Риболов на Толстолоб

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

kasabinho написа: Колега byll, би ли направил едно видео на разпад на твоя технопланктон, с който ловиш/продаваш в едно шише или туба с вода, освен ако не е тайна и да го пратиш - ако искаш публично или само на мен.
отдавна го обмислям това,и не сьм го правил до сега 1защото този риболов е много малко популярен у нас и едва ли на някой ще му е интересно и 2защтото хората ще си кажат"тоя новобранец с 20 мнения от2006г до сега ли ще ме учи" истината е,че ходих за риба а не по форуми.Обаче поради здравословни проблеми палачинката се обьрна и сега повече по форуми.както и да е.
Влизам в бокса и ако ме испишат до сьбота- неделя може да направя нещо по вьпроса
и да не е само как работи ТП ,ами и монтажи, кое ,как, защо
няма да е лошо и колеги да подскажат по какьв сценарй да протече клипа
представям си го горе долу така:2 аквариума ,в единия се пуска "геизер" в другия обикновен-за плувка/боини,с куки/.на близо да се вижда часовник,темометьр.през това време да вьржа 4-5 вида монтажа-ГЛУХ,ПОДВИЖЕН,БАРИЛКА,БАЧЕ-АСЕНОВКА,МАРКЕРЕН ,2-3приказки за прьчки ,макари,захранване ,абе нещо от А до Я
само се чудя за геизера как да напомпам аквариума с 0,5-1атмосвера :smt017
ДРУГИЯ ВАРЯНТ Е АКО НЯКОИ МОЖЕ ДА ЗАСНЕМЕ КЛИП АЗ ДА МУ ПРАТЯ ТП?
поздрави
Последно промяна от byll на Сря Юни 08, 2016 5:29 am, променено общо 1 път.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от КАЯ »

Сценария си го бива, а и за рецептите вероятно си прав. В нета рецепти бол, а и не съм отправял питане за такива. Просто ми е интересно твоето мнение защо не предпочиташ декстрин. Има доста филмчета, със и без декстрин или друго свързващо вещество, с различни методи на пресоване. Та ефекта явно може да се постигне по различни начини.
Пробвал ли си вместо топче да сложиш на косъма при лов на шаран малка таблетка подобна на технопланктона?
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

КАЯ написа: Просто ми е интересно твоето мнение защо не предпочиташ декстрин. Има доста филмчета, със и без декстрин или друго свързващо вещество, с различни методи на пресоване. Та ефекта явно може да се постигне по различни начини.
Пробвал ли си вместо топче да сложиш на косъма при лов на шаран малка таблетка подобна на технопланктона?
както споменах с декстрин 1 риба без 7 риби и разпада не е толкова линеен

да ефекта може да се постигне 100%
https://www.youtube.com/watch?v=KYHS5bSVPKc
на косьм не сьм пробвал.пробвал сьм на повода застопрен с 2 клечки за зьби или с парче ластик/вместо стик микс и PVA/проблема е че не може от рька-трябва нанасяне ИЛИ ЦЕЛИЯ МОНТАЖ В ПВА ТОРБИЧКА/ЧОРАП.ЗА ЦЕЛТА ГИ ПРАВЯ ПО ПО БЬРЗО РАЗТВОРИМИ ИЛИ ГЕИЗЕР .ДО 20 30 МИНУТИ ДА СЕ Е РАЗПАДНАЛ И ДА Е ПОКРИЛ ПОВОДА. ПОЛЗУВАМ ОСНОВНО НА РИБНА ОСНОВА
пробвал сьм и на леадкора нанизани 3-4 броя-трябва всеки пьт превьрзване
виж това преди 3 години един колега каво направи.може да те заинересува и си кажи мнението /и не само ти де/
поздрави
https://www.youtube.com/watch?v=JOkP0PkRpVU
Последно промяна от byll на Сря Юни 08, 2016 3:20 pm, променено общо 1 път.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от КАЯ »

