Вие ги пускате, те ги хващат!

Модератори: bobopeli, sapuna

vieweg
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 8:54 am

Вие ги пускате, те ги хващат!

Мнение от vieweg »

http://www.blitz.bg/news/article/422268

Очаквах дискусии и развитие - но ""ни дума, ни вопъл, ни стон - само устата промълвила "чекай първо да я нарежа""
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Re: Вие ги пускате, те ги хващат!

Мнение от ribarq »

Какво има за коментиране...... пълен резил ! ! ! :evil: :evil: :evil:
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Вие ги пускате, те ги хващат!

Мнение от Efimov »

Доколкото знам рибата трябва да е в отлично здраве, за да бъде призната за световен рекорд. Точно преди седмица разговарях с колега от Черна Гора, който спомена за пъстърви на 20кг, така че мисля че е далеч над световния рекорд. Моя рекорд за американка е около 5 текг, кавам около защото бързах да я върна обратно във водата, за да могат и други да изпитат тръпката която изпитах и аз. На тази ще и опитат само вкусовита качества, които не вярвам да са по-добри от по-малките риби.
Аватар
jamc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 8:35 pm
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: Вие ги пускате, те ги хващат!

Мнение от jamc »

Е тва е дебил бате. Къв бизнес мен, този е сиромашия отвсякъде. Ок, хвани 3-4 кг-мова, вземи я, ама да хаванеш такова чудовище и да го нарежеш си е направо грехота. Не бил знаел, че е рекорд. Какво значение има рекорд или не, като я вижда , че не е обикновен екземпляр?
Lupo
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 9:40 pm

Re: Вие ги пускате, те ги хващат!

Мнение от Lupo »

Българо бизнесменска му работа,поне да не се беше хвалил. :( :roll: :roll:
doktora27
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 9:30 am
Местоположение: Варна

Re: Вие ги пускате, те ги хващат!

Мнение от doktora27 »

Нямам намерение да защитавам "бизнесмена" ,но за да сме коректни нека да уточним рибата пъстърва ли е или така наречената "сьомгова пъстърва " .
Щото ако е второто (както си мисля) ,не е голяма загуба ,че е станала на пържоли :lol:
На пазара във Варна и в Кауфланд е пълно с такава ,вкусна е ,но разправят ,че е зобят с вредна химия да расте по-бързо.

Ако греша и рибата е пъстърва ,се извинявам за горното !
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: Вие ги пускате, те ги хващат!

Мнение от stenli »

Четох мнения на риболовци на няколко места в нета, че въпросната риба е "сьомгова пъстърва ", но и аз не се ангажирам с точно определение. Освем балканска друг вид не съм ловил или виждал.
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Вие ги пускате, те ги хващат!

Мнение от isavkov »

Аз като казвам, че в България нямаме грам риболовна култура...
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Вие ги пускате, те ги хващат!

Мнение от Efimov »

doktora27 написа:Нямам намерение да защитавам "бизнесмена" ,но за да сме коректни нека да уточним рибата пъстърва ли е или така наречената "сьомгова пъстърва " .
Щото ако е второто (както си мисля) ,не е голяма загуба ,че е станала на пържоли :lol:
На пазара във Варна и в Кауфланд е пълно с такава ,вкусна е ,но разправят ,че е зобят с вредна химия да расте по-бързо.

Ако греша и рибата е пъстърва ,се извинявам за горното !
Доколкото знам няма такъв вид сьомгова пъстърва. Това за мен си е чисто и просто пазарен трик. Пъстървата в случая е дъгова или още американска пъстърва.
Shoobby
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 4:35 pm

Re: Вие ги пускате, те ги хващат!

Мнение от Shoobby »

Такова е,има и лакоми хора,за една риба се излагат по цялата мрежа,а тези който са като тях(бракониети) се радват на улова. :( :(
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Вие ги пускате, те ги хващат!

Мнение от galin_fcb »

Такъв ни е манталитетът!!!!
Хвани и изяж.......
Какво ли ще ловят децата и внуците ни никой не го е*е!
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Вие ги пускате, те ги хващат!

