Авансови системи при макарите

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
cronos39
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 268
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 8:57 pm

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от cronos39 »

Павел Иванов написа:Саше , пак си пропуснал слабителните и май тъ е запекло ?
Последно промяна от cronos39 на Чет Окт 31, 2013 9:19 am, променено общо 1 път.
Аватар
lif3house
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1048
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 8:26 pm
Местоположение: София

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от lif3house »

cronos39 написа:
Павел Иванов написа:Саше , пак си пропуснал слабителните и май тъ е запекло ?
Ха ха ха ,ще умра от смях.
Карайте си ги на ЛС тънките обиди и подмятания разваляте темата.... ИЛИ започнете да пишете само с аргументи!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Troli Rapala »

lif3house написа:
cronos39 написа:
Павел Иванов написа:Саше , пак си пропуснал слабителните и май тъ е запекло ?
Ха ха ха ,ще умра от смях.
Карайте си ги на ЛС тънките обиди и подмятания разваляте темата.... ИЛИ започнете да пишете само с аргументи!
По принцип си прав братко,но не си разбрал правилно кой е обиден и го е запекло по темата с драговете/авансите/! :rolleyes: :wink: Като нема аргументи най-лесния начин за измъкване е с обиди и тъжен смях!Аз лично не се притеснявам от нищо,защото използувам в реални ситуации и улов на големи риби най-квалитетните марки макари на света с възможно най-яките драгове!Ето ви реалните и легендарни /авансови системи/ Мега-Драг на Ахаб от Фин-Нор и Магнум-Драг на Суверан от Абу-Гарсия,мога с часове да пиша за гениите на инженерството работили в тези фирми! :idea:

Изображение

Изображение


А ето и една от малкото марки в световен мащаб спинингови макари=преден драг/аванс/,които са в състояние да спрат 300-та килограмов Марлин или риба Тон! :rolleyes: :wink: Всичко е направено от най-здравите и скъпи материали,като Алуминий 6061Т6,стоманени лагери Клас-5 ABEC или Титаниеви дискове на Драг-а,но това е далечна и "тъмна индия" за местните бекове и почитатели на долнопробните Риобита! :cry: :rolleyes: Горките не знаят,че света е много голям и те са се изолирали в една дребна точица,защото навън е страшно и непознато! :cry: :rolleyes: Наздраве,отивам да развъртим Акюрата,да не вземе да се спече от завист! :rolleyes:

Изображение

Малко е тежка за "булгеришен спининглисти" и се иска груба мъжка сила за развъртане при големи рибоци! :shock: :drinkers:

Изображение
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Troli Rapala »

Освен това при макарите има един тънък момент,че когато даден модел е мислен за Морски=соленоводен риболов се използуват съвсем други материали и съответно качеството е съвсем друго по простата причина-СОЛТА!Защото СОЛТА не прощава на нито един евтин материал и го изяжда веднага!Мога да дам пример с един върхов модел на Корморан,който е мислен уж за морски условия,но на практика се скапа от солта за един месец в Гърция,нищо че струваше 150левчета! :rolleyes: Та е логичния извод е,че ако някой търси надежност и дълготрайност,трябва да се насочи натам към соленоводните варианти на макарите!При еднодневките нещата са ясни и скучни,та няма какво да коментирам по драг-системите им=нищо интересно и нищо надеждно,но това се разбира само при улов на голяма риба,та ако няма да ги срещате големите рибоци не си заслужава инвестицията в квалитетна макара! :drinkers:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Павел Иванов »

Муцка , пропусна да споменеш че изредените от теб макари са "квалитетни" единствено за тролинг и дънен риболов :idea: Освен това са били актуални миналият век . При останалите видове риболов недостатъците са им в пъти повече от предимствата ! Ето аз примерно ползвам основно такива макарета :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

и още няколко Дайви , които освен перфектен аванс , са леки , наистина надеждни , работата с тях е удоволствие и пр. :D Верно че повечето са от ценовият клас който ти е доста "кисел" ама какво да правиш , францетата са го казали - се ла ви :wink:

пп - а Сюверена , един два стари Мичела , Рьоби и Дайви си ги кътам в гардероба от сантимент . Не друго ами доста отдавна им е минало времето когато са ставали за читав спинингов риболов .

