Блесни разни всякакви

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от st_beer »

grigorov90 написа: Супер, а като стана въпрос за костури... би било добре някой колеги да споделят ТОП примамките си за костур. Много ми се лови/ яде такава гад, обаче не съм хващал никога на спининг. Предполагам кефа от удар на едър костур не е никак малък.
За риболов на костури ползвам цикади от евтините на JAXON SWITCH BLADE. Най-резултатна за костурите ми е тази разцветка:
Изображение
Като недостатък мога да кажа,че много бързо започват да им се бели боята и тенекето им хваща ръжда,но пък лесно се преглъща късането.
Другите, които ползвам са цикади Strike Pro.Вършат прекрасна работа,но са скъпички и всяко късане боли.
Изображение
Ако оставим блесните ,воблерите и др на страна най- резултатен риболов с изкуствени примамки на костур правя на силиконови примамки.
Тези, които са фаворити и се представят най-добре са:
1.crazy fish - vibro worm 7 см. цвят 30 аромат калмар -> това беше най-успешната и резултатна примамка за костура
2.fiiish - black minnow 7 см. цвят Kaki -> на кантар са по-горната примамка ,но тук удрят и бели риби
3.Awaruna 5 и 7 см. - на тия примамки удря всичко хищно (костур,бяла риба,щука+сом)
Hobie Mirage Outback
Аватар
grigorov90
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 3:57 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от grigorov90 »

st_beer написа:
grigorov90 написа: Супер, а като стана въпрос за костури... би било добре някой колеги да споделят ТОП примамките си за костур. Много ми се лови/ яде такава гад, обаче не съм хващал никога на спининг. Предполагам кефа от удар на едър костур не е никак малък.
За риболов на костури ползвам цикади от евтините на JAXON SWITCH BLADE. Най-резултатна за костурите ми е тази разцветка:
Изображение
Като недостатък мога да кажа,че много бързо започват да им се бели боята и тенекето им хваща ръжда,но пък лесно се преглъща късането.
Другите, които ползвам са цикади Strike Pro.Вършат прекрасна работа,но са скъпички и всяко късане боли.
Изображение
Ако оставим блесните ,воблерите и др на страна най- резултатен риболов с изкуствени примамки на костур правя на силиконови примамки.
Тези, които са фаворити и се представят най-добре са:
1.crazy fish - vibro worm 7 см. цвят 30 аромат калмар -> това беше най-успешната и резултатна примамка за костура
2.fiiish - black minnow 7 см. цвят Kaki -> на кантар са по-горната примамка ,но тук удрят и бели риби
3.Awaruna 5 и 7 см. - на тия примамки удря всичко хищно (костур,бяла риба,щука+сом)
Цикадите и мен много ме радват, но това което ме е спирало да си накупувам до момента, е че нямам лодка, а от брега ми се струва доста тегав риболова с тях и покупката им неоправдана... Може би не съм бил прав
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от st_beer »

grigorov90 написа: Цикадите и мен много ме радват, но това което ме е спирало да си накупувам до момента, е че нямам лодка, а от брега ми се струва доста тегав риболова с тях и покупката им неоправдана... Може би не съм бил прав
Уверявам те ,че не ходя на риболов само с лодка в случая при мен с каяка. Ходя си на риболов и от брега и си ловя с цикадите както си ловя и с воблерите и блесни (такава проводка)
Ето всички тези риби без распера са уловени на тая евтината цикада
Изображение Изображение Изображение Изображение

Това вече е ловено с каяка и е комбинирано цикади и силикони,но въпроса е рибата да има апетит и да напада примамките. Има случай когато се виждат много риби на сонара ама не искат да пипнат изкуствените примамки каквото и да им пуска човек.
Изображение
Hobie Mirage Outback
Аватар
grigorov90
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 3:57 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от grigorov90 »

st_beer написа:Уверявам те...
Супер риби, супер информация и много готин каяк, благодаря ! Дай Боже да им хвана цаката...
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от bobopeli »

Някакви отзиви за блесните Suissex?

http://www.autain.fr/suissex/65-suissex


Изображение
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от a4koy »

