Мнение за евтини макара и въдица

Модератор: bobopeli

men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Мнение за евтини макара и въдица

Мнение от men79 »

Абсолютно начинаещ съм със лодка като цяло, а на кльонк не съм ходил нито веднъж. Като за начало мисля да си взема възможно най-евтините такъми макара, въдица и всичко останало. Интересуваме дали могат да свършат някаква работа или още от самото начало няма да стават за нищо.

Макара http://best-fishing.bg/ribolovna-makara ... a-efb.html

Въдица http://best-fishing.bg/vudici/riboloven ... l?___SID=U


Тук обикновено се коментират все скъпи неща, но аз искам хобито да работи за мен , а не аз за хобито :)
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Мнение за евтини макара и въдица

Мнение от Bigmarlin »

Тая ми се струва по стабилна като за начало http://riboco.com/index.php?mod=product&show=2585

viewtopic.php?t=87845
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Мнение за евтини макара и въдица

Мнение от Петър Недев »

Здравей колега. И с корда навита на шише може да изкараш най голямата риба. С евтина макара също. Купи си каквото искаш и на слука. Така или иначе с времето ще минаваш на все по висок клас. Защото кефа от риболова е различен. А кефа цена няма. Последната спирка на всички е "Япония"
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Мнение за евтини макара и въдица

Мнение от oneillbgm »

... но аз искам хобито да работи за мен , а не аз за хобито!
Леле, добре казано. Аз също скоро ще си поръчам лодка и ще закльонкам за първи пъти. Този вид риболов не съм практикувал до сега, а съм запален по сомаджийският риболов. Та... Не е задължително да скачаш на скъпи такъми, нужно е да започнеш със някакви, но не е задължително да са най-евтинити. Вдигни бюджета си с още малкооо. А след време обезателно ще си вземеш ново оборудване, защото и аз започнах с евтинки, но преминах на доказани марки.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Мнение за евтини макара и въдица

Мнение от oneillbgm »

Петър Недев написа:Последната спирка на всички е "Япония"
Аз предпочетох Германия! Казвам го, защото "всички" ми звучи пресилено.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Мнение за евтини макара и въдица

Мнение от Петър Недев »

oneillbgm написа:
Петър Недев написа:Последната спирка на всички е "Япония"
Аз предпочетох Германия! Казвам го, защото "всички" ми звучи пресилено.
Да бе колега,но ще видиш. Рано или късно........
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
ЩЕКАРЯ
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Яну 26, 2014 9:46 pm

Re: Мнение за евтини макара и въдица

Мнение от ЩЕКАРЯ »

Колега видял си в макарата най-важното да е с алуминииева шпула. За въдицата няма коментар много е здрава. Това което си гледал е най-доброто за тези пари
Правенето на протеинови топчета е изкуство !!
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Мнение за евтини макара и въдица

Мнение от rado25 »

Преди около 20 год. си купих първата въдичка в комплект с макара, за комплекта платих 22 лв (никога няма да го забравя). Взех ги за да ловя попчета на буните, още на втория риболов, макарето се строши а въдицата все още е здрава.
Макара за 16,00 лв., 20 год. по късно и то за риболов на сом ....................................
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Мнение за евтини макара и въдица

Мнение от Don4o_62 »

Токушимата са много здрави макари,от опит го знам,но на колегата му трябва размер 600 - 700 и да са с дебелия бигел,тая дето я показва е за спининг,и не вервайте че една макара трябва да е скъпа за да е здрава,пръчката също дето я показва е малко лигава, като хване сомче 5 кг. ще се згъне като лък,по голяма акция да търси,има на Формакс с големи акций и малко кинти,пробвани по домашному със над 5 кг. туба с вода,но колегите от Кърджали повече ще разяснят :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Мнение за евтини макара и въдица

Мнение от Антон Тонев »

Какво да разяснявам.Въпросния Формакс-300-500гр акция, с 0.50мм монофил, вдига 5кг мъртво тегло.И то само с горната част на сопата.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Re: Мнение за евтини макара и въдица

Мнение от men79 »

Don4o_62 написа:Токушимата са много здрави макари,от опит го знам,но на колегата му трябва размер 600 - 700 и да са с дебелия бигел,тая дето я показва е за спининг,и не вервайте че една макара трябва да е скъпа за да е здрава,пръчката също дето я показва е малко лигава, като хване сомче 5 кг. ще се згъне като лък,по голяма акция да търси,има на Формакс с големи акций и малко кинти,пробвани по домашному със над 5 кг. туба с вода,но колегите от Кърджали повече ще разяснят :D

За макарата да попитам, какво ще рече 600, 700, тази която съм показал колко е ??

При колко голяма риба според вас може да се потроши........горе долу ...................... хора с опит сте
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Мнение за евтини макара и въдица

Мнение от Антон Тонев »

600,700, или 8000,9000 ти е размера на шпулата.Различните марки използват номерация с една или повече нули.За едра риба, никога,ама никога не взимай байтрънър(това е мое решение).Алуминиевата шпула,е силно препоръчителна.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Мнение за евтини макара и въдица

Мнение от Don4o_62 »

тая дето си я показал е 3000,на шпулата пише,бях забравил една 0 ,там ще гледаш,за тежък риболов колкото по голяма по добре, по принцип са с две шпули,та използвай алуминката,има едни Еугени малко по скъпи,но са бетон,карам със 7000 размер и сме дърпали с нея на буксир надуваема лодка известно време, поради повреда в мотора,не мръдна тая макара,а на други щяха да се разхвърчат зъбчатки и черчевета при тоя напън
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Re: Мнение за евтини макара и въдица

Мнение от men79 »

Мерси за информацията и съветите , току що си поръчах пръчка от плътно фибростъкло 2.70 м с акция до 500 гр, макара ЕУГЕН 7000. Малко си понадскочих моя бюджет :), но според съветите на всички това е най-евтиния и качествен вариант.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Мнение за евтини макара и въдица

Мнение от Don4o_62 »

с пръчката малко пойзбърза,че идва дълга но карай да върви,може да ти е късмет,иначе най подходяща е от 1,80 до 2,20,смисъла е като кльонкаш рибата идва точно върху звука....що така никой не знае,иначе предположения много....
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”