Моля за съвет

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
k_marinov
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 12:43 pm

Моля за съвет

Мнение от k_marinov »

Здравейте, малки и големи, знаещи и можещи!
Подариха ми карбонова пръчка с макара, която мисля че е хубава и може би скъпа..., но нямам информация в какъв риболов ще е най-подходяща. Пръчката е дълга 3,9м. и мисля, че е тип болонезе, но не съм сигурен. Марката и е Shimano, модел TE 4-400 GT. Окомплектована е с макара Daiwa A plus 2550 или нещо такова беше. Та въпросът ми е, ако някой е запознат да ми даде съвет до колко тази комбинация /пръчка + макара/ е сполучлива и мога ли да си я ползвам така? За какъв вид риболов е най-подходяща?
С поздрави!
К. Маринов, Бургас, 0878646101
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Моля за съвет

Мнение от rikitikitavi »

Универсална комбинация за рибоов от брега,на море и язовир. Става и за чипаре и за бомбарда и за фидер и за плувка. Разбира се универсалните неща са винаги с някакви компромиси. Някъде ще ти идва малко тежка,другаде малко къса, на тртето място ще е малко дълга. Според мен подаръка е идеален. Купи му едно плетено влакно на 8кг опън и отивай за риба. Наслука.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
k_marinov
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 12:43 pm

Re: Моля за съвет

Мнение от k_marinov »

rikitikitavi написа:Универсална комбинация за рибоов от брега,на море и язовир. Става и за чипаре и за бомбарда и за фидер и за плувка. Разбира се универсалните неща са винаги с някакви компромиси. Някъде ще ти идва малко тежка,другаде малко къса, на тртето място ще е малко дълга. Според мен подаръка е идеален. Купи му едно плетено влакно на 8кг опън и отивай за риба. Наслука.
Много ти благодаря Колега! Мислех, че комбинацията е за определен тип риболов и бях объркан..., не съм имал до сега подобна пръчка или макара...Ще направя така, както ме посъветва и отивам за риба! Много слука и на теб, желая! Още веднъж, БЛАГОДАРЯ!
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Моля за съвет

Мнение от Митко Кирилов »

Колега,
Въдицата ми е тип болонезе Шимано Троут 4.7м, акция до 40гр.Макарата ми е Дайва Екселер 2500.Ползвам успешно на риболов с бомбарда за зарган и кефалови/платерни и илария. С твоята, подобна на моята комбинация , няма да имаш проблем за такъв риболов!
Имаш удачна комбинация и ще остнеш доволен!
Успех и на слука!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
k_marinov
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 12:43 pm

Re: Моля за съвет

Мнение от k_marinov »

Митко Кирилов написа:Колега,
Въдицата ми е тип болонезе Шимано Троут 4.7м, акция до 40гр.Макарата ми е Дайва Екселер 2500.Ползвам успешно на риболов с бомбарда за зарган и кефалови/платерни и илария. С твоята, подобна на моята комбинация , няма да имаш проблем за такъв риболов!
Имаш удачна комбинация и ще остнеш доволен!
Успех и на слука!
Благодаря за полезната информация, Колега!
Върхът и е много фин и ме е страх да я ползвам на тежко...чудех се дали ще издържи по-тежко чепаре, но след като предния колега ме успокои, че става за чепаре, се поуспокоих...ползвах я няколко пъти вече на сладководен риболов и усещането при риболов е неописуемо...много хубаво се усеща цялата линия до рибата, а и движенията на самата риба се предават много фино чрез пръчката. Засичането е фино и доставя удоволствие да усетиш как засичаш при кълване и как водиш рибата към брега. Незнам как ще е при по-тежки екземпляри и до какво максимално тегло би била подходяща за риболов...Ако имаш впечатления от риболов на по-тежки екземпляри, моля те сподели!
С уважение: К. Маринов
Бургас, 0878646101
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Моля за съвет

Мнение от Митко Кирилов »

Колега, Маринов,
Изброената от мен комбинация използвам само и единствено за риболов с бомбарда. Имал съм случаи да поведа големи риби: пеленгаси с тегло над 1.5 кг, но не можах да ги извадя. Скъсаха такъма при ваденето, а не бях се подсигурил с кеп! Препоръчвам ти ако ловиш на дъно с тази въдица и очакваш големи екземпляри да си винаги с кеп. Лично аз за дъно съм оборудвам със сърфови пръчки и нямам проблем при улова на големи риби.
Успех и на слука!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”