Проблем с нов двигател - не запалва

Модератор: bobopeli

men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Проблем с нов двигател - не запалва

Мнение от men79 »

Имам проблем с нов двигател Сузуки 2.5, 4-тактов. Не запалва изобщо. Работеше пефектно в началото ( на три излета е). Днес смених маслото на редуктора и на двигателя, но не е това причината. Проблемите започнаха преди това, последния излет преди смяната точно накрая, малко преди брега загасна без причина(имаше си достатачно бензин) и повече не запали. Тогава бяхме близо до брега и не беше проблем.
Някой може ли да даде съвет???
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Проблем с нов двигател - не запалва

Мнение от Don4o_62 »

от тия Сузита имаше една серия дето нямаше чекпойнт да показва изхвърля ли вода от охлаждането и бяха доста рискови,смисъл работи,караш си го и ако се развали турбината за охлаждането,нямаш визуален поглед има ли струя или не,загрява и блокирва без да се усетиш,другия варянт е свеща,избива и край,та напиши поне какви проблеми е имал преди да сменяш масло и т.н.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Re: Проблем с нов двигател - не запалва

Мнение от men79 »

Еми на последния излет, към края на деня започна да гасне. Стартира, но после пак загасне..... И така, докато накрая спря да пали. При запалването по това време на неутрална скорост увеличаваше оборотите без причина и се виждаше петно бензин във водата. Та и днес запали за малко , ускори оборотите и загасна. Водното охлаждане работеше, пръскаше вода. На брега след доста гребане, свалих свеща и уж я почистих....пак не палеше.
Lupo
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 9:40 pm

Re: Проблем с нов двигател - не запалва

Мнение от Lupo »

Щом е нов значи е гаранционен, по добре го занеси на майсторчетата да го оправят за да не загубиш гаранцията.Ако не е гаранционен то провери дали дава кабела на свещта и самата свещ искра,дали помпата дава бензин жилото да не е заседнало,центровката на подаване на искра и впръскване на бензина и така на татък.Причините могат да бъдат доста.
Аватар
prokop4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 592
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:17 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Проблем с нов двигател - не запалва

Мнение от prokop4o »

за мен причината е замърсен карбуратор.
трябва да се почисти.(добре е да се направи от човек с опит)
поздрави!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Проблем с нов двигател - не запалва

Мнение от Don4o_62 »

почисти бензиновия филтър и ще оправи
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с нов двигател - не запалва

Мнение от nkolev66 »

men79 написа:Еми на последния излет, към края на деня започна да гасне. Стартира, но после пак загасне..... И така, докато накрая спря да пали. При запалването по това време на неутрална скорост увеличаваше оборотите без причина и се виждаше петно бензин във водата. Та и днес запали за малко , ускори оборотите и загасна. Водното охлаждане работеше, пръскаше вода. На брега след доста гребане, свалих свеща и уж я почистих....пак не палеше.
При "... петно бензин във водата ...", ако е карбураторен мотор проблема е в повишено ниво в карбуратора. Това се случва със заседнала игла на вход карбуратор (не затваря притока) и дави двигателя (щом припалва в началото, вдига оборотите и угасва).
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Проблем с нов двигател - не запалва

Мнение от bobo_33333 »

Нов ,в гаранция -връщане в магазина
Аз там съм пораснал...
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Проблем с нов двигател - не запалва

Мнение от Don4o_62 »

nkolev66 написа:
men79 написа:При запалването по това време на неутрална скорост увеличаваше оборотите без причина и се виждаше петно бензин във водата. Та и днес запали за малко , ускори оборотите и загасна.
При "... петно бензин във водата ...", ако е карбураторен мотор проблема е в повишено ниво в карбуратора. Това се случва със заседнала игла на вход карбуратор (не затваря притока) и дави двигателя (щом припалва в началото, вдига оборотите и угасва).
щом ускорява оборотите,значи горивото му свършва и в комбинация с въздуха дето смесва се дигат оборотите,при заседнала игла се дави, но не дига обороти
един двигател ми правеше същата работа и накрая се оказа филтъра,да продуха неговия което е най лесно и ако не се оправи да отвори чашката на карб. и да види на жигльора да няма някоя люспичка да е заседнала
и да пише като го оправи,без значение каква е повредата да знаят и другите какви са причините
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с нов двигател - не запалва

