питане за чадър

Модератор: sapuna

Аватар
wassim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 11:19 pm

питане за чадър

Мнение от wassim »

Здравейте,приятели !
Искам да ви попитам според вас кой чадър е по-удачен - този който е със стеница отзад или обикновен без?
И също така каква големина 2м или 2.5м?
Благодаря
Аватар
glarusa
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3908
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 5:25 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: питане за чадър

Мнение от glarusa »

Всичко си има плюс и минус.
С преграда отзад, ще те пази от страничен, заден вятър и съответно пръски. Чувстваш се като в палатка.Но ако излезе насрещен вятър се превръщаш с хвърчило.
Ако е 2.5 м. съответно имаш по-голяма предпазна зона, но за сметка на това е по-тежък, и ако го закачаш за платформа е малко сконфузно.
Аз лично си ползвам на 2 м. и със дзип, на който по желание си закачам платнище.
http://www.decathlon.bg/tenta-protiv-da ... 40240.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Въпрос: По какво си приличат опашката на кучето и опашката пред някоя администрация?
Отговор: В основата на всяка опашка стои гъз!

Умберто Еко: „България?! Там тези които мислят за бъдещето емигрират.“
stisho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 2:33 pm

Re: питане за чадър

Мнение от stisho »

Аз ползвам чадър 2.5м по спиците,около 2.1м диаметър и тежи 3кг.Върши ми страхотна работа.Чадърите с тента могат да се използват и като броли.Зависи за какво ти трябва.
Mr. Angelov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:13 am

Re: питане за чадър

Мнение от Mr. Angelov »

Здравейте, виждам, че темата е стара, но предпочетох да не отварям нова. Интересувам се от някакъв читав чадър с тента, по възможност по-голям. Прегледах темите в нета , но за съжаление линковете вече не са актуални. Бюджета ми е около 100 лв. Приоритета ми е да пази добре от дъжд и да е стабилен при вятър. Ще съм ви благодарен ако споделите впечатления от чадъри, които използвате и в момента са налични на пазара.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: питане за чадър

Мнение от delio-haidutin »

ако ще си взимаш чадър да те пази от дъжд ,вземи си такъв със страници тип "броли".понеже като вали ,колкото и да е все от някъде духа,миналата седмица с двуметров чадър ,пак се понамокрихме,или на гърба ти ще капе ,или на краката ти.пък щом казват че при вятър ставало като хвърчило ,ще го окрепиш допълнително със колчета и въже за земята.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Mr. Angelov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:13 am

Re: питане за чадър

Мнение от Mr. Angelov »

Точно такъв искам, понеже не веднъж съм се прибирал мокър, макар и седял под чадър. Но ми се иска да е нещо, което е издръжливо, а не при първия по-силен полъх и да остана без чадър.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: питане за чадър

Мнение от sapuna »

В понеделник ще правя заявка от сайта - http://www.baracuda.com.ro/index.php?p= ... &prod=1931 Този се връзва на 80лв.При интерес мога да поръчам.
Прикачени файлове
SAM_0096.JPG
SAM_0093.JPG
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: питане за чадър

Мнение от Slavi_82 »

Колега аз ползвам този на 2.50 и съм много доволен няма слънце няма дъжд аз съм винаги сух.
Чадъра с чупещо се рамо и ако духа страничен вятър само въртиш чадъра срещу него и го забиваш колкото се може максимално ниско до
земята. Формата му тип гъба е такава че не дава вятъра да го обърне или строши, моя изкара една буря и няма драскотина по него .
Тенти менти ти оскъпяват чадъра с 50% а като поне да набива капките в земята я прави тентата на гъз, после задължително се пере :)
А не е и палатка защото палатките имат дъно :) Но избора си е твой парите също :)
http://www.filstar.com/bg/%D0%90%D0%BA% ... 0%B8/6217/
Mr. Angelov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:13 am

Re: питане за чадър

Мнение от Mr. Angelov »

Благодаря за предложението, но държа да е с тента. Случвало ми се е да ловя на лошо време и както и да нагласям чадъра, духа ли все нещо ще се намокри, я аз , я багажа. В линка, който си постнал има и модел с тента. Предполагам, че е същия като твоя. Та ако споделиш подробности ще съм благодарен. Интересува ме какви са рейките, стъклопластови или метални спици? 2.50 реалния диаметър ли е или е дължината по дъгите? Също така, какъв е плата и дали снадката на двете колчета е стабилна?
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: питане за чадър

Мнение от delio-haidutin »

Slavi_82 написа:Чадъра с чупещо се рамо и ако духа страничен вятър само въртиш чадъра срещу него и го забиваш колкото се може максимално ниско до
земята. Формата му тип гъба е такава че не дава вятъра да го обърне или строши, моя изкара една буря и няма драскотина по него .
говорим както казва колегата ,за вятър със дъжд,каквото и да правиш ,все ще те намокри.ако е краткотраен ,що годе ,ще постиш прав ,но ако е целодневен и багажа ще се намокри.самите пръски които се стичат по чадъра ,вятъра ги набива на вътре,а ако сте двама или трима,няма спасение.
на сапуна чадъра изглежда хубав,но не видях размер и колко е реалният диаметър,рейките колко да дебели,колчето достаттъчно надеждно ли е,а бе такова нещо трябва на живо да се види.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: питане за чадър

Мнение от Slavi_82 »

За 80 лв цената е добра ако е 2.50 широк , то и филстарския го има в вараинт с тента .
Друг в въпроса че и доставката по малко от 10 лв няма да му се върже :)
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: питане за чадър

Мнение от sapuna »

Покажи ми Филстарския с ЦЯЛА тента?
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Mr. Angelov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:13 am

Re: питане за чадър

Мнение от Mr. Angelov »

Днес се разходих до Декатлон и чадърите, които продават ми хванаха окото. http://www.decathlon.bg/chadar-za-ribol ... 40242.html
Тентата се продава отделно за 30 лв. В събота имах възможност да разгледам и някакъв на Formax, но този от Декатлон по мое мнение е по-добър, а и има 2 години гаранция.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: питане за чадър

Мнение от Slavi_82 »

sapuna написа:Покажи ми Филстарския с ЦЯЛА тента?
Не съм го гледал цяла ли е половинка ли е тентата.
Моя е без така го исках , без тента.

А специално от декатлон и чорапи не бих си поръчал, много са им "маркови" стоките
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: питане за чадър

Мнение от sapuna »

Тогава не се обаждай неподготвен плс ...
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”