Помощ за счупена макара

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
ribarq53
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Ное 05, 2016 9:23 am

Помощ за счупена макара

Мнение от ribarq53 »

Колеги някой може ли да помогне с част от макара abu garcia cardinal sx40 .Счупен е обръщача на бигела .Пробвах да го лепя без резултат.Ще съм благодарен за всякаква помощ.http://prikachi.com/images.php?images/855/9008855D.jpg http://prikachi.com/images.php?images/852/9008852v.jpg
Людмил Иванов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Съб Май 01, 2010 5:00 pm
Местоположение: София

Re: Помощ за счупена макара

Мнение от Людмил Иванов »

Здравей колега. Преди 30 години когато нямаше много избор на макари ми се счупи същата част на Рьоби. Лепих. правих какво ли не но не стана. Реших да намеря леяр да ми отлее от алуминий а тогава имаше леяри но нямаше макари .Намерих лесно . направи ми отливки няколко аз ги до обработих с пиличката и макарето стана вечно . Така и го продадох след време .Друг вариянт да си направиш формата в гипс и с полиестерна смола и стъкломат да го направиш . Дано успееш .
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Помощ за счупена макара

Мнение от rap66 »

Втория резилтат в търсачкста след като напишеш abu garcia cardinal sx40 parts

http://www.ereplacementparts.com/abu-ga ... 95350.html
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Помощ за счупена макара

Мнение от bobo_33333 »

Присаждане от някой китаец,сега има доста реплики
Аз там съм пораснал...
ribarq53
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Ное 05, 2016 9:23 am

Re: Помощ за счупена макара

Мнение от ribarq53 »

Благодаря ви много за помощта. Ще видя дали ще мога да поръчам от линка на колегата.Лек ден.
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Помощ за счупена макара

Мнение от gergi_81 »

Има едно уникално лепило на пазара SUNFIX двукомпонентно. Като се смеси става като пластелин и можеш да си изградиш всякакви детайли от него. След изсъхване става изключително здраво. Мисля ,че това ще ти е най-евтиното и здраво решение на проблема.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Помощ за счупена макара

Мнение от Don4o_62 »

gergi_81 написа:Има едно уникално лепило на пазара SUNFIX двукомпонентно. Като се смеси става като пластелин и можеш да си изградиш всякакви детайли от него. След изсъхване става изключително здраво. Мисля ,че това ще ти е най-евтиното и здраво решение на проблема.
и аз това щях да предложа,няма грешка като изсъхне,всичко лепи,но трябва хубаво почистване
пп. резервоара ми се беше пробил един път от едни тръни по Марица и взе да тай,та като отидох при заварчик ми каза за него,почистих,залепих и на другия ден беше камък мястото и спря теча,лепил съм пластмаса като преди това нищо не я лепеше и т.н.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”