Нужен ли е билет за платен язовир ?

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от delio-haidutin »

bobopeli написа:Колегата не е прав,за арендован гьол се изисква билет.Когато не си съгласен с даден закон започваш да се бориш неговата промяна -не пишеш колко вземат шивачките
явно не си чел по-горните коментари ,от къде тръгна въпроса :idea: не ме интересува в швеция ,в германия или в лапландия как било и по колко се плащало за парко место.като искате такива закони ,самолета и бягате там.а тука говорим за неуредиците във закона или не можете да го проумеете.не може хем да пише че си длъжен да имаш билет ,хем че имаш право до 3 кг риба или единичен голям екземпляр ,да се е регламентирал брой въдици ,,забрана за риболов и куп други неща ,и тези неща да не важат за платените частни водоеми ,а да важи само за билета.е няма как да стане,или важи всичко или нищо.пък овцете да си я карат както си знаят.но до като има такива със всичко да се съгласяват ,че щом било закон ,да се спазвал ще ни сригат и :ANAL: .те и хорото заббраниха в Пловдив ,сигурно я удобрявате тая забрана :twisted:
chirusa_bg написа:Според мен си е обикновен интернет трол.
да ,и то платен .само кажи какви са тарифите и кой плаща.
дадох ви пример и със язовир и как е през размножителния сезон ,но вие си знаете своето,мъчите се да навивате на у ..кълчища,като сте толкова сигурни и отворени ,обадете се на иараджии да отидат на частен ,през ноща и да напишат актове ,това също е в забраната за любителски риболов.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от Красимир Атанасов »

Гумена стена!
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от chirusa_bg »

Чукча писател, чукча не читател......
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от empar »

Още веднъж...КЛЮЧ няма ли кой да сложи на тази вихреща се със страшна сила простотия??? Двама модератори пишат в темата.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от bobopeli »

empar написа:Още веднъж...КЛЮЧ няма ли кой да сложи на тази вихреща се със страшна сила простотия??? Двама модератори пишат в темата.
Ако спора остане в някаква прилична форма,без обиди :wink: нека да поспорим :D
Модераторите и те са хора :D а форумите са за това всеки да си каже мнението :mrgreen:
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от bobopeli »

delio-haidutin написа:
bobopeli написа:Колегата не е прав,за арендован гьол се изисква билет.Когато не си съгласен с даден закон започваш да се бориш неговата промяна -не пишеш колко вземат шивачките
явно не си чел по-горните коментари ,от къде тръгна въпроса :idea: не ме интересува в швеция ,в германия или в лапландия как било и по колко се плащало за парко место.като искате такива закони ,самолета и бягате там.а тука говорим за неуредиците във закона или не можете да го проумеете.не може хем да пише че си длъжен да имаш билет ,хем че имаш право до 3 кг риба или единичен голям екземпляр ,да се е регламентирал брой въдици ,,забрана за риболов и куп други неща ,и тези неща да не важат за платените частни водоеми ,а да важи само за билета.е няма как да стане,или важи всичко или нищо.пък овцете да си я карат както си знаят.но до като има такива със всичко да се съгласяват ,че щом било закон ,да се спазвал ще ни сригат и :ANAL: .те и хорото заббраниха в Пловдив ,сигурно я удобрявате тая забрана :twisted:
Всичко съм прочел :D Мен сегашният закон ме устройва,не ме устройва че никой не следи за спазването му.25 лева са цената на един излет(10 кинта гориво + една загубена примамка) така че и за нашият стандарт цената на билета е разумна.Ако се въведе и охрана на големите язовири(като едно време)съм готов да плащам и талон,ако си помниш как беше :D :D :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от Павел Иванов »

empar написа:...Двама модератори пишат в темата.
Много уважавам големият БЪЛГАРСКИ писател Алеко Константинов и винаги ме радвало като попадна на живо олицетворение на епичният му лиричен герой , как в случаят наш Дельо :D Та за какво да се заключва таз иначе толкова весела тема :roll: Забърсах сал ония две мнения дет се опитват да понагнетат обстановката и отскачам за пуканки 8)
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
morriddin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 1:12 pm
Местоположение: Елхово

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от morriddin »

