Инфо от Пазарджик и региона

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
rock_children
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 10:52 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от rock_children »

Лежа си точно на дъното все се надявам някой шарко да ме посети но явно от тези гадове нахални няма как да се вреди.Интересно е че на царевица взимам само бабушки,а на торен между костурчетата се ловят и каракуди,но избирам царевицата защото тези костурчета са големи гадове.Не знам някой ако има някакви предложения как да отсея този дребосък,ще съм благодарен да ги чуя.Поздрави ! :drinkers:
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от firepd69 »

rock_children написа:Лежа си точно на дъното все се надявам някой шарко да ме посети но явно от тези гадове нахални няма как да се вреди.Интересно е че на царевица взимам само бабушки,а на торен между костурчетата се ловят и каракуди,но избирам царевицата защото тези костурчета са големи гадове.Не знам някой ако има някакви предложения как да отсея този дребосък,ще съм благодарен да ги чуя.Поздрави ! :drinkers:
От както се появи рака избягвам да лежа на дъното, пък и рибата според мене лятото се държи на дълбочина около 2.50 м. Но щом си и набарал цаката продължавай да я скубеш и ...така :D . За дребосъка на перо рецепта не знам, ако някой форумен гений знае да казва, да ни са прай и да си трайка :lol:
Kustur4o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 2:27 pm

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от Kustur4o »

Миналата година около бента излизаха прилични щуки на по леки блесни там почти винаги има риби макар и рядки ма това не трябва да те спира.Погелавам ти успех :D
Аватар
njoyz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 1:07 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от njoyz »

Ясно, ще опитам, сега гледах сателитна снимка и изглежда, че няма достъп до водата ти иначе откъде стигаш смисъл от коя страна тая на канала или другата?
Hrabri je vodja narodu treb'o.
Kustur4o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 2:27 pm

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от Kustur4o »

От другата щото ми е по близо
Аватар
njoyz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 1:07 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от njoyz »

Е щом стигс, значи и аз ще намеря пролука дано обаче да не е мочурливо че нямам ботуши.
Hrabri je vodja narodu treb'o.
SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от SuperMario45 »

Момчета, някой не е ли ходил към бента на Лесичово? И ако да, какво е положението?
Kustur4o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 2:27 pm

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от Kustur4o »

E то маи го забраниха ако не се льжа
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от kodek »

njoyz написа:Е щом стигс, значи и аз ще намеря пролука дано обаче да не е мочурливо че нямам ботуши.
Може да се мине,но няма смисъл. Преди бента реката така се е затлачила,че дълбочината е педя.Ходих преди седмица и установих,че местата от миналата година ги няма.
Аватар
nikolai_k
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2016 8:08 pm

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от nikolai_k »

Здравейте,преди месец,два се чудех къде да отскоча да похвълрям на спокойствие,тъй като бях изоставил риболова през последните 4-5 години и общо взето нямам представа къде,какво се случва.Един познат ми предложи да отида при разлива на р.Тополница при с.Юнаците (не бях ходил там и ми стана интересно).Отидох до мястото,изглеждаше обещаващо - спокойно,вода много(направо цял язовир),но ме притисни факта,че на огромното място бяхме 2ма човека.Е в края на деня притесненията ми се оправдаха,след сменяне на най-различна стръв(бял,торен,царевица,скакалци) резултатът беше 5-6 уклея и няколко изпуснати(въпреки,че от време на време се забелязваха да играят и други риби).Реших,че проблема е в мен и на 25.09 сутринта отново бях там.Отново нямаше никой на мястото,освен един колега,който беше хванал приличен костур и малко ме обнадежди.Да ама НЕ!До обяд никакво пипане на стръвта и се наложи да се преместя надолу по реката към Юнаците,където се разписах с няколко кротушки. Общо взето е това,починах си идеално,но уви риболова куцаше.Интересно ми е дали някой е ходил на това място и дали е хващал нещо различно от уклей и тук-там някой объркан костур,тъй като разбираемо от разказа - информация нямаше от кого да получа за мястото :) .
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от firepd69 »

Айде пофалете се де . Скъсват шушоните на кефала недалече от Пазарджик ама всеки си трае :lol: Егоисти.... тц, тц, тц...:D
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от geibriel »

firepd69 написа:Айде пофалете се де . Скъсват шушоните на кефала недалече от Пазарджик ама всеки си трае :lol: Егоисти.... тц, тц, тц...:D
Ще споделиш ли мястото на събитието че скоро не съм си ходил към Пз
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от geibriel »

Поради липсата на инфо реших да проверя как са нещата по пз.Първо се спрях на студения канал под водопада ловяха се дребни каракудки реших да ида на канала до луда яна там риба бол вода никаква риболова беше невъзможен.В луда яна имаше групирани пасажи карагьоз но водата беше мн малко нямаше как да се излъжат.Последен опит под моста на марица до огняновската борса карагьоз се ловеше от колегите но мн силно течение не можеше да се изтича как трябва и си бих камшика на златно мънисто ги ловяха.Дано инфото помогне на някои колега :)
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
nikolow93
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Фев 03, 2018 8:51 pm

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от nikolow93 »

Здравейте колеги търся информация за язовир Славовица.Имамем мерак даго посетя но искам инфо от някой който е бил на скоро. Благодаря предварително
Excx
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Юни 19, 2013 7:16 pm

Re: Инфо от Пазарджик и региона

Мнение от Excx »

Умряла е темата, ама все пак пиша. Кажете по реката имате ли успехи тези дни? Иначе е тръгнал яко костур, което не ми харесва. Ситен е и се лови на перо в затайките, ако някой се интересува. Друго, което не ми харесва е,
че растителността в коритото е много голяма. Миналата година уж чистиха, но май само са влошили нещата. Големи храсти, тръни и дървета са скрили пътеките и хубавите места.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”