Язовир Огоста

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от rumen_vasilevvv »

emo vasilev написа:Колега , като излезеш от дясно на стената и караш по пътя има една табела " Расника " .Свиваш на ляво и караш докато не стигнеш едно отклонение на ляво , продължаваш малко напред и ще видиш в дясно черен път , който отива от лявата страна на полуострова .Преди години съм ловил на това място и нямам спомен да е имало закачки , но пък и водата бе доста по ниско .Другото място , което се сещам - подминаваш това отклонение и се оглеждаш за следващото само че от дясно - този път води от дясната страна на полуострова.За шаранче може и да имаш късмет , от хищника най вероятно костур или някоя бяла.Основно се нагласи за платика ...много платика ....и само платика !
Благодаря колега.Значи според теб е по добре там от колкото на Благово.То сега във тези жеги едва ли ще има нещо сериозно но знае ли човек :) Ще пиша живи и здрави като се прибера какво съм направил.Поздрави!
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от ILEGAL »

Платика, много платика, за сметка на това дребна. Това беше опита от последния риболов който направих именно на Расника.
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от rumen_vasilevvv »

ILEGAL написа:Платика, много платика, за сметка на това дребна. Това беше опита от последния риболов който направих именно на Расника.
От ляво на носа или дясно,аз мисля да застана от дясно, дано както каза колегата по горе да няма много закачки и да е удобно за палатка.Мой познат негови хора се върнаха вчера от язовира,казаха че било много слабо само сутрин и вечер излизали някакви рибки.Явно жегата ги мъчи но е важно да пуши скарата и бирата да е ледена :)
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от ILEGAL »

Аз бях отдясно. Като хванеш отбивката за Расника, след това стигаш до едно "кръстовище" и там хващаш надясно, черен път е но е настлан с чакъл и е ок дори когато вали! Има удобни места за бивак и пускане на лодки. На самия нос е удобно за плувка, :fishing3: с хубава захранка платиките са ти в кърпа вързани, но както казах много дребни :(
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от rumen_vasilevvv »

ILEGAL написа:Аз бях отдясно. Като хванеш отбивката за Расника, след това стигаш до едно "кръстовище" и там хващаш надясно, черен път е но е настлан с чакъл и е ок дори когато вали! Има удобни места за бивак и пускане на лодки. На самия нос е удобно за плувка, :fishing3: с хубава захранка платиките са ти в кърпа вързани, но както казах много дребни :(
Мерси много за информацията,като се върна живи и здрави ще споделя какво съм направил. :fishing12:
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от rumen_vasilevvv »

Вчера се прибрахме от язовира.Беше ми първото ходене на него,ами да хареса ми :) Имаше и емоци и екшан от към риба.Скъсахме много куки и кошнички но и хванахме много платика размер шамарче,две за мен лично огромни каракуди едната я премерихме беше 750 гр. И най-голямата ми риба може би във риболовния стаж шаран със който се погледнахме в очите няколко пъти по време на борбата ни, който за жалост ми скъса точно пред кепа :( Със сигорност беше над две кила а може би и повече,около 10 мин се борехме но накрая като видя кепа просто реши да се обърне и да скъса тънкото ми влакно за повод 0.10 и 14 номер кука за платички на три бели червейчета.И така скоро ще се бориме пак с този жълт люспест красавец искам реванж задължително.Ето и малко снимки бяхме от дясно на полуострова от към Расника.
Прикачени файлове
DSC_0336.JPG
DSC_0342_1.JPG
DSC_0345_1.JPG
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Язовир Огоста

Мнение от emo vasilev »

Имало е тръпка Румка , браво !Платичките нищо че се дребни подкараш ли ги в ритъм си е кеф .Аз ги лових на мач и по едно време взе да ми писва .
Все си мисля , че ако бяхте минали от ляво на полуострова част от кошничките щяха да ви останат !
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от rumen_vasilevvv »

emo vasilev написа:Имало е тръпка Румка , браво !Платичките нищо че се дребни подкараш ли ги в ритъм си е кеф .Аз ги лових на мач и по едно време взе да ми писва .
Все си мисля , че ако бяхте минали от ляво на полуострова част от кошничките щяха да ви останат !
Нищо другия път там ще пробваме.Един човек до нашия лагер ни каза че от към Гаганица били по шаранджийски местата.?Ако имаш за там някаква информация ще съм доволен да споделиш,пътя как е и от коя страна да хвана на ляво или дясно,този човек каза че било за джип пътя през някакви ниви се минавало?
itodorov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 11:33 am
Местоположение: София

Re: Язовир Огоста

Мнение от itodorov »

Някаква информация за местата от към Благово? Има ли някакъв риболов?
zdraveca.
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:13 am

Re: Язовир Огоста

Мнение от zdraveca. »

Миналата година слизах от към Благово, толкова такъм не съм оставял в язовир от както на човек съм станал. Почти всяко хвърляне беше късане и то не от риба, и аз не знам от какво беше. Ако се пробваш за платика и дребосък покрай брега може и да не е така, но на вътре аз не бих повторил.
power123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 8:46 am

Re: Язовир Огоста

Мнение от power123 »

Ако има някой колега да даде съвети относно местата за шаран и амур ще съм много благодарен
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Язовир Огоста

Мнение от bono2 »

какво е нивото на водата. какъв риболов върви
моля за инфо?
kamak61
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Яну 21, 2013 11:16 am

Re: Язовир Огоста

Мнение от kamak61 »

На Расника свободни места няма.Заети са целогодишно,палатки,колиби,каравани,кучета за охрана,когато собствениците са на работа.Въдица до въдица,през 2 метра.Язовира е пълен.Намерих место откъм Благово.Вечер на фидер кълве платика,от малка до средна.Сутрин също.Внимавай с дъжда,ниска ли е колата излизането е трудно.
ribarq_64
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 4:53 pm
Местоположение: Драгоман

Re: Язовир Огоста

Мнение от ribarq_64 »

На 10-ти бях на оглед.Кал до колене.Водата качва непрекъснато.Не спре ли да вали.......Просто няма удобен бряг.
Petar Naydenov
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 28, 2017 9:26 am

Re: Язовир Огоста

Мнение от Petar Naydenov »

Здравейте Колеги ,
дали върви някакъв риболов на язовира , става дума за риболов от лодка - тролинг и кльонк ?
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”