Петалинос,,Гърция''

Модератор: nkolev66

Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Петалинос,,Гърция''

Мнение от Д-р Флекс »

Мои познати са били през миналия уикенд и двата дни за щука в Северна Гърция, имали са пръчки на тапа и дъно на жива стръв, опитвали са всякакви примамки на спининг, и са се капотирали зловещо. Просто още е рано за щука - в размножителен период е.
Аватар
максимов96
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 4:14 pm
Местоположение: Сандански

Re: Петалинос,,Гърция''

Мнение от максимов96 »

Вчера ходих до Петелинос.Бяхме 7 човека имахме около 20 въдици заложени с жива стръв на тапа и на дъно,щука не удари.От страна на мирните риби излизаше по някоя бабушка ,но не от най-едрити.Колегите ловяха с по-груб такъм 3гр. плувки и 12ки куки.Аз ловях на плувка от 1гр и 15ти номер кука и само на мен ми кълвеше,но към обяд вятъра стана прекалено силен и се преместихме на едни канали точни под Керкинито и там капа.
Прикачени файлове
IMG_20150301_152244.jpg
IMG_20150301_152244.jpg (2.92 MiB) Преглеждано 11378 пъти
IMG_20150301_152239.jpg
IMG_20150301_152239.jpg (3.22 MiB) Преглеждано 11378 пъти
IMG_20150301_154845.jpg
IMG_20150301_154845.jpg (2.45 MiB) Преглеждано 11378 пъти
Разкажи как го води попера?На каква дълбочина ти удари?
Аватар
максимов96
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 4:14 pm
Местоположение: Сандански

Re: Петалинос,,Гърция''

Мнение от максимов96 »

Малко инфо от вчера 18.04 От Psichiko до Draviskos всичко е залято от Струма,водата е почти до пътя(била е но е спаднала)Петелинос не става за риболов прялял е,пробвахме но не кълвеше.Реките Струма и Ангиста сещо са ОГРОМНИ и не стават за риболов.Отидохме до Ставрос там имаше 20-тина човека все капо,отам отидохме на устието на Струма и там имаше 15-тина човека и те капо.С две думи в следващия месец в гърция няма да има сладководен риболов.Единствено по морето.Ето и малко снимки за цвят.
Прикачени файлове
IMG_20150418_142629.jpg
IMG_20150418_142629.jpg (2.3 MiB) Преглеждано 11280 пъти
IMG_20150418_130054.jpg
IMG_20150418_130054.jpg (2.28 MiB) Преглеждано 11280 пъти
PANO_20150418_125816.jpg
PANO_20150418_125816.jpg (3.04 MiB) Преглеждано 11280 пъти
Разкажи как го води попера?На каква дълбочина ти удари?
Аватар
максимов96
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 4:14 pm
Местоположение: Сандански

Re: Петалинос,,Гърция''

Мнение от максимов96 »

Колеги здравейте.Как е положението по канала, някой ходил ли е скоро?
Разкажи как го води попера?На каква дълбочина ти удари?
Nikolai_Filev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:35 pm

Re: Петалинос,,Гърция''

Мнение от Nikolai_Filev »

Как е положението с канала? Водораслите исчистени ли са?Даите някое пресно инфо.
simeon_kostadinov
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 11:06 am

Re: Петалинос,,Гърция''

Мнение от simeon_kostadinov »

Аз ходих миналата седмица. По стечение на редица обстоятелства - пълно капо. Бях на канала към 7, но не спря да вали до 9. Бях с още двама приятели и решихме да застанем под навеса до кея докато спре дъжда. По едно време дойде някакъв грък с една кола и взе да бръщолеви нещо на гръцки, добре че имаше един младеж с него, който говори английски, та се разбрахме. Искаха да преместим колата от паркинга и да отидем от другата страна. Изгониха си ни още преди да сме извадили въдиците. :lol: та.. преместихме се от другата страна, точно под бараките и след като спря дъжда заметнахме по една въдица на плувка, дънна инлайн монтаж, и една тапа с каракуда. За половин час нищо не пипна. След това същия този, който ни изгони от под навеса запали машината за чистене на водорасли и започна да бръмчи напред-назад. В крайна сметка разбрахме, че там риба няма да хванем и си бихме шута към Керкини. :fishing9:
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Петалинос,,Гърция''

Мнение от Д-р Флекс »

