Риболова около Русе

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
erko_e_sharan
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юни 27, 2016 10:22 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от erko_e_sharan »

Здравейте, нов съм в форума , но от дете ходя за риба с баща ми , а сега ходя и с жена ми :) ( голям кеф че е дори по-зарибена от мен )
та събота ходихме на хижа приста за скара и тиферич малко далеч от панелките , и взех един телескоп и кутийка бял червей за да хвана някой друг облез за кварталната котка :) , след 5-тия облез прибрах пръчката и се захванах с истинското ми призвание ( майстор Грил ) ... на другият ден ходихме на разходка на текето и на баща ми му казах да вземе 1 въдица и да изразходим червеите , и захраних малко с готова захранка , и след час и половина в неделя се случва всичко към 18:30-19:30 , като почнаха едни едри таранки , чак отсреща почнаха да ме питат на какво ги вадя :) голям късмет когато най-малко си подготвен , най-добър улов... а всъщност човека който ме пита , си хващаше през 10 мин бяла риба , на жива рибка на подвижна плувка , но ми направи лошо впечатление че рибки по 15-тина 20-тина см ги прибираше , аз бяла риба ако хвана под кило , ще я пусна.

Та сега и аз да питам , за нова върбовка съм чувал легенди за тези трофейни шарани, там плаща ли се , колко се плаща ако е така , а рибата също плаща ли се. Другаде да питам , как е на Бели Лом до Разград, край Попово и Търговище също има много язовири.
След Тутракан , до Търновци има един голям Язовир там някой чувал ли е да дава нещо..
По дунава имали някъде където да дава , миналата година хванах 1 кг Распер под Дунавски Драгажен Флот.

също на тича ходихме със нощувка - 8 кг мешана риба.

Това е от мен дано съм бил полезен.
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от stenli »

erko_e_sharan написа:Та сега и аз да питам , за нова върбовка съм чувал легенди за тези трофейни шарани, там плаща ли се , колко се плаща ако е така , а рибата също плаща ли се. Другаде да питам , как е на Бели Лом до Разград, край Попово и Търговище също има много язовири.
След Тутракан , до Търновци има един голям Язовир там някой чувал ли е да дава нещо..
По дунава имали някъде където да дава , миналата година хванах 1 кг Распер под Дунавски Драгажен Флот. също на тича ходихме със нощувка - 8 кг мешана риба. Това е от мен дано съм бил полезен.
На 492стр. в темата Кутинчев е описал подробно за Нова Върбовка, на Бели лом бях преди месец обади се доволно едра червеноперка и таранка, но основно навътре иначе покрай брега е ужас от попчета. Разгледай назад темата, а и подфорума и ще откиеш отговори за всичките дестинации за които питаш. Успех и браво за добрият риболов на Текето.
Аватар
Pyce
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 8:34 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от Pyce »

Вчера реших със сина ми да ходим на риболов. Отиваме на Чифлика и ..... няма вода - източен!!! Някой знае ли какво ще става там.... Иначе на Текето беше интересно - облез, таранка, червеноперка, костурчета и попчета.
erko_e_sharan
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юни 27, 2016 10:22 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от erko_e_sharan »

:) Благодаря Рибки , ще прочета форума по назад като имам повече време :)

Някой скоро ходил ли е на дунава в Тутракан :) днес мисля там да ходя със нощувка :) ако има нещо ще се похваля непременно.
t&a
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 5:34 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от t&a »

erko_e_sharan написа::) Благодаря Рибки , ще прочета форума по назад като имам повече време :)

Някой скоро ходил ли е на дунава в Тутракан :) днес мисля там да ходя със нощувка :) ако има нещо ще се похваля непременно.
Очакваме репортажа!
s_toshkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 9:18 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от s_toshkov »

Здравейте,моля за информация какво е положението на Дунав около Русе и Батин? Какво е нивото на водата,има ли вървеж,има ли смисъл да се ходи с преспиване там ?

Благодаря
d3ox4y
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Апр 15, 2016 6:12 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от d3ox4y »

Колеги на Текето как е тези дни някой ходил ли е ?
famee
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 4:49 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от famee »

d3ox4y написа:Колеги на Текето как е тези дни някой ходил ли е ?
Тъкмо се прибирам от там колега бях във гората. На плувка със захранка излиза тук-таме някой дребна таранка и едър облез във изобилие на фидера ми удари на царевица но извадих права кука.Наслука
Хвани и пусни !
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от ORadev »

Здравейте колеги ,днес бях на разходка с внучката и фамилия от 9 до 13 часа.Давам инфо под заведението и паркинга.Има уловена 1 таранка с прилични размери.Много рибари но днес имаше някакво състезание по плуване и колоездене и,,мегафони,,така ,че риболова беше обречен.Видях много заложени ,,тапи,,но без реализация.Стръвта я хващаха С ,,телевизори ,,по 10 бр. но сме в БГ.Облез ИМА.За друга риба нямам инфо.Наслука.
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от ORadev »

ПП.Внимавайте има и ,,КЪРЛЕЖИ,, ПРОВЕРЯВАЙТЕ СЕ,,
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kutinchev »

Да дам отчет и аз.
И аз бях на Дунава, и аз нищо не хванах като изключим няколко платики и един морунаж.
Стояхме 2 дена, реших на втория да си поиграя на фидер малко.
На вторият ден имахме мощен удар, омота звънеца три пъти около линията, докато го оправим - отсреща нямаше никой.
Все пак има някаква надежда. Ще удари моя час :)
Аватар
raev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 2:58 pm
Местоположение: Тук там по реката
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от raev »

kutinchev написа:Да дам отчет и аз.
И аз бях на Дунава, и аз нищо не хванах като изключим няколко платики и един морунаж.
Стояхме 2 дена, реших на втория да си поиграя на фидер малко.
На вторият ден имахме мощен удар, омота звънеца три пъти около линията, докато го оправим - отсреща нямаше никой.
Все пак има някаква надежда. Ще удари моя час :)
Пак ли бре човек!?! хахха айде счупвай вече каръка, че язък за новите куки :D
На лов с куче, на риболов с кучка........ 0.50то му е майката
famee
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 4:49 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от famee »

Инфо за Баниска? Все още ли е забранен? Наслука!
Хвани и пусни !
Аватар
bonevbb
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Авг 21, 2011 1:41 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от bonevbb »

Да на Баниска все още е забранен риболова аз се каних да ходя там, но ми казаха, че е забранен риболова.
Аватар
raev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 2:58 pm
Местоположение: Тук там по реката
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от raev »

Изображение
Ей...само си траете...
Айде една хубава рибка от мен за цвят...


....и в добавка искам да споделя, че днес направих страхотен фидер риболов на едри платики и каракуди. Храна Мондиал фидер и12х3, течна платика сенсас, бял и сладка царевица. Благодаря и на момчето, което ми остави торен и отиде да вари ракия, ако чете...
Поздрави!
На лов с куче, на риболов с кучка........ 0.50то му е майката
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”