Търся надувна гумена лодка едноместна

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

рибарят
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2016 5:29 pm

Търся надувна гумена лодка едноместна

Мнение от рибарят »

Здравейте риболовци, търся надувна гумена руска лодка, едноместна. Ако някой продава да се обади, по възможност нова или малко употребявана, има едни марки руски надувни гумени лодки "Корсар" дали някъде се продават още, защото научих че гумените руски лодки били спрени от производство. Държа на гумена лодка, а не на лодките от найлон.
Аватар
hkoko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:30 am

Re: Търся надувна гумена лодка едноместна

Мнение от hkoko »

http://www.olx.bg/ad/naduvaema-gumena-l ... b339c61232
Това в продавалника
А това при тези дето ги правят - явно не са ги спрели от производство
http://первыйлодочный.рф/catalog/618/ufimka-1/
Плувал съм с такава сгъната на две от свръх товар не мога да плувам но не ме било страх.Само да няма силен вятър тогава става весело.Не зная за кои найлонови говориш но тези от над 1000 гроша са доста по-сигурни и удобни.
направи каквото трябва пък да става каквото ще
рибарят
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2016 5:29 pm

Re: Търся надувна гумена лодка едноместна

Мнение от рибарят »

Гумените лодки са много по добри от PVC , по леки са, по гъвкави и удобни, при студ PVC лодките се късат като вестник от студа, единственно недостатъка на гумените лодки е че се повреждат при пряка слънчева светлина, затова трябва винаги да са на сянка. А много ясно че когато товара е по голям от предназначеният за дадената товароносимост на лодката тя ще се огъне.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Търся надувна гумена лодка едноместна

Мнение от rikitikitavi »

При студ при който се късат ПВЦ лодките, гумените лодки се. ...чупят.
Не е случайно,че гумените изчезнаха от пазара.
Ти що не се огледаш за някой къс каяк. Вчера ня входа на Декатлона беше паркиран един много симпатичен..
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
рибарят
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2016 5:29 pm

Re: Търся надувна гумена лодка едноместна

Мнение от рибарят »

Не си запознат с качествата на гумените лодки, много по добри са от певецето, къде ще сравняваш найлон с гума, гумата е не само по гъвкава в широк диапазон на температура, но и е много по еластична и корозоустойчива, единствиният и недостатък, както казах е че трябва да се пази от директна слънчева светлина.
Последно промяна от рибарят на Сря Дек 07, 2016 5:58 pm, променено общо 1 път.
рибарят
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2016 5:29 pm

Re: Търся надувна гумена лодка едноместна

Мнение от рибарят »

Гумените лодки не са изчезнали от пазара, но не ги внасят в европейският съюз, незнам поради каква директива, навярно на някакви глупци , въобразили си че гумата е тяхното зло. Както на непушачите им пречело дима от пушачите, е ми че то пушек никъде няма да го избегнеш, особенно в сегашно време с този трафик на автомобили . :fishing6:
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Търся надувна гумена лодка едноместна

Мнение от rikitikitavi »

рибарят написа:Не си запознат с качествата на гумените лодки, много по добри са от певецето, къде ще сравняваш найлон с гума, гумата е не само по гъвкава в широк диапазон на температура, но и е много по еластична и корозоустойчива, единствиният и недостатък, както казах е че трябва да се пази от директна слънчева светлина.
Ъъъъ,
Яйде да не се обиждаме без да се познаваме. Не бих си позволил да коментирам нещо което не е минало поне няколко пъти праз ръцете ми.
(За статистиката:
Гумени лодки с дължини1,6м ;2,2м
Наилонови лодки2,0м; 1,9м;2,1м
Надуваеми лодки с алуминиево дъно:3,3м;3,6м;4,0м
Стъклопластови и алуминиеви няма да изброявам,че не са по темата.
Хипалонови не съм имал.)
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
рибарят
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2016 5:29 pm

Re: Търся надувна гумена лодка едноместна

Мнение от рибарят »

rikitikitavi написа:
рибарят написа:Не си запознат с качествата на гумените лодки, много по добри са от певецето, къде ще сравняваш найлон с гума, гумата е не само по гъвкава в широк диапазон на температура, но и е много по еластична и корозоустойчива, единствиният и недостатък, както казах е че трябва да се пази от директна слънчева светлина.
Ъъъъ,
Яйде да не се обиждаме без да се познаваме. Не бих си позволил да коментирам нещо което не е минало поне няколко пъти праз ръцете ми.
(За статистиката:
Гумени лодки с дължини1,6м ;2,2м
Наилонови лодки2,0м; 1,9м;2,1м
Надуваеми лодки с алуминиево дъно:3,3м;3,6м;4,0м
Стъклопластови и алуминиеви няма да изброявам,че не са по темата.
Хипалонови не съм имал.)
И какво искаш да кажеш ? надувните лодки от гума и по специално тези от по старото поколение преди 90те години на миналият век предимно полски и чешки, но не и руски са изготнени от капронов плат който е гумиран и издържа много повече от памучният гумиран плат на руските лодки или пък от певецето на китайските ментета :D
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Търся надувна гумена лодка едноместна

Мнение от rikitikitavi »

Искам да кажа следното. За температури под -10градуса не е препоръчително да згъваш или разгъваш надуваема лодка. Без значение какъв и е материала.
Всички лодки са тествани за дадени условия на работа и ако ги спазваш държът доволно брой години. Разликата между отделните лодки е основно в теглото им, цената им и това до колко килограма двигател понасят.
Всичко винаги е според човека,който ще я ползва. Не е случайно, че има толкова много видове и материали за лодки.
Аз след много и различни надуваеми съм горд собственик на една алуминиева лодчица 310 с 6коня и да ти кажа честно предпочитам да съм с нея в морето при лошо време от колкото с надуваема 360и 15коня моторче(колегата пък е с тази).
Не желая да влизаме в спорове. Това си е твоя тема и твое желание. Писах повече с идеята да не ме разбереш накриво. Лека и наслука.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”