Гледал съм го, но повече нищо не намерих по този въпрос. Имах тази идея преди години когато започнаха да се правят първите технопланктони, но вече се бях отказал от шаранджийството и така не стигнах до реализация. Не че не се ползва подобен метод и при шаранджиите, но там се обмазва топчето с паста. Наскоро срещнах споменаване за някакви топчета със слаб ефект подобен на технопланктона, но при топчето целта е да седи много часове във водата.
И понеже този метод /лов на толстолоб на технопланктон/ се прилага и у нас, ми стана интересно дали някой е опитвал шаранджийско приложение.
Както казах повече ме интересува приложението като дългоиграеща захранка и при риболов на дъно и на плувка, и като заместител на кошничка или пружина.. Като тръгна към някой водоем с присъствие на тези подводници ще ти се обадя да купя няколко бъчвички да пробвам.
Иначе като мнение би трябвало да работи. Ма то мнението ми си става ясно от написано преди това.
https://www.youtube.com/watch?v=34MbV4zcgNk
Ето и един интересен японски метод.
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от КАЯ »

Много добре си пуска мехурите. като съдя по клипчетата времето е някъде около 5 минути. С какво си го направил - оксиген или сода с лимонена киселина? Възможно ли е по-дълги времена да се постигнат.
Впрочем какви куки ползвате като размер? Руснаците /украинците/ съветват 4-5 номер по международната класификация.
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

ТОВА Е САМО ПРОБА ЗА БЬДЕЩИЯ КЛИП КОИТО МИСЛЯ ДА НАПРАВЯ/ ЗАВЬРШЕНИЯ ТП НЕ Е С ТАКАВА БУРНА РЕАКЦИЯ .
Пправя ги само с оксиген .както споменах ,с лимон и сода се отделя СО2 А НЕ О2
http://www.top-secret.info/en/products/ ... xigen.html
ТОВА Е ПРИ ПРИ 30СМ ДЬЛБОЧИНА .ПРИ 5 МЕТРА ПРОЦЕСА СЕ ЗАБАВЯ 2 И ПОВЕЧЕ ПЬТИ
КУКИТЕ 6-4 НОМЕР ЗА ШАРАН.АМУР. ЗА ТОЛСТОЛОБ -2-3-4 И ЗА ДЕ СЕ ИЗБЕГНАТ КАРАКУДИТЕ
ПОЗДРАВИ
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от КАЯ »

Както се казва седя и си мисля. В крайна сметка се оказва, че само съм си седял. Та по повод на тези състави си мислех какви ли вещества /освен кислород или въглероден двуокис/ и как действат на рибите. Рибарският оксиген не му знам състава, но имам някои предположения. В най- простият случай отпадъка е натриева сол. Перилните препарати с активен кислород също. Освен основното съединение съставите съдържат и още неща регулиращи разпада т.н. В перилният вариант в някои от случаите са няколко неща.
При варианта на сода и лимонена киселина в зависимост от дозата на двете възможно е едно от тях да остане свободно плюс натриев тартарат.
Та това си мислех как тези соли ще въздействат на рибите. От това което съм чел няма никакви съобщения нито за негативно влияние, нито за положително относно рибите, с изключение на благотворното влияние на кислорода.
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

правил сьм и с тези http://shop.zoomania.org/akvaristika/po ... ytabs.html
https://www.sera.de/bg/produkti/in_cate ... -plus.html
не вярвам да има отрицателен ефект сьдеики по предназначението на продукта/изклучвам това да е перилен препарат/
виждам че си в час с химиятя,и аз сум си бльскал много главата какво ли представлява оксигена/окситабс-а
ако имаш някакви предположения -сподели
в в един друг бг форум за шарани има един модератор -диман.тои е много в час с химията но не го познавам лично((
а няма и някои колега в криминална лаборатория за анализ
за мен/и не само)) кислорода е ГАЗ https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0 ... 0%BE%D0%B4
няма как да е прах,таблетки и т.н..
тези препарати с контакт с Н20 отделт кислород и още "нещо".вьпроса е това "нещо"какво е?/и според мен/ е нещо натриево/и да няма отрицателен ефект в/у рибите и водата
поздрави
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от КАЯ »

