Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
morriddin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 1:12 pm
Местоположение: Елхово

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от morriddin »

Благодаря, адаш! Ще го имам в предвид. :smt023
ВЪДИЦАТА Е ГЪВКАВА ВРЪЗКА МЕЖДУ ДВА ШАРАНА !
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от Батко Емо »

Евала,рипорт отсекаде,риболов също!Абе,който си може си го може,успехи през целия сезон!Аза зарибяването :prayer:
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

От днес е открита и активна дарителска сметка за набиране на средства за следващи зарибявания на Малко Шарково. Сметката е на мое име както следва:

Райфайзенбанк
IBAN: BG40RZBB91551059708832
Димитър Димитров


Паралелно с това, в момента отново подготвяме познатите ни стъклени кутии, които ще бъдат разположени в почти всички риболовни магазини в Ямбол.

Отново бих желал да апелирам към колегите, част от чието сърце е някъде по Малко Шарково, да бъдем единни и да продължаваме да бъдем ангажирани към това уникално място. Благодаря предварително :-)
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Колеги, през последните години за язовира бяха положени много усилия от нас, риболовците, концентрира се доста внимание от колеги от цяла България, много хора се ангажираха с каузата "Малко Шарково" и опазването му като уникално място за риболов и местообитание на много и защитени видове. Тази година осъществихме 3 отделни зарибявания, преди години също е имало заселване на рибета.
Редно е да продължим да бъдем нащрек и да защитаваме язовира, да следим за състоянието му и да внасяме нужното количество водни обитатели с цел постигане на устойчива екосистема. Затова, както добре знаем, са нужни много хора и то хора, които обичат това място. Към тях апелирам, моля ви да засвидетелствате Вашата ангажираност и всеки според възможностите си да пусне по някое левче по откритата дарителска сметка. Идеята е да наберем достатъчно средства, с които ще можем да осъществяваме бъдещи зарибявание И ДА ПАТРУЛИРАМЕ много по-организирано по цялото му протежение. Знаем прекрасно, че това е сериозно начинание, изискващо време, но нищо хубаво не става от днес за вчера. Разчитаме на вас, колеги! Благодарности предварително!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от S.Koychev »

опа,имам едно питане.
раЗбрах че гората на Ружица била взета за 10 години под аренда от Кмета на Ружица,и не можело да се лови там,имало и охрана коята минавала и гонела колегите,някой ходил ли е скоро там , и имал ли е сблъсък с тоя Бабаит.
Ribarche
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Имахме среща с кмета, оказа се поет, който пише страхотни стихове и въобще не е злобен. Покани ни да ловим на неговата земя и каза, че няма проблем да ловим стига да не правим мизерии. С митачето ловихме там 30 часа и си прекарахме страхотно, кмета идва два пъти и беше много любезен. Дори обеща да осигури 150 лева за следващото зарибяване. Синът му е фотограф и следят за скалния орел, който лови там. Много добър човек ми се видя. Каза, че никого няма да спре, стига да пазят направеното страхотно място.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от boceto84 »

Как върви състезанието.Вадят ли се риби.Жалко,че не мога да мина да видя.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
morriddin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 1:12 pm
Местоположение: Елхово

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от morriddin »

Аз ще вида в сряда - утре съм на тайна дестинация ...
Ще постна резултатите. :wink:
ВЪДИЦАТА Е ГЪВКАВА ВРЪЗКА МЕЖДУ ДВА ШАРАНА !
Аватар
morriddin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 1:12 pm
Местоположение: Елхово

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от morriddin »

Ситуацията от вчера и днес: Приличен риболов на бабки на леко, нулева активност на шаран, слаба такава откъм хищниците.
Това са добрите новини. Лошата е, че привечер има масова активност на пуснатия зарибител от сомчета - аз лично хванах 4... С немалки усилия и помощта на двама колеги от Сливен, успяхме да ги спасим - дано и останалите колеги проявят подобно желание по отношение на съхраняването им..
п.п. Изключително лакоми сомета - две от тях бяха погълнали 10 - 12 сантиметрови котурчета, при не повече от 350 - 400гр. лично тегло... :shock:
Имаше и доста измряла риба по брега - аз открих килограмова каракуда и почти половнка бабка, колегите от Сливен споделиха, че намерили близо 4 килограмов амур и костур към килото - всичко мъртво по брега. Явно мреженето продължава... :(
ВЪДИЦАТА Е ГЪВКАВА ВРЪЗКА МЕЖДУ ДВА ШАРАНА !
milen_ilchev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:20 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от milen_ilchev »

Мъртвата риба по брега надали е от мрежи. По скоро е дело на химията от родното селско стопанство или цъфтежа на планктона (както и комбинация от двете).
Евала на Жоро Топлия. За друго такова масово зарибяване не бях чувал. Явно има успех.
Аватар
morriddin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 1:12 pm
Местоположение: Елхово

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от morriddin »

Е да, ама ако беше отравяне, щеше да е от всякакъв размер, не само едри...
Плюс това, щеше да е масова разсипията, а тук иде реч за единични бройки - поне за мен си е остатък от мрежене...
ВЪДИЦАТА Е ГЪВКАВА ВРЪЗКА МЕЖДУ ДВА ШАРАНА !
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Не е от мрежи, всяка година става така, пролет и ранно лято. Миналата година имаше публикувани снимки на едни хора от село малко шарково, как си мият цистерните след пръскане в реката над язовира.
Мисля, че това е причината.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Ако не е от отравяне, по скоро ще е ток,
От мрежи, няма как да се измъкне умряла и то толкова много.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
dakataegotin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 8:16 pm
Местоположение: гр.Бристол и гр. Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от dakataegotin »

Вчера нулева активност на хищника до 20:00часа- и след това ..... костурите във водораслите завряха. До 21:00 имахме 20-на ( няколко трофейни). Срещу кулата един килограмов костур береше душа, не знам от ток ли беше удрян, преял ли беше- въпроса остава отворен!
Ако нямаш любов не ми казвай какво друго имаш!
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от yankosan »

dakataegotin написа:Вчера нулева активност на хищника до 20:00часа- и след това ..... костурите във водораслите завряха. До 21:00 имахме 20-на ( няколко трофейни). Срещу кулата един килограмов костур береше душа, не знам от ток ли беше удрян, преял ли беше- въпроса остава отворен!
Липса на кислород във врялата вода!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”