Ако на някой му се намират блесни Моска ,нека да пише на Лс с цена.
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от st_beer »

a4koy написа:Ако на някой му се намират блесни Моска ,нека да пише на Лс с цена.
Утре имам път покрай един магазин от където си купувах преди година такава блесна моска ако става въпрос за този модел:
Изображение
Ще вида с какво разполагат и дали имат все още такива и ще пиша ако имат налични с какво разполагат и на каква цена.
Hobie Mirage Outback
spinfishing4kef
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 7:35 am
Местоположение: София

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от spinfishing4kef »

аз имам моски, пиши какви размери ти трябват, да видя какво имам
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от st_beer »

Минах днес до магазина . Има в наличност доста бройки моска 3 номер на цена 2.80 лв. Има и от новото производство под друго име. Направих и някоя друга снимка. Ако искаш и те устройва цената и ти харесват ми драсни на ЛС ще ти взема и ще ти ги пратя по еконт.
Изображение
Изображение
Последно промяна от st_beer на Вто Мар 29, 2016 4:35 pm, променено общо 2 пъти.
Hobie Mirage Outback
Аватар
grigorov90
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 3:57 pm

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от grigorov90 »

st_beer написа:Минах днес до махазина . Има в наличност доста бройки моска 3 номер на цена 2.80 лв. Има и от новото производство под друго име. Направих и някоя друга снимка. Ако искаш и те устройва цената и ти харесват ми драсни на ЛС ще ти взема и ще ти ги пратя по еконт.
Би ли споделил какво е другото име ?
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от st_beer »

Преди минута качих снимките и на тях се вижда името на новите с другото име.
Hobie Mirage Outback
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от boceto84 »

Моска са добри блесни,но ако имаш възможност пробвай тези: http://www.decathlon.bg/blesna-za-ribol ... 27267.html
Развърта се много по-лесно от Моската и е на половин цена.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от Vid »

boceto84 написа:Моска са добри блесни,но ако имаш възможност пробвай тези: http://www.decathlon.bg/blesna-za-ribol ... 27267.html
Ща ме прощаваш, ама тия за нищо не стават....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от boceto84 »

Vid написа:
boceto84 написа:Моска са добри блесни,но ако имаш възможност пробвай тези: http://www.decathlon.bg/blesna-za-ribol ... 27267.html
Ща ме прощаваш, ама тия за нищо не стават....
И аз така си мислех,но въпреки това си взех една за проба.Имах възможноста да я тествам на р.Тополница.След това си взех още 3./не че ловя често с блесни/.За тая цена са си много добри даже.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Блесни разни всякакви

Мнение от st_beer »

Това ,че не сме хващали риби с някой модел блесна,воблер или силикон в никакъв случай не значи ,че този такъм не става за нищо.
При мен например с тая блесна моска нямам нито една хваната риба,но пък съм виждал с очите си как boceto84 им накъсва задниците на рибите и ловим един до друг с едни и същи блесни от едно място купувани и дори минава на места след мен където аз съм хвърлял. Има много фактори за успеха или неуспеха в даден риболов и един от тях винаги седи на края на въдицата от страната на макарата. Последния път преди седмица бяхме двамата с колегата boceto84 заедно да поцопаме и да намокрим силиконите. На едно място хвърлях поне 100 пъти без никакво почукване. След мен на същото място застана колегата и след 10-на замятания му изсвири аванса и закачи щука. Застанах да го гледам какво по различно прави от мен и установих,че си има собствена измислена проводка на силикона,която кръстих "ала боце". На същото това място направи имаше три удара. Та днес имах свободно време до обяд и реших да тренирам малко тая негова проводка "ала боце" и се оказа много ефективна и успешна. Имах 6 закачени риби,но водоема е с много трева под водата и се откачат често. От тези 6 удара имам 4 откачени,1 прегризан и откраднат такъм и 1 реализирана риба,която след фото сесията е върната обратно във водоема.За съжаление тия крокодили са излапали май костурите на това място и ги няма изобщо вече.Ето го и уловеното крокодилче 54 см на силкон аваруна , монтаж с офсетна кука и повод FK 30. Не ползвам тройки и стоманени поводи.
Изображение Изображение
Hobie Mirage Outback
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”