Тези които се ползват в перилната индустрия за избелване не са перилни препарати, а кислород съдържащи състави както оксигена и тези за рибките, но имат добавки за регулиране отделянето на кислорд и стабилизиране на състава. Кислород отделящите обикновено са прекиси, подобно на кислородната вода. Например хидроперита /таблетки за аквариуми/ е комплекс от водороден прекис /кислородна вода/ и карбамид /тор/. Други оксигени основно са натриеви прекиси. Утре ще се постарая да ти намеря някои линкове.
П.п. Не знам колко струва оксигена по риболовните магазини, но нещо което се продава за хоби винаги е по-скъпо от аналога му ползван за други цели, в други магазини.
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

в BG не сьм намирал.В повечето магазини не са и чували.около 15-20лв/250г!!!! +транспорт.
The effect of Oxigen a 100 times stronger than oxygen pressed in pills. Oxygen exercises massive attraction on fishes
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от КАЯ »

Не можах да намеря нищо за хидроперита като цена. Вероятно тук се предлага под някакво фирмено наименование. Освен за аквариуми се ползва и в състава за избелване на зъби. Вероятно и в препарати за изрусяване. Също е положението с оксигена , но основното съединение в чист вид което вероятно е използвано в този продукт успях да го намеря на цена между 6 и 12 лв. за 0.5 кг. Иначе се използва в състава на избелващи препарати за пране на съответно висока цена. Щото има представка "био". В този случай доставката му с еконт ще е колкото то струва. Иначе на едро е около 1700 лв./тон т.е. 1.7 лв./кг.
П.п. А, да използва си при подводниците и подводничарските противогази позволяващи престой под водата до към два часа.
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

предполагам,какво имаш предвид)
преди гпдини сьм си правил експеремент/тест с продукта .2 буркана /и в двата по две рибки за стрьв/
в 1-я с продукта- х))
2-я с оксигенн.в 1-я пьрви започнаха да обрьщат кореми((.затова както псах преди -отделя кислород-ок,но и още нещо и това нещо убива рибките според мен.
Какво пх да очаквам след употребата на продукта -х според теб?/аз не сьм го мерил/ако говорим за един и сьщ де
п.п.ако имах твоите познания бих запретнал рькави за направа на БГ вариант на оксигена.вярваи аз ще сум пьрвият ти клиент стига да издьржи горния тест.Според мен всички производители на захранки ще имат интерес
нека и някои друг да вземе отношение по темата щото така здьвкано и изплюто и баба знае
поздрави
znaiko
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Сеп 23, 2006 11:33 am
Местоположение: london

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от znaiko »

Много интересни неща сте написали. Адмирации за което. За съжаление не практикувам този риболов но ми е интересно някой пробвал ли е да лови с оксиген и без оксиген. Кой технопланктон е по привличащ. Колко е минималния брой брашна за успешен технопланктон знам че има страшно много рецепти но едно малко подсказване ако може. Поздрави.
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

я !още една "подводница-скрита лимонка" като мен :) от 2006 10мнения.привет!
пробвал сьм и с и без оксиген,
за плувка -без за дьно сьс/обратното няма смисьл/
оксигена по принцип е измислен за ползуване при риболов на дьно.за 'метод",зиг-риг,пружини,фидер хранилки и т.н. Целта е да спомогне хранителните частици да се издигат от дьното кьм повьрхноста като по този начин сьздава облак-стьлб около стрьвта
" кои технопланктон е по привличащ? поясни м/у различни аромати ,или м/у дьнен и риболов на плувка имаш предвид?
може и с 1 брашно
поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”