пп2 - Айде да ти е наздраве и на теб , ако и такова да не ползваш :lol: :lol: :lol:

Изображение
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Troli Rapala »

Леле Батко,как изкриви темата! :shock: :cry: Как не те е срам да мешаш квалитетно уиски с кока-кола,па оди се нашлякай по-добре с Пина-Колада! :rolleyes: :cry: :cry: Боже прости му греховете,ако е възможно щот тая селска консистенция не става за ....увеличаване на драг-мощността! :idea: Та тия Дайвички от снимките са просто играчки за дечица със напъпили мускули,но не и за сериозни мъже-риболовци или за улов на Яки Рибоци! :idea: :roll: Кажи нещо по същество за ДРАГА на тия Дайвички,които освен да преборят некоя пъстървичка до 2кила и са до там,не стават за сериозни битки по час-два,щот ще прегреят и ще дадат фира! :cry: :cry: :cry: С какво драга на Дайвичките е по-добър от Драга на некое Рьоби,че не ми е ясно? :rolleyes: Явно вярваш във Фейса на дадена макара,а не на инженерната архитектура вложена в нея!Дайва и Корморан са една фирма,та доста от моделите са им еднакво скапани относно издръжливост!Точно Корморанче съм ти приготвил за десерт,да видиш къф скапаняк е! :wink: Понеже темата е за Драг,то нещата тръгват в тази посока за надежност и здравина точно от Абу-Гарсия,Мичел и ДАМ в Европа,а по това време Дайва и Шимано ги няма на хоризонта! :idea: Ролята и Значимоста на Драга по време на риболов се разбира само при удър и борба с Голяма риба,иначе няма кво да говорим на различни езици! :idea: За 5-10минути борба всеки драг е подходящ,но га стане въпрос за час-два борба или извън-габаритни риби,то нещата са други и най-важното е именно цялата конструкция от материали и надежност на драга,иначе губиш мача и макарата завинаги! :cry: :drinkers: Доста ора изреваха по Гърция,та са разбрали разликите в макарите прекрасно,щот с рибета по кило и две у нашенско,нема как да се развиеш в риболова или при избора на макара с надежден драг! :idea: :cry: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Troli Rapala »

Освен това Павка,не е зле да се образоваш малко с четене и да осъзнаеш,защо Алън Хоук сравнява Център-драг системата на Абу-Суверана с Шимано-Стела и Дайва-Салтига,а не точно с твоите евтини алтернативи!Защото Суверана има 4карбонови+4стоманени шайби с голям размер,точно защото са разположени в широката част на шпулата/средната/ ,но явно не ти се обсъждат тънкости и неща от които не разбираш! :cry: :rolleyes: За хора,като теб Драга е без значение,защото ловите дребни рибки!Но за хора,които са се насочили към сериозни риби критериите са им завишени и съответно мощноста на драга е от съществено значение при избора им на макара!Говоря за хора,които не срещат Големата риба "веднъж в живота",а почти на всеки риболов! :wink: :drinkers: В световен мащаб,риболовът на Едри риби вече се извършва не с Мултипликатори,а със Супер-яки Спинингови макари с преден аванс и за пример ще дам последния модел на Шимано-Стела с размер 30 000! :wink: Е при Акюрат размерът е голям още от преди 10години и се казва Туин-драг 50,та Шимано дано стигнат скоро до размер 50 000! :rolleyes: Моя Акюрат-20 ще изяде твоите Дайвички за две минути,просто ще им стопи лагерчетата и зъбните колелца,ако ги вържеме една срещу друга на опън и драг-мощност,чак ми е жал за тях все едно ми предстои да хапнем 4-ри агнета на куп! :rolleyes: :drinkers:
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Красимир Атанасов »

Баба ти едно време сомовете само с драг ги е вадела.
Много теория,много нещо дееееба таз крива нива.
Иначе ако си фен на драг,това е за теб.
Прикачени файлове
images.jpg
images.jpg (10.75 KiB) Преглеждано 4484 пъти
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Troli Rapala »

