Яз. Доспат

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Яз. Доспат

Мнение от Д-р Флекс »

Кирюхин написа:човек може да плува и да лови само пъстърва?
Човек може да плава с лодка и да лови само пъстърва.

Кирюхин, ти имаш ли билет (разрешение) за спортен риболов в Блъгария? Ако имаш, би трябвало да знаеш кога какво може да се лови. Ако не знаеш, прочети - има тема за това във форума.
Аватар
technolog
новобранец
новобранец
Мнения: 88
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 7:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Яз. Доспат

Мнение от technolog »

Здравейте, колеги. За другият уикенд смятаме да се качим към яз. Доспат, какво е положението към момента там откъм риболов на мирни риби(стръв, захранка, методи на риболов и т.н.)? Благодаря ви предварително. ;)
Да живее България!!!
kamak61
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Яну 21, 2013 11:16 am

Re: Яз. Доспат

Мнение от kamak61 »

На Доспат не кълве нищо .На устието на Сърница сутрин рано са възможни няколко дребни каракудки и червеноперки.Костура го няма никакъв,а пъстървите са спомени от някога.Вземи си повечко салатки и ракия,гледай изгрева и залеза,а за риба забрави.
Аватар
atanasko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 6:28 pm

Re: Яз. Доспат

Мнение от atanasko »

kamak61 написа:На Доспат не кълве нищо .На устието на Сърница сутрин рано са възможни няколко дребни каракудки и червеноперки.Костура го няма никакъв,а пъстървите са спомени от някога.Вземи си повечко салатки и ракия,гледай изгрева и залеза,а за риба забрави.
Така-а , значи ще гоня хищника на воблер - Stella Artois и мирната риба на домашни примамки / гроздова със салата/ , захранката ще бъде - вратна пържола и още нещо. :D :D :drinkers:
SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: Яз. Доспат

Мнение от SuperMario45 »

Привет, някакво прясно инфо за язовира има ли?! Принципно ме интересува северната страна. Благодаря и Наслука!
boxxo
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Сеп 07, 2015 7:12 am

Re: Яз. Доспат

Мнение от boxxo »

4 дребни костурчета ,никакво кълване
nigerieca
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2008 5:35 pm

Re: Яз. Доспат

Мнение от nigerieca »

За три дена 6 пастърви от които една около 1.5кл. Ловихме от лодка на плувка стръв паста без значение какъв аромат.
iv4e1977
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Дек 13, 2008 11:29 am

Re: Яз. Доспат

Мнение от iv4e1977 »

Някои има ли инфо как е леда.
Аватар
lglpb
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Май 18, 2006 3:50 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: Яз. Доспат

Мнение от lglpb »

вече няма лед
А мен най-ме кефи да си хващам на "Доспат"! :fishing1:
Аватар
lglpb
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Май 18, 2006 3:50 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: Яз. Доспат

Мнение от lglpb »

За Велик ден сме на Крушата цяла компания и ще ловим под селото. Ще има снимки слЕд това
А мен най-ме кефи да си хващам на "Доспат"! :fishing1:
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Яз. Доспат

Мнение от Мъро »

Забраната от кога влиза? Ако влиза от 15.04 ще трябва да се ходи по паткарниците.
vaskostoev
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 26, 2016 2:16 pm

Re: Яз. Доспат

Мнение от vaskostoev »

Равносметката от риболов през уикенда е 5 костурчета,3 слънчевки,1 кленче, 2 дребни пъстървички,една мерна около 300 грама на бомбарда и една едра пъстърва може би около килограм ,която скъса повода на бомбардата.Всички риби освен мерната пъстърва са върнати обратно.Риболовът беше в близост до стената.Не мога да си обясня , в събота преди да си тръгна течението докара до брега 4 мъртви пъстърви по над килограм всяка :shock:
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Доспат

Мнение от RAMIREZ »

Здравете,
Моля за информация има ли в Доспат риболовен магазин за стръв от който мога да си купя мамарец, земен червей и др. В началото на август мисля да направя един тридневен риболов там, а ще ми е за пръв път.
Изображение
Аватар
виктор вичев
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 10:53 am

Re: Яз. Доспат

Мнение от виктор вичев »

Здравейте,има риболовен магазин в Доспат ,за име и адрес не мога да помогна но знам че ако попитате в града за ЦАРЯ веднага ще ви опътят ,добре е зареден но за мамарец не съм сигурен дали има.Наслука !!!
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Яз. Доспат

Мнение от Д-р Флекс »

RAMIREZ написа:Здравете,
Моля за информация има ли в Доспат риболовен магазин за стръв от който мога да си купя мамарец, земен червей и др. В началото на август мисля да направя един тридневен риболов там, а ще ми е за пръв път.
Ако идваш през Пещера, спри на тамошния магазин - пътя минава покрай него, няма да го пропуснеш - той е много добре зареден, с най-разнообразна стръв. В Доспат, Царя отдавна не се занимава с магазина, оставил го е на жената... сещаш се, нали? :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”