Колеги, има ли някой актуална информация за риболова на Петелинос?
Аватар
Bob Nudd
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 3:19 pm
Местоположение: София

Re: Петалинос,,Гърция''

Мнение от Bob Nudd »

Д-р Флекс написа:Колеги, има ли някой актуална информация за риболова на Петелинос?
Някой скоро да е ходил?
Коце © написа:"Секс с манекенка" няма да донесе такъв кеф брат! :lol: :lol: :lol:
Аватар
Bob Nudd
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 3:19 pm
Местоположение: София

Re: Петалинос,,Гърция''

Мнение от Bob Nudd »

Тази неделя (27.11.16) за час спининг, резултата е нула. Нивото е нормално, водата леко замътена.
Коце © написа:"Секс с манекенка" няма да донесе такъв кеф брат! :lol: :lol: :lol:
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: Петалинос,,Гърция''

Мнение от takezo »

Bob Nudd написа:Тази неделя (27.11.16) за час спининг, резултата е нула. Нивото е нормално, водата леко замътена.
Здрасти, не съм видял, че имаш мераци за там. Всщ аз не бих си губил времето.
Миналата година освен това, че беше пълен до пътя, прелял с риби по нивите. Вероятно от самите ниви са отмити и пецтициди, при оттеглянето на водата, целия канал беше в трупове на мирни и хищни риби от половин до два метра хубави риби заминаха.
Т.е. играта там приключи миналото лято. Някъде имах и снимки, ако ги намеря ще ги закача, за да не се губи време и мераци, че там има нещо - няма...всичко измря.

Поздрави !
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
Аватар
Bob Nudd
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 3:19 pm
Местоположение: София

Re: Петалинос,,Гърция''

Мнение от Bob Nudd »

takezo написа:
Bob Nudd написа:Тази неделя (27.11.16) за час спининг, резултата е нула. Нивото е нормално, водата леко замътена.
... Някъде имах и снимки, ако ги намеря ще ги закача, за да не се губи време и мераци, че там има нещо - няма...всичко измря.
[/u]
Поздрави !
Ще е интересно да се види. Мимо от магазина срещу Технокомерса ми беше казвал за това измиране, но вчера ми беше по път и реших да го проверя. Жалко за хубавото място.
Коце © написа:"Секс с манекенка" няма да донесе такъв кеф брат! :lol: :lol: :lol:
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: Петалинос,,Гърция''

Мнение от takezo »

Bob Nudd написа: Ще е интересно да се види. Мимо от магазина срещу Технокомерса ми беше казвал за това измиране, но вчера ми беше по път и реших да го проверя. Жалко за хубавото място.
Мимо е пич...

Да видя как ще се опра'я със снимките, че снимка.бг не работи :

http://prikachi.com/images.php?images/874/8971874Y.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/875/8971875B.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/878/8971878j.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/891/8971891e.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/899/8971899y.jpg

Да не успях ... имам още мога да пратя на мейл, че немам нерви тука. Но пък тези мисля са предостатъчни да ни/ви спестят разходките до там, просто няма смисъл. Миналата седмица из Перник се пусна слух, че има заловена една тройка и няколко по-малки. Мисля си е чиста лъжа, или са заловени последните три риби там ;) И аз бях преди около две седмици, и имам претенции, че знам къде как и на какво да ги търся, нямах никакво сторване т.е. все още не се е възтановил след измирането.

Някъде се порових из гръцките сайтове, до колкото разбрах от преводача, че не знам една дума на гръцки, тази пролет отново е излизал и тъй.

Един линк , гръцкото становище, повишаване на температурата на водата и задушаване... :

http://serresbomb.blogspot.bg/2015/08/b ... t_551.html

Търсим нови дестинации.

Поздрави и на кука !
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
Аватар
Bob Nudd
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 3:19 pm
Местоположение: София

Re: Петалинос,,Гърция''

Мнение от Bob Nudd »

Благодаря за информацията!

Жалко за хубавото място.
Ще облавяме други територии.
Коце © написа:"Секс с манекенка" няма да донесе такъв кеф брат! :lol: :lol: :lol:
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Петалинос,,Гърция''

Мнение от Д-р Флекс »

Привет! Някой има ли пресни впечатления от риболова на Канала? Или поне нещо да е дочул по темата?
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен риболов в Гърция (от брега)”