Яз.Огоста

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Яз.Огоста

Мнение от mblagoev »

Благодаря ви за отговорите!
Ще ходим най-вероятно този уикенд - доста ще е горещо, но пък всички от компанията сме свободни и ще използваме момента. Студена бира, шатри, сянка и ще се мъчим някак :)
ribarq_64
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 4:53 pm
Местоположение: Драгоман

Re: Яз.Огоста

Мнение от ribarq_64 »

Колега,нищо не сподели за риболова.Водата продължава ли да пада.
Ееее аз утре вечер ще видя сам какво е положението,но малко информация никога не е излишна.
ПОЗДРАВИ
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Яз.Огоста

Мнение от mblagoev »

ribarq_64 написа:Колега,нищо не сподели за риболова.Водата продължава ли да пада.
Ееее аз утре вечер ще видя сам какво е положението,но малко информация никога не е излишна.
ПОЗДРАВИ
Привет :) Водата продължава да спада, да. Иначе както каза, стига се с кола до самия бряг, но трябва да се внимава, ако колата е по-ниска.
Самия риболов - доволно платика, на торен на дъно...По-големи парчета рано сутрин и вечерта, като отмине жегата. През деня кълве също, но дребосък. Няколко прилични каракуди хванахме.
Едно малко шаранче също (300-400гр.), което веднага си пуснахме, съответно :)
Лошото е, че точно където бяхме ние, няма никакви дървета и жегата мъчеше много. Бяхме малко след сградата, която се намира в началото на черния път. По-точно, първата отбивка след нея, която е към язовира. Имахме доста закачвания в началото, така че, е хубаво като се хване нещо, да се тегли бързо, за да не закачиш нещо по дъното:)
Добре, че имахме шатри и ледена бира :)))
Наслука! Може да споделиш и ти какво си направил :)
ribarq_64
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 4:53 pm
Местоположение: Драгоман

Re: Яз.Огоста

Мнение от ribarq_64 »

Във водата отпред има доста прагове и редици с дървета /затова са ти закачките/. Аз ще ловя предимно от лодка и естествено ще споделя какво съм направил.
ПОЗДРАВИ
Аватар
dizela_88
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2014 6:13 pm
Местоположение: Якимово , Монтана

Re: Яз.Огоста

Мнение от dizela_88 »

Ние бяхме три дни на мястото описано от колегата mblagoev само ,че като се спуснеш до брега 30 метра в посока Монтана.Там няма качки ,но на 20 метра навътре дълбочината е 7 метра и има праг.Язовира интензивно спада, хванахме дребна платика и една бяла риба 1.5 кг.
ribarq_64
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 4:53 pm
Местоположение: Драгоман

Re: Яз.Огоста

Мнение от ribarq_64 »

Току що се прибрах и аз.Бях по в ляво под паметника на Наско. Водата спада стабилно а е и като чай.Кълве само дребосък.Докато не захладнее все ще е така.
Поздрави
Kurzhaar
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Ное 22, 2012 8:28 pm

Re: Яз.Огоста

Мнение от Kurzhaar »

Колеги, днес се върнахме от язовир Огоста. Бяхме за 3 дена, като първия ловихме откъм Благово. Там преобладават дребни платички, а по-едрите започват да кълват по залез и за тях основната стръв е жито. Втория ден прекарахме повече в разузнаване на баластриерите близо до Горно Церовене. На следващия ден отидохме рано на тези баластриери и до обяд по всичките нямаше кой знае какъв риболов, макар че нямаше и кой знае какви "специалисти" :D. Следобед отидохме пак там и на свечеряване хванахме няколко маломерни сомчета и едно шаранче, които пуснахме обратно.Като цяло там има риба, но не разбрахме на какво реагират по-едрите риби. От други колеги разбрах, че до скоро е имало добър риболов в калиманския ръкав. Това е информацията от мен. Ако някой има прясна информация за по-едри риби на гореописаните баластриери, бих бил благодарен да сподели.
ribarq_64
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 4:53 pm
Местоположение: Драгоман

Re: Яз.Огоста

Мнение от ribarq_64 »

ЗДРАВЕЙТЕ
На 10-ти заминавам на Благово за 7-8 дена.Ако някой има инфо дали продължава да спада,и всичко около риболова моля да сподели.
Благодаря предварително :drinkers:
ogun
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Авг 04, 2011 9:50 am

Re: Яз.Огоста

Мнение от ogun »

Здравейте,
Ходих на язовира на Дупките към Церовене. Положението беше трагично.
Аз лових на една от първите, която се пада до пътя. 5-6 броя уклей и това беше. Имаше още 7-8 души на локвата и при тях така. Само един хвана повече уклей с 2 цапалки - около 20бр. Това до към 13:00. Напече много жега и си тръгнах.
delevifam
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Май 24, 2008 5:23 pm

Re: Яз.Огоста

Мнение от delevifam »

Колеги някой ходил ли е на язовира.Петък ще ходим за 5 дена.Дайте информация.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Яз.Огоста

Мнение от КАЯ »

http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... &start=105
Това от последните почивни дни. Сега как ще е със захлаждането и дъждовете не знам.
ribarq_64
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 4:53 pm
Местоположение: Драгоман

Re: Яз.Огоста

Мнение от ribarq_64 »

delevifam написа:Колеги някой ходил ли е на язовира.Петък ще ходим за 5 дена.Дайте информация.
От 10 до 15 бях на Благово.Страшна жега-водата ЧАЙ.От към риболов доста слабо.Сега след дъждовете може да се пооправят нещата.Иначе пълен релакс.
НАСЛУКА
delevifam
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Май 24, 2008 5:23 pm

Re: Яз.Огоста

Мнение от delevifam »

В петък бяхме на язовира,дъжд и кал откъм Гаганица.Минах ме ябълковата градина и до там.И реших ме да отидем от към Церовене,лових ме по средата на поляната срещу гората.За 3 дена само каракуди и дребни платики на плувка на бял червей.На дъно много слабо само 2 каракуди около 500гр,на топче в сладък дип.Много хора имаше на драгата и дупките,с една въдица на плувка.
siliko
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 8:14 am

Re: Яз.Огоста

Мнение от siliko »

Някой нещо за язовира от към Монтана да каже,че тия четири дни мисля да го посетя.
B_M_W_
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Фев 16, 2011 6:39 am

Re: Яз.Огоста

Мнение от B_M_W_ »

Здравейте колеги, с приятели ще посетим язовира от 17.07 до 20.07 на Ръсника.
Имате ли инфо кълве ли и на какво ?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”