Сомът е едно смешно рибе в Световен мащаб,та за това не си заслужава толкова внимание! :rolleyes: :wink: Темата е за Драг-системи при макарите и говоря за "върха на сладоледа" в тази област,демек че има риби които с удъра се гмуркат за минута-две на 200метра,тръгват с 200км/ч и бегат на 200метра за минута,та да се конструира спинингова макара която да спре такава риба не е лесно и малцина фирми по Света могат да направят подобна макара! :cry: По света има и супер -модерен и як риболов GT-Popping или Вертикален Джигинг,където компромиси няма и всичко треа да е на ниво,като тръгваме от Драга и неговата надежност и мощност,от това ти зависи успеха в риболова!Та ако не знаете,сега е момента да се отворите по некои въпроси за драговете,щот на село/България/ е хубаво,но е скучно в крайна сметка!Хората правят баяти спининг макари=преден Драг/аванс/,защото имат нужда а не за да се правят на риболовни спецове! :wink: :drinkers:Фен съм на Драговете и точно за това си взех Акюрата,та скоро ще го включа в действие! :wink: Имам приятел с две Стели-20000 и друг с две 18000 и не съа им достатъчни,щот вече са вадили 49килца тунци и знаят за ква битка става на въпрос,па се оглеждат за размер 30 000!Говорим на различни езици май,нищо че сме булгари? :rolleyes: :cry: :drinkers:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Павел Иванов »

Сашко , ей това го споменах на едно друго место ама да ти го пофффторя щот там с тоя доживотен банан дет го имаш не четеш явно достатъчно :mrgreen:
На едно друго место моя милост написа:Пиенето на всякакъв вид уиски с кола му придава завършеност и експлозия във финалните нотки на букета . Нещо като множествен оргазъм при консумация :D Тва завистливите ингилизи прокламират да се пиело с вода , което му придава вкус на нещо безвкусно , по простата причина че ем са имали няколко века преднина пред американчетата , ем не съ успели да измислят колата :mrgreen: То ако се замисли човек , ако не бяха напъплили по Индия , още да си пият топла вода с една капка мляко всеки следобед , увнаместо чай :lol: :lol: :lol:
Та и ти така , четеш че нещо се пиело нек`си и така го пиеш , ако и да не става . Четеш че Камаз и Ферари имали съединител и викаш КамазоТ е дЪ фЪрст щот ще издърпа Ферарито :lol: :lol: :lol: :lol: Аванса , респективно драга е как съединителят на даденото превозно средство , направен е за това което трябва да бъде , друг е въпроса колко читаво е направен . Демек аз ползвам макари с перфектен аванс за риболова който практикувам , когато ми потрябва нещо яко с удоволствие бих си заприходил някоя Салтига или ЗииБасс , мога да си го позволя , не ме мисли :lol: Това че ползвам такива макари не ми пречи да си хващам дребни тунци в Атлантика , по крайбрежието на Тенерифе с Дайва СОЛ 2500 примерно и ми прави повече кеф отколкото да оставя въдицита и да чакам нещо да се закачи па тогава да действам . Моят съвет е да понамалиш четенето и да обърнеш повече внимание на риболова като удоволствие а не като хамалогия :idea: Аванса е читав когато сработва навреме и щади пръчката за която е произведена дадена макара като се комбинира със съответната препоръчителна линия за такъма като цяло :idea:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Redimido »

Ако щете вярвайте, ама тая вечер сънувах Троли-то и Павката да се опитват да ми продават макара в някакъв риболовен магазин насред провинцията и всеки се караше с другия, обяснявайки на мен колко много ги разбира макарите, и че само него съм трябвало да слушам....ееееей промихте ми мозъка момциии!!! :rolleyes: :lol:

Марш за риба! :smt006
Аватар
lif3house
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1048
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 8:26 pm
Местоположение: София

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от lif3house »

Troli Rapala написа: Моя Акюрат-20 ще изяде твоите Дайвички за две минути,просто ще им стопи лагерчетата и зъбните колелца,ако ги вържеме една срещу друга на опън и драг-мощност,чак ми е жал за тях все едно ми предстои да хапнем 4-ри агнета на куп! :rolleyes: :drinkers:
Това ми хареса ! ;)
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от capetano »

lif3house написа:
Troli Rapala написа: Моя Акюрат-20 ще изяде твоите Дайвички за две минути,просто ще им стопи лагерчетата и зъбните колелца,ако ги вържеме една срещу друга на опън и драг-мощност,чак ми е жал за тях все едно ми предстои да хапнем 4-ри агнета на куп! :rolleyes: :drinkers:
Това ми хареса ! ;)
А на мен - това:
Павката написа:.. Камаз и Ферари имали съединител и викаш КамазоТ е дЪ фЪрст щот ще издърпа Ферарито :lol:
:mrgreen:
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Димитър Чаушев »

