Мнение за двигател за тролинг

Модератор: bobopeli

Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Мнение за двигател за тролинг

Мнение от Troli Rapala »

bulgarian написа:Колега тази моторна косачка ако ще я взимаш поне вземи четиритактовия вариант , барем са нови
А би ли обяснил защо треа да вземе четиритактовия,че е лесно с препоръките без покритие.Или четиритактовия е по-ловящ от двутактовия и аз да не знам? :roll:
bulgarian
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 8:02 pm

Re: Мнение за двигател за тролинг

Мнение от bulgarian »

Защото няма да тресе толкова едноцилиндровата пила
иначе ако се интересуваш и аз самия съм с двутактов, но винаги препоръчвам на колегите които сега навлизат да си взимат 4 stroke
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Мнение за двигател за тролинг

Мнение от bobo_33333 »

Имах пред вид това
За електрическия мотор нещата стоят съвсем по друг начин. Там нещата отиват доста над тези пари като се вземе тягов акумулатор+зарядно+ел.двигател нещата отиват над 500-600 лв. Като недостатък мога да кажа много хамалуване и когато се изчерпи тока от акумулатора иска доста време да се зарежда. За сметка на това е тих и се движиш като призрак. За еднодневен риболов за тролене или придвижване елетричката си е супер. Бях си купил и монтирах на каяка си такъв двигател,но ми заемаше доста място от и без това малкото в каяка. Обезсмисли се и идеята риболов с каяк като се монтира двигателя и продадох всичко. Сега си ловя и троля пак на гребла и си практикувам така нареченото хоби риболов с каяк.
Аз там съм пораснал...
emdi
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Пет Мар 02, 2012 5:11 pm

Re: Мнение за двигател за тролинг

Мнение от emdi »

Колега с този мотор след 5-6 часа тролене,като излезеш на брега ,ще се чудиш дали си оглушал или е гробна тишина.Имам Хонда с въздушно и е доста шумничка,но едва ли колкото този мотор.Вземи си нещо с водно,пък макар и на 2 такта.Все пак риболова е и удовослтвие.Колкото до електричката-за тролене става.но на тихо време,излезе ли вълна си до там.Успех.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Мнение за двигател за тролинг

Мнение от Troli Rapala »

emdi написа:Колкото до електричката-за тролене става.но на тихо време,излезе ли вълна си до там.Успех.
Успех може да има само,ако е на вода и троли с каквото има и каквито са му възможностите,финансови и риболовни.И стига с тоя страх и филми-"излезе ли вълна и си до там"?Няма страшно,нали има гребла и гьоловете са ни смешно малки.Може пък и случайно някой четиритактов колега да му помогне.Конкретния двигател май е по-безшумен от Хондата,но какво пречи да е с тапи или да си слуша AC/DC докато троли.Да не забравяме и,че емоциите от един успешен риболов,тушират всякакъв дискомфорт.Риболовът не е почивка и релакс,а активен спорт по между другото.Ти удари двуметров сом и ще се прибереш каталясъл вкъщи.Релакс е да си печеш дупето на Сейшелите! :drinkers:
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Мнение за двигател за тролинг

Мнение от st_beer »

emdi написа:Колега с този мотор след 5-6 часа тролене,като излезеш на брега ,ще се чудиш дали си оглушал или е гробна тишина....................................................................................
Това с шума има решение и голяма част от него доста намалява след извеждане и удължаване ауспуха във водата и след премахване или смяната на пружината на центробежния съединител. Всичко ще му е добре и ще му върши работа на човека стига да излезе читава бройка. Когато излязоха тия двигателчета 4 -тактовите на пазара ги загледах и тогава разбрах ,че нямаше все още никакви части за тях.
Hobie Mirage Outback
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Мнение за двигател за тролинг

Мнение от nkolev66 »

Както съм разбрал до тук става дума за първа лодка и първи мотор. Ако е така то най-добрия вариант е възможно по-евтино да се започне (след това задължително се надгражда, когато човек разбере какво точно му трябва на него лично). Считам че "Троли" е прав, а шума и мириса на двутактовите двутактовия мотор не са чак такъв проблем, че да започнем тролинга с три години по-късно, като съберем пари за голяма лодка с голям мотор.
men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Re: Мнение за двигател за тролинг

