Младши шаранджия

Модератор: sapuna

plamen_fish
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:07 am
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Младши шаранджия

Мнение от plamen_fish »

Колеги можете ли да ми помогните с възела от лидкора към вирбела че много ме затруднява, вадя малко от нишката олово и там с иглата и зорна работа :)
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Младши шаранджия

Мнение от Bigmarlin »

Това би трябвало да е финала,или поне подобно на това
Изображение

А иначе всичко е показано
viewtopic.php?t=37023
plamen_fish
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:07 am
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Младши шаранджия

Мнение от plamen_fish »

Ок благодаря ти колега, ще черпя ;)
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Младши шаранджия

Мнение от топлия »

Един съвет и от мен.
Отиди с някой шаранджия за три дни на риба, и черпи информация след втората ракия. Тогава си казват и най дълбоките тайни....
Аз поне така направих, има файда....
Ако не намериш, обади ми се и ела на малко шарково, ще ти покажа всичко, което знам.
Друго си е,,, НАГЛЕДНО,....
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
plamen_fish
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:07 am
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Младши шаранджия

Мнение от plamen_fish »

Ок колега благодаря за съветите то така найстина е най добре, а къде е това малко Шарково
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Младши шаранджия

Мнение от galin_fcb »

Малееее тука се заформя як запой............
Така са прави с приятели на водоема...........изводите и опитът идват с времето и многото уловени риби.
Едно да знаеш при какъвто и да е вид риболов:
Експериментирай тогава когато рибата кълве и всички около теб пълнят кофи,легени и каквото и да е защото ще дойде време когато те ще те гледат как ти ловиш а те само ще се облизват около теб.
Успех колега с много ходене и желание всичко ще си дойде на мястото.
plamen_fish
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:07 am
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Младши шаранджия

Мнение от plamen_fish »

Нали, ебе с ходене и желание всичко се постига, малко по малко почват да се получават нещата, опитвам и оспявам, благодаря ти колега за съвета, пък ако искаш и с теб можем да обменим опит на някой водоем.
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: Младши шаранджия

Мнение от elanmorin »

delio-haidutin написа:
plamen_fish написа:Благодаряти колега hshopov ще послушам съвета ти, а за оборудването какво ще кажите добро ли е
не оборудването е най-важно :idea: а подхода към риболова и най-вече търпението.едно е да хвърляш в някой паткарник и дето се вика ,на 'гола кука ' да ти кълват,друго е на водоем с ограничена популация на шаран и да имаш търпение да не се откажеш че за 3-4 часа ,нищо не ти е клъвнало.защото точно на такива водоеми ,тръпката и адреналина са на макс ,а в тъкива моменти най -много се допускат прибързани грешки ,които могат да ти костват рибата-повярвай ми. :D
за монтажите има много теми ,и тука и в другия форум,прочети ,виж кое как е ,но знай че има една приказка " което го пише по книгите ,не расте по нивите",т.е практиката ще те научи и покаже кое как става.пък което не ти е ясно ,питай ,тук и там ,все някой ще ти отговори( не са много сладкодумните ,но както и да е).
успех :drinkers:
Супер яко е 3 часа да не ти клъвне, най-накрая да ти клъвне и то добра риба и да я изтървеш.. :)
plamen_fish
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:07 am
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Младши шаранджия

Мнение от plamen_fish »

Що пък трябва да я изтървеш?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”