Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от Vid »

boceto84 написа:
ko_kaz написа:
boceto84 написа:В момента е панаир на язовира.Всеки ден поне по 5 лодки обикалят.Колегите който питах казаха,че са искарали по 2-3 бели риби.Вади се и щука около 2-та кг.Лошото е,че има и хора които си разпъват шаранджийките по това време.Преди 2 дни имаше и нощуващи 2 или 3 палатки
Е,като сме били нощуващи,да не би да сме бракониерствали? Не може ли човек да си изпие ракията,без да му дъвчат кокалите? Какъвто хищик хванахме,всичкият е пуснат !
Никъде не съм казал,че нощуващите сте бракониери.Казвам само,че има хора,които целенасочено си търсят шаран и амур през забраната.
Имай в предвид, че по нашите водоеми също има биваци по време но забрана и хората си пият блага ракия... Обаче, ракия без рибно мезе не приляга..., че те са без пуснати въдици, ама си пускат по едно 20-м. ръбче във водата пред бивака, че да има кВо да пръжнат, че и те са хора...
Та, тролещите лодки, по близо до биваците, може и да уловят нещо неочаквано... :lol:

п.п. Мнението ми не е насочено към определени люде, а принципно, продиктувано от практически опит и наблюдение...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от S.Koychev »

Има ли риболов на шаран? Някой ако е ходил да сподели.
Ribarche
Аватар
dakataegotin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 8:16 pm
Местоположение: гр.Бристол и гр. Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от dakataegotin »

Слаба работа, само бели рибки :)
Прикачени файлове
IMG_1625.JPG
IMG_1635.JPG
Ако нямаш любов не ми казвай какво друго имаш!
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Даката е прав, днес обиколихме целия язовир, риболов на шаран,,, много слабо.
На воденския излиза доста таранка, но само това.
Видяхме някой добри шаранджии, но дори при тях е зле работата....
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Пп. Шарана все още се бие в шувара, явно още хвърля хайвер.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

След като тази година отчетохме няколко осъществени зарибявания и след като все повече хора се ангажираха с каузата Малко Шарково, далеч не бе трудно да вземем решението да продължим кампанията по набиране на средства за последващи зарибявания на този прекрасен язовир. Благодарни сме на колегите, които подкрепиха кампанията до момента всеки според възможностите си и дълбоко вярваме, че когато човек лично е съпричастен към дадена кауза, спомага допълнително за последващи грижи и опазване на вече създаденото. Вече сме едно малко общество от колеги и хора, които са ангажирани с опазването и последващо развитие на язовира като прекрасно място за риболов сред уникална природа и съхранено биоразнообразие.

От днес е открита и активна дарителска сметка за набиране на средства за следващи зарибявания на Малко Шарково. Сметката е на мое име както следва:

Райфайзенбанк
IBAN: BG40RZBB91551059708832
Димитър Димитров


Паралелно с това, в момента отново подготвяме познатите ни стъклени кутии, които ще бъдат разположени в почти всички риболовни магазини в Ямбол. Ако всеки колега и клиент на тези магазини пуска по някоя стотинка, всички задружно ще спомогнем да имаме прекрасно място за риболов, а и ще можем да му се наслаждаваме пълноценно.

Отново бих желал да апелирам към колегите, част от чието сърце е някъде по Малко Шарково, да бъдем единни и да продължаваме да бъдем ангажирани към това уникално място. Благодаря предварително :-)
Периодично ще давам информация за движението по сметката (предполагам месечно).
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
kokomin
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 10:08 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от kokomin »

Колеги,някой знае ли дали се дават под наем бунгалата до лудницата ?
cnbl
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 9:53 am

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от cnbl »

Трябва да питаш ако имаш познати в община Болярово , повечето са техни. Искам аз да попитам дали имате информация за активността на щуката и бялата риба на спининг ?
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от boceto84 »

На 06,06 бях за няколко часа на воденския ръкав.Въртях силикони ,воблери,блесни,цикади и НИЩО.Излъгаха се само две малки костурчета на силикон и това беше за 4 часа.На Тунджа има по-голям шанс за успех в момента.Да кажа само,че ловя от брега.Днес приятел е с каяка там.довечера ще пиша какво е направил.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Дайте някакво инфо за шаранджии, искам да ида за три дни, но незнам дали изобщо дава.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
kirko999
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Окт 08, 2012 8:52 am
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от kirko999 »

Имам информация от изминалия уикенд на воденския ръкав на плиткото един човек има изкаран шаран 4,5кг. и са се обаждали някоя друга каракуда.Ако имаш късмет може да се хване. :D :D
Аватар
pala4a82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 10:03 pm
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от pala4a82 »

На черешова та
градина два дни капо дори и каракуда няма ако ходиш само на вовен но пак природата и реласкса са супер
риболова е болест която не се лекува само се задълбочява
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от st_beer »

boceto84 написа:Днес приятел е с каяка там.довечера ще пиша какво е направил.
Приятеля с каяка навъртя 7-8 км в гребане и опити да излъже някоя риба ама нищо не направих. После пробвах и на силикони успеха беше същия кръгла нула. Добре ,че беше опцията "обади се на приятел" демек на теб :D :D та да ме пратиш да си хвана някое друго костурче да си пръжна едно тиганче ,че бях зажаднял да си хапна прясна рибка.
Hobie Mirage Outback
Аватар
каридата
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5067
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 5:06 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от каридата »

Днес дали е валяло много в района на язовира?Че ми се върти една 5 дневка,но не знам дали ще мога да стигна до яза.
Ходене му е майката.
Хендмейдър

paranorm:
''ей тва е.. сигурно по бургаско на тва занимание вече му викат 'накаридване'
нещо като ..-жена утре с комшията ще ходим да се накаридим'' :)
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Карида как е, ходи ли, хвана ли, дай инфо.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”