Мнение от men79 »

nkolev66 написа:Както съм разбрал до тук става дума за първа лодка и първи мотор. Ако е така то най-добрия вариант е възможно по-евтино да се започне (след това задължително се надгражда, когато човек разбере какво точно му трябва на него лично). Считам че "Троли" е прав, а шума и мириса на двутактовите двутактовия мотор не са чак такъв проблем, че да започнем тролинга с три години по-късно, като съберем пари за голяма лодка с голям мотор.
Troli Rapala написа:Пич,взимай го тоя двигател и си джиткай смело,мани ги богаташите със скъпите четиритактови безаварийни фантазии.Няма значение как ще стигнеш до рибите,с пари или много Пари. Познавам доста идиоти,които са вкарали по 20-50бона за двигатели и лодки,но това не се отразява на успехите им.Единствено бих те посъветвал в лодката да имаш гребла и спасителна жилетка,само това може да те съхрани при екстремна ситуация.Децибелите са ти единствения дискомфорт,но с малко фантазия можеш да го елиминираш.Важното е да си на вода и да тролиш,другото е Суета.Ако ти предложат и украинката Владислава за инструктаж да тръгнете,па да му извъртите едно голямо кръгче заедно,даже ще си на далавера,дори и да не е с белия бански.Успех в тролинга,а на всичко излишно-майната му.
Такава ми е настройката и на мен :)
veli4ko
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Яну 06, 2010 12:59 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: Мнение за двигател за тролинг

Мнение от veli4ko »

Проба-грешка, проба-грешка! Като не стане от първия път, пробвай пак
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Мнение за двигател за тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Между другото,тролих и 4-5 години с четиритактов 2.5 Сузуки и с него съм закъсвал от изгоряла свещ или боклуци в горивото.Даже веднъж ми отиде уикенда,щот с влизането се прецака редуктора и П-образния щифт,който зацепва захода на двигателя.В Миркат го нямаха този щифт,нито в Германия от където идват частите,та добре че бех пекан он-лайн търговията и си го купих от брадска америка за 2 долара плюс доставкат-говоря за 2009-та година,беше по-трудно от сега.Та е кофти да седиш на брега 2месеца,заради некадърността на някой или логистичния им хаос от липсата на част за няколко долара.При цена 1500лв. си търпях вибрациите и шума за разлика от електричката,но човек с всички може да свикне стига да е концентриран в целта си-рибите примерно.Аз също започвам от начало с риболова на Тролинг и ми предстоят покупки на максимално евтини варианти на двигател и лодка,само и само пак да съм на вода и активно да търся рибите,щот от брега съм слаба ракия и се чувствам ограничен.Чакаме резултати от твоя Тролинг,иначе всичко се обезсмисля. :drinkers:
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Мнение за двигател за тролинг

Мнение от Ribar »

Здравейте, колеги!

Аз си взех същия мотор преди 2-3 дни (втора ръка...ползван, по думите на продавача, 20 мин.) 2-тактов. Човека каза, че му е направил "подобрение" за намаляване на шума, като е вкарал някаква тръба да влиза във водата (както каза колегата st_beer по-горе, ауспуха, вероятно). Не съм сигурен, само, колко е природосъобразен този начин за намаляване на шума, тъй като вредните газове влизат директно във водата...което ми звучи кофти, но може и да не е, не съм проучвал, пък и не разбирам много. Все още не съм го ползвал мотора, за да изкажа мнение, но се надявам скоро да го направя. Аз пък го взех за морски риболов и то за надуваема лодка, тъй, че, доста оптимистично..но...а това с пружината, ще помоля някой да го направи!
Благодаря!
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Re: Мнение за двигател за тролинг

Мнение от men79 »

Айде Ribar като го изпробваш ....пиши. Интересуваме дали става за тролинг, шума и разхода на гориво.


Вярно ли е, че разхода на гориво на един 2-тактов и един 4-тактов двигател примерно 2 конски сили е почти еднакъв??
Valko
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Фев 23, 2009 9:06 pm

Re: Мнение за двигател за тролинг

Мнение от Valko »

Имам въпрос към колегите с мотори меркюри 15 кс 4 такта.Ел енергията в лодката е получавам от предварително заредени акумулатори но сериозно се замислям за ток от мотора но ме притеснява това че в тролинг режим дали ще зарежда генератора
rsimeonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 9:41 am

Re: Мнение за двигател за тролинг

Мнение от rsimeonov »

Колега не се притеснявай за зареждането на празен ход.Зарежда си стабилно 14 в.Поздрави.
men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Re: Мнение за двигател за тролинг

Мнение от men79 »

Купих си електрически двигател за тролинг като този, само че на старо.
http://www.decathlon.bg/x-ploder-32lbs-id_8133782.html

Понеже този модел няма индикатор показващ колко е разредена батерията, а прочетох, че тяговия акумулатор трябва да се разрежда максимум 75 %, та въпроса ми е има ли как по друг начин да се следи това горе долу?
И какъв акумулатор да си избера за този модел??
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”