В тоя ред на мисли, какво ще речете по въпроса с вписването на улова за всеки излет?
Все се чудя, Е ли е правилно да вписвам, при положение, че пускам всички рибки, които не ми се нравят.(тук изключвам костура, естествено)...
ВЪДИЦАТА Е ГЪВКАВА ВРЪЗКА МЕЖДУ ДВА ШАРАНА !
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от delio-haidutin »

bobopeli написа:Мен сегашният закон ме устройва,не ме устройва че никой не следи за спазването му.25 лева са цената на един излет(10 кинта гориво + една загубена примамка) така че и за нашият стандарт цената на билета е разумна.Ако се въведе и охрана на големите язовири(като едно време)съм готов да плащам и талон,ако си помниш как беше
а нали за закон говорим,разпоредбите за любителския риболов са част от закона ,нали :?: хайде и на тебе тогава по друг начин да те запитам .в отделните алинеи има ,брой ,въдици ,брой куки ,определен кг риба ,а нещо пише ли за арендовани водоеми????тогава със този билет като отида на ряховски примерно,ще кажат че това не важи за този тип водоеми ,така ли е??????е ,тогава във един закон как може едно да важи ,а друго да не важи.или пък примерно Павел Иванов ,да има язовир ,хвърли 5 въдици ,и 1 мрежа и да дойдат от ИАРА да му изпраскат един акт ,защото по закон нямаш право да ловиш със мрежа и 5 сопи.
виж за охрана по язовирите съм съгласен ,и да се вдигне цената,но да не е само фиктивна ,да охраняваме мрежите на приятелите и задължително зарибяване.почти във всяка област има поне по 1 голям язовир,за начало ,може пробно да се сложи охрана ,да се види как ще ,но никой не му се занимава със тоя закон.
Павел Иванов написа:Много уважавам големият БЪЛГАРСКИ писател Алеко Константинов и винаги ме радвало като попадна на живо олицетворение на епичният му лиричен герой , как в случаят наш Дельо
що ли си мисля че някъде в правилата имаше опоменато ,че заяждането с други ,не седопуска и толерира,но на модераторите явно им е позволено,но иначе пледират за спазаване на закони.какво си тръгнал да ме опреличаваш,анализите да си ги правил кога му е било времето в часовете по литература и на матурата.иначе си напрягаш гънките ,но където трябва да поразмислиш малко ,нещо не щеш.толкова дето се пънете ,и на черното бяло викате,да не сте служители на ИАРА ,че гледате по-голям приход от билети да направите.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от Павел Иванов »

Къде видя заяждане :roll: Иначе на матура не съм ходил щото навремето ако имаш по-висока оценка от еди колко си по даден предмет не се ходеше , а аз по някаква случайност имах максималната такава :oops:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
morriddin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 1:12 pm
Местоположение: Елхово

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от morriddin »

Дельо, никой не казва, че закона е перфектен, но се приема по презумпция, така че - няма за какво да се пънем всички.
Относно парите от билети: Те няма как да стигнат за горивото на дори една група за година... А, не е само то.
Аз не съм служител на агенцията, ама дяволски ми се ще да съм, като гледам унищожаване на личинки, сигурен съм, че и ти би реагирал като мен - без заяждане, без грандомания. Единствено, желанието да има рибки по водоемите е важно, съгласен??
ВЪДИЦАТА Е ГЪВКАВА ВРЪЗКА МЕЖДУ ДВА ШАРАНА !
horsta88
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 3:09 pm

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от horsta88 »

Не трябва да се дава и стотинка на хората от ИАРА,всичките бракониери действат с тях и всички го знаем.На 31 години съм и ходя главно по платени гьолове за шаран.но не по Софийските.Обикалям и реки и блата за хищник на спининг.Активно ловя всяка седмица,дори по няколко пъти и имам тонове оборудване от шарански пръчки до платформа и щека.До сега през живота ми никой не ме е проверил,даже не съм и виждал тия господа,за какъв контрол говорим?Рибата от язовирите е по платените,примери безброй.Най яркият е Агов дол,собственикът ми обясни как купува трофейни шарани от бракониери за да ги спасява.Как от ИАРА не го провериха откъде му е пълен язовира с диваци по 20+,да не ги е отгледал.На тия и стотинка не трябва да се дава,ако се видим някой ден да ми пишат акт ако искат да видим кога ще ги платя.Ние самите сме принудени да съблюдаване за бракониери и да организираме хайки за саморазправа с тях,друго спасение няма.
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от firepd69 »

Я, каква убава тема съм пропущил :shock: Тея кефали последната седмица ми взеха акъла и нема време много за форуми, ама ще я следя с интерес . А бре Павка, едно време мисля, че матурата по български беше задължителна а другата се освобождаваше. Ама незнам :roll: може пък и друго да е било :roll: Не ти знам възрастта за това пиша така малко на ангро.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от Павел Иванов »

firepd69 написа:...Не ти знам възрастта ....
В профила ми я пише :wink: Освобождаваше се и от двете , директно с успех над еди колко си :D Въведоха го или при моя набор или година преди това , колко е продължило да действа туй нещо и идея си нямам .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Нужен ли е билет за платен язовир ?

Мнение от firepd69 »

Така, така. Аз съм малко по-дрът та за тва, писах така за матурите. По темата, отговорът е ДА ! Но винаги трябва да се има в предвид, че в БГ най-разпространената професия е юрист. Та затова почти всеки дава " компетентни и обосновани " юридически тълкования :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”