Двулъчев Сонар Lowrance Mark 5x DSI 455/800 kHz

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

tuci_fishing
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 7:21 pm

Двулъчев Сонар Lowrance Mark 5x DSI 455/800 kHz

Мнение от tuci_fishing »

Здравейте колеги мой приятел решил да купи този сонар Двулъчев Сонар Lowrance Mark 5x DSI 455/800 kHz каза ми да пусна тема какви са мненията на по опитните колеги за сонара.Сонара ще се ползва за тролинг.
Аватар
RadoslavGeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 16, 2014 1:19 pm

Re: Двулъчев Сонар Lowrance Mark 5x DSI 455/800 kHz

Мнение от RadoslavGeorgiev »

Аз си купих сонар миналата година Lowrance Mark 4 Chirp четири лъчев , едновеременно е Down Scan Imaging (DSI) на честотите 455/800 и Fish finder на честоти 83/200, сега като имам вече някакъв тънък опит ,бих казал ,че DSI-то е по-важно,виждаш дъното по-ясно и къде има разни дупки/камъни ,където би се скрила рибата,самите риби не ги отчита много ясно като големина (за разлика от FIshfindera-а) ,всички ги показва като малки точки,но и това ти е достатъчно за знаеш .че са там ,та бих казал ,че правилно се е насочил ,а самия модел ,който е харесал е доказан с времето вече,даже имам познат с него и е куче марка ,купувайте смело според мен.
k
Аватар
prokop4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 592
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:17 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Двулъчев Сонар Lowrance Mark 5x DSI 455/800 kHz

Мнение от prokop4o »

ако е цвете му кажи да си приготви доста голяма батерия (акумолатор).
ако мога сега да избирам отново не бих си взел лоранс отново бих взел хюменбърд.
и dsi ФУНКЦИЯТА не нещо кой знае какво.
поздрави!
Аватар
RadoslavGeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 16, 2014 1:19 pm

Re: Двулъчев Сонар Lowrance Mark 5x DSI 455/800 kHz

Мнение от RadoslavGeorgiev »

Колега прокоп4о Lowrance Mark 5 dsi е само черно бял,не знам защо си намразил Lowranca ,но аз съм доволен ,то ,ако не ти харесва Lowranca-а и Hummingbirda-а няма да ти хареса сигурно,DSI функцията ,ако не е кои знае какво ,то кое е Fish findera ли?
Просто трябва да знаеш за какво ще се ползва предимно този сонар, аз моя го ползвам повече зимата за да търся къде е бялата риба,за трол го ползвам да видя дълбочината на която се държат рибите и двете неща мога да ги видя на DSI ,на FishFindera дъното е много неточно.
k
Аватар
prokop4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 592
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:17 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Двулъчев Сонар Lowrance Mark 5x DSI 455/800 kHz

Мнение от prokop4o »

взех ето това
http://www.lowrance.com/en-US/Products/ ... en-us.aspx

а от години имам пираня макс 220

твърдя че няма почти никаква разлика към по-хубаво разликата е само в голямата консумация на ток на lowrance и в цената.
и не съм намразил нищо.
в момента ги ползвам и двата единия е монтиран на лодката а другия е мобилен и го ползвам когато ходя за шаран
и просто си казвам впечетленията.

поздрави !
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Двулъчев Сонар Lowrance Mark 5x DSI 455/800 kHz

Мнение от HAZART »

Здравей колега .Аз съм с Lowrance Mark 5x DSI. Отначало бях малко разочарован от сонара защото е скенер а не фишфайндер т.е не показва символи "риби" а тъмни петна на които не им разбирах.В youtube има клипове как се настройва и как се работи с него.При правилна настройка е удоволствие да се работи.Консумацията е поносима с акумулаторче 9 aмпер/часа спокойно изкарва 5 дни здраво тролене по 8 часа а можеше и още.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Аватар
dakataegotin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 8:16 pm
Местоположение: гр.Бристол и гр. Ямбол

Re: Двулъчев Сонар Lowrance Mark 5x DSI 455/800 kHz

Мнение от dakataegotin »

И аз съм с Lowrance Mark 5 DSI от няколко месеца. Показва си рибите като точки, а в морето ми открива пасажите със сафрид без проблем. Продавам го за 250 лв, понеже искам да си купя цветен.
Ако нямаш любов не ми казвай какво друго имаш!
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”