Troli Rapala написа:Сомът е едно смешно рибе в Световен мащаб,та за това не си заслужава толкова внимание! :rolleyes: :wink: Темата е за Драг-системи при макарите и говоря за "върха на сладоледа" в тази област,демек че има риби които с удъра се гмуркат за минута-две на 200метра,тръгват с 200км/ч и бегат на 200метра за минута,та да се конструира спинингова макара която да спре такава риба не е лесно и малцина фирми по Света могат да направят подобна макара! :cry: По света има и супер -модерен и як риболов GT-Popping или Вертикален Джигинг,където компромиси няма и всичко треа да е на ниво,като тръгваме от Драга и неговата надежност и мощност,от това ти зависи успеха в риболова!Та ако не знаете,сега е момента да се отворите по некои въпроси за драговете,щот на село/България/ е хубаво,но е скучно в крайна сметка!Хората правят баяти спининг макари=преден Драг/аванс/,защото имат нужда а не за да се правят на риболовни спецове! :wink: :drinkers:Фен съм на Драговете и точно за това си взех Акюрата,та скоро ще го включа в действие! :wink: Имам приятел с две Стели-20000 и друг с две 18000 и не съа им достатъчни,щот вече са вадили 49килца тунци и знаят за ква битка става на въпрос,па се оглеждат за размер 30 000!Говорим на различни езици май,нищо че сме булгари? :rolleyes: :cry: :drinkers:
Единия лови в Атлантика ,другия от яхта в Средиземно море :lol: Само обърквате колегите които ловим в селския гьол . Май сте объркали раздела ,този е (сладко воден )
Павел Иванов написа:Сашко , ей това го споменах на едно друго место ама да ти го пофффторя щот там с тоя доживотен банан дет го имаш не четеш явно достатъчно :mrgreen:
На едно друго место моя милост написа:Пиенето на всякакъв вид уиски с кола му придава завършеност и експлозия във финалните нотки на букета . Нещо като множествен оргазъм при консумация :D Тва завистливите ингилизи прокламират да се пиело с вода , което му придава вкус на нещо безвкусно , по простата причина че ем са имали няколко века преднина пред американчетата , ем не съ успели да измислят колата :mrgreen: То ако се замисли човек , ако не бяха напъплили по Индия , още да си пият топла вода с една капка мляко всеки следобед , увнаместо чай :lol: :lol: :lol:
Та и ти така , четеш че нещо се пиело нек`си и така го пиеш , ако и да не става . Четеш че Камаз и Ферари имали съединител и викаш КамазоТ е дЪ фЪрст щот ще издърпа Ферарито :lol: :lol: :lol: :lol: Аванса , респективно драга е как съединителят на даденото превозно средство , направен е за това което трябва да бъде , друг е въпроса колко читаво е направен . Демек аз ползвам макари с перфектен аванс за риболова който практикувам , когато ми потрябва нещо яко с удоволствие бих си заприходил някоя Салтига или ЗииБасс , мога да си го позволя , не ме мисли :lol: Това че ползвам такива макари не ми пречи да си хващам дребни тунци в Атлантика , по крайбрежието на Тенерифе с Дайва СОЛ 2500 примерно и ми прави повече кеф отколкото да оставя въдицита и да чакам нещо да се закачи па тогава да действам . Моят съвет е да понамалиш четенето и да обърнеш повече внимание на риболова като удоволствие а не като хамалогия :idea: Аванса е читав когато сработва навреме и щади пръчката за която е произведена дадена макара като се комбинира със съответната препоръчителна линия за такъма като цяло :idea:
niki23
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 412
Регистриран на: Пет Май 13, 2011 4:00 pm
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от niki23 »

Разглобих една макаричка че аванса не и държеше. В форума прочетох да сменя шайбите от киче с такиса от капак на кофа за строителни материали някакво пвц. Обаче слагснето на последната скоба ми се оказа проблем. Много е трърда и все не успявам да я сложа където трябва. Има ли някаква цака за поставянето и че от толкова натискане накрая да не взема да изкрива шпулата. Ето линк към шпулата и скобата

https://www.dropbox.com/s/oer95ul275tut ... 4.jpg?dl=0
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”