Мнение от icefire »

... Колеги , тук става дума за някаква грешка ... Грешка в информацията , или грешка в разбиранията ни ..!
На журналистите им дай да си смучат инфото от пръстите .. определения като : "световен рекорд" и "един бизнесмен" .... зарежи ..
Ами това за " риболовна култура" - смех в залата... Още по-голем смех е "Сьомговата пъстърва" - няма такава!!!
От публикациите на журналята в нета , така и не става ясно каква е рибата : Американска Дъгова пъстърва или Балканска пъстърва !??
Ако е балканка - жалко ... ако е американка не е толкова за жалене тъй като този вид не се размножава по естесвен път по нашите гео -ширини...
Така че до тук с всякаква риболовна или обща култура... Също така не ми се вярва тук американската пъстърва да достига такива размери ...
Енциклопедията казва , че най -големите балканки са уловени в езерото Мичиган САЩ 18-19кг .... най-големият екземпляр американка е регистриран в Канада 21 кг .. На тъпите журналисти им дай ефтини сензации , дори не са си направили труда да попитат чичко ГУГЪЛ какво казва по въпроса .. и това ми било интернет медии ...
А колкото до колегата , уловът му е факт , поне на снимка ... няма снимка с кантара ,, ма карай ... !естито на печалившите !!
Останете си със здраве и по-малко завиждайте ... ше живеете повече :)
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Вие ги пускате, те ги хващат!

Мнение от isavkov »

@icefire кое по точно е смех в залата? Че преди 20 години е имало тонове риби във водоемите, ама щото разни хора са си мислили че като взимат с тонове за вкъщи да затварят в буркани, то природата ще си създава риби за поколения напред ли?
Отиваш на гьола, хвърляш, цял ден клечиш и нищо не хващаш. После ревеш че нямало риба. Защо няма риба? Защото ей такива като въпросния "бизнесмен" са я изтърмашили за себе си.

Другаде хората като хванат един шаран, па го изкарат внимателно, сложат му антибиотик и го връщат във водата. Тука го влачиш като теле и след това 10 кила шаран отива нарязан в тигана. За да ти цвърчи в помията...
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
vene mitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 481
Регистриран на: Пет Юни 13, 2008 11:12 am

Re: Вие ги пускате, те ги хващат!

Мнение от vene mitov »

Да е жив и здрав бизнесмена! У РБ бизнеса и мутрите са на почит, даже и в журналистическите репортажи! Аз съм си прост чобанин на крави и пак си ловя големи риби, ама журналя край мене нема, щот не съм от ,,бизнесо,, и съответно нема репортажи. Смешна държавица сме.
Само да спомена, че май месец с един колега чобанин зарибихме два водоема с парите от млякото, дето изкарахме за месец. Ако барна някой да бракониерство там, ще го дам за разплод при бика Пенчо!!!!!! :mrgreen:
Поздрави на всички !!!
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Вие ги пускате, те ги хващат!

Мнение от Венелин Радушев »

Най-тъпото е, че много от "тия" даже не ги ядат тези риби, или поне не това е водещият мотив да им вземат живота. Важното е да я тръснат на плочника пред блока, да им завидят комшиите, да ги одумват комшийките. Тук един извадил 23 килограмов шаран от Дунав и като обиколил всички риболовни магазини в града по 2 пъти /да се похвали/, на третата обиколка някой му подметнал, че някои рибарници биха се заинтересували да купят жива, но късно.... Други не биха я пуснали никога просто защото е БЕЗ ПАРИ.... трепери, тъпче в багажника и само го терзае....дал ще му стигне горивото за още един курс. И не е да липсва добрият пример, лошото е, че в България добрият пример не е никакъв добър пример.......тълкува се като смесица от екстравагантност, инфантилност, глупост и "на къф се праи тоя". Като ме видят да си връщам улова, да си правя оборка на риболовното място, да си гася фаса на тротоара и да го прибера в джоба си увит в хартия /когато няма кошче наоколо/..... гледат ме странно, като да съм получил епилептичен припадък....
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”