха перфектно, а този бърз аванс ми легна доста въпреки че не съм почитател на макарите със заден аванс. Ползвал съм и размер 4000 tehnium за мач, не че не става но на мен ми идва малко големичка.
Държа макарата да е с преден аванс,колега!Добре де,някой ще ми каже ли кои са и минусите на Exage 4000 fd,какво толко не и харесвате?
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Shimano Exage 4000 fd

Мнение от miro253 »

Аз не виждам причина да не става. Като минуси ми се виждат единствено голямата вместимост на шпулата и скоростта на въртене, но това не е кой знае какъв проблем. Има макари, които са по-леки, но за мач не е толкова важно. Аз обаче за сравнение бих предпочел Рьоби Слам.
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Shimano Exage 4000 fd

Мнение от kevlar »

Слам-а, не е ли само с една шпула, колега?
Иначе, е лека, стегната и здрава макара!
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
toti_1984
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Юли 01, 2011 11:54 pm

Re: Shimano Exage 4000 fd

Мнение от toti_1984 »

Не е лошо това Роби,но мен си ме дърпа към Шиманото!Сега гледах ъпгрейд на това шимано,само,че размер 2500.Значи оста която държи ротора,там има лагер,но задната част е някаква пластмасова втулка,но се заменя с лагер и макаричката става още по добра! https://m.youtube.com/watch?v=UeNjBhL0QPA ето го въпросното видео,след 13 тата минута е интересно.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Shimano Exage 4000 fd

Мнение от rap66 »

toti_1984 написа:Не е лошо това Роби,но мен си ме дърпа към Шиманото!Сега гледах ъпгрейд на това шимано,само,че размер 2500.Значи оста която държи ротора,там има лагер,но задната част е някаква пластмасова втулка,но се заменя с лагер и макаричката става още по добра! https://m.youtube.com/watch?v=UeNjBhL0QPA ето го въпросното видео,след 13 тата минута е интересно.
За 58$ си е подарък и няма място за размисъл, за сравнение с тояв боклук Слам пък още по малко. Възможността за замяна на втулката на пиньонса с лагер (става x-ship) е много добро решение. Слама там няма дори втулка, контсктува направо с корпуса. И не чертай с молив белези по короната, ако сам си сменяш лагера, няма да помогнат, има си фабрични на короната и на паразитното колело.
п.п. минуса и е че не е Туин, но това се преглътва :lol:
toti_1984
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Юли 01, 2011 11:54 pm

Re: Shimano Exage 4000 fd

Мнение от toti_1984 »

rap66 написа:
toti_1984 написа:Не е лошо това Роби,но мен си ме дърпа към Шиманото!Сега гледах ъпгрейд на това шимано,само,че размер 2500.Значи оста която държи ротора,там има лагер,но задната част е някаква пластмасова втулка,но се заменя с лагер и макаричката става още по добра! https://m.youtube.com/watch?v=UeNjBhL0QPA ето го въпросното видео,след 13 тата минута е интересно.
За 58$ си е подарък и няма място за размисъл, за сравнение с тояв боклук Слам пък още по малко. Възможността за замяна на втулката на пиньонса с лагер (става x-ship) е много добро решение. Слама там няма дори втулка, контсктува направо с корпуса. И не чертай с молив белези по короната, ако сам си сменяш лагера, няма да помогнат, има си фабрични на короната и на паразитното колело.
п.п. минуса и е че не е Туин, но това се преглътва :lol:
58 евро струва,колега,не долара.А тези белези по короната и колелото защо са,смисъл ако поставя колелото и не съвпада с белезите,какво ще се случи?
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Shimano Exage 4000 fd

Мнение от alankulu1987 »

Приятел продава същата макара в перфектно състояние. Ако имаш интерес пиши на лични. Цената мисля, че беше около 110 лв. На няколко риболова е ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”