Мнение от nkolev66 »

Don4o_62 написа:
nkolev66 написа:
men79 написа:При запалването по това време на неутрална скорост увеличаваше оборотите без причина и се виждаше петно бензин във водата. Та и днес запали за малко , ускори оборотите и загасна.
При "... петно бензин във водата ...", ако е карбураторен мотор проблема е в повишено ниво в карбуратора. Това се случва със заседнала игла на вход карбуратор (не затваря притока) и дави двигателя (щом припалва в началото, вдига оборотите и угасва).
щом ускорява оборотите,значи горивото му свършва и в комбинация с въздуха дето смесва се дигат оборотите,при заседнала игла се дави, но не дига обороти
един двигател ми правеше същата работа и накрая се оказа филтъра,да продуха неговия което е най лесно и ако не се оправи да отвори чашката на карб. и да види на жигльора да няма някоя люспичка да е заседнала
и да пише като го оправи,без значение каква е повредата да знаят и другите какви са причините
Най-вероятно си прав, а ако няма филтър може иглата да не отваря добре. Имал съм случай да заседнат клапанчета на ръчната помпа (крушата) или сачмата на бързата връзка - оправянето на клапанчетата става с припомпване на ръка, за да се раздвижат, а бързата връзка се изважда и щраква няколко пъти (обикновено се оправя).
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Проблем с нов двигател - не запалва

Мнение от bobo_33333 »

Имал съм случай да заседнат клапанчета на ръчната помпа (крушата) или сачмата на бързата връзка - оправянето на клапанчетата става с припомпване на ръка, за да се раздвижат, а бързата връзка се изважда и щраква няколко пъти (обикновено се оправя).
Кви круши ,кви ябълки :rolleyes: ,при двигател 13 кг ,резервоар 12 литра :lol: :lol:
Аз там съм пораснал...
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с нов двигател - не запалва

Мнение от nkolev66 »

bobo_33333 написа:
Имал съм случай да заседнат клапанчета на ръчната помпа (крушата) или сачмата на бързата връзка - оправянето на клапанчетата става с припомпване на ръка, за да се раздвижат, а бързата връзка се изважда и щраква няколко пъти (обикновено се оправя).
Кви круши ,кви ябълки :rolleyes: ,при двигател 13 кг ,резервоар 12 литра :lol: :lol:
Дааа, няма круши :oops: .
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Проблем с нов двигател - не запалва

Мнение от Don4o_62 »

bobo_33333 написа:
Имал съм случай да заседнат клапанчета на ръчната помпа (крушата) или сачмата на бързата връзка - оправянето на клапанчетата става с припомпване на ръка, за да се раздвижат, а бързата връзка се изважда и щраква няколко пъти (обикновено се оправя).
Кви круши ,кви ябълки :rolleyes: ,при двигател 13 кг ,резервоар 12 литра :lol: :lol:
Може две ябълки и две череши и касетка доматен сок :D
Колегата явно не е разбрал, че двигателчето е от най малките и е с вграден резервоар :wink:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Проблем с нов двигател - не запалва

Мнение от HAZART »

Много от проблемите идват от горивото.В бензина слагат коресилин,ацетон и други разтворители които карат гумения връх на иглата да "набъбне" и не може да затвори притока на гориво.Мотора "дави" ,ниските обороти са много неравномерни и загасне ли паленето е много трудно. Изображение
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Проблем с нов двигател - не запалва

Мнение от Don4o_62 »

колегата каза,че дига обороти и гасне,май не четете.....това идва не от давене а свършване на бензина
и нищо не казва,оправи ли а ние тук си пишем :lol: но някой път пак ще пита нещо :mrgreen:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на кльонк”