марки харпуни

Модератор: nkolev66

terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: марки харпуни

Мнение от terzo »

Колега от тези които си изброил Thuder95 е най добрия избор.
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: марки харпуни

Мнение от Jack Daniels »

Даже 85 ще ти е по-добре
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
darknessfairy
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 8:08 pm

Re: марки харпуни

Мнение от darknessfairy »

Здравей,извинявам се че пиша толкова късно ,но съм чест посетител в този форум.И така.От изброените марки ОМЕР,ЛАНАРА и ТИГУЛИО,аз лично бих дал гласът си само и единственно за ОМЕР-ЗАЩО???Ами аз от доста години вече се занимавам с подводен риболов та и по тази причина имам мнение.Първо да изясня че марката не е от значение ,от значение е само къде ще се гмуркаш и това каква е стрелата и механизма в смисъл дали са за даденото море или океан.Омер е италианска фирма която до колкото ми е известно е регистрирана в Италия,Милано(МИСЛЯ ЧЕ ПРЕ 57 година)Сравнително нова компания но изделията и са перфектниза подводен риболов в Черно море ,Средиземно море Адриатика и други малко морета в близост до брега и на не толкова големи екземпляриЧудесни ,прости и без отказни механизми.Бих препоръчал ОМЕР с отворена глава.Ланарата е гръцка марка харпуни предназначена предимно за средиземно море ,но става и за други морета.За нея бих казал че не са моши харпуни ,но като вид на харпуна изглеждат много грозно и дървено,освен това са неудобни а макарите им са отврат.Тигулио е пак италианска марка .Става за всички морета предимно на не холеми екземпляри и в близост до брега.Имам и ОМЕР ,и ЛАНАРА, И JBL. Преди имах и Тигулио но с тези пластмасови спусъци...Така Джи Би Ел е американска марка харпуни предназначена предимно за риболов в окена.Аз лично го имам и сега ,но съм разочарован(не защото е... made USA),а защото са грозни ,с дървена изработка и лесно им се чупи механизна ,а после един нов цял механизъм да си купиш струва около 130-150 ДОЛАРА,да не говорим че са и много тежки ,а главите им са или карбонови или като моя алуминиева което още усложнява нещата.Единственното хубаво при тях е здравата стрелакоято е от 7,2 до 9мм.Джи Би Ел е компания която предимно се занимава с електроника ,с производство на аудио и озвучителни системи.Защо са се хванали с толкова различно нещо..нямам идея.Виж за електрониката им съм твърдо " ЗА" там на истина са много добре .Дори се конкурират с BOSE.Моят съвет е ако още не си си купил харпун от тази марка да не го правиш или ако пък искаш да имаш харпун който е за ( BLUE WATER)или както се казва за океан,ти препоръчвам ROB ALLEN,AIMRITE,FREE DIVERS,и ако имаш още малко повечко кинти,ANDRE,Само че тази последната марка е на истина не по джоба на всеки .Тук този пич по доло че не му запомних името ти е препоръчал харпун от нашият сънародник Джордан Хамилтън.Той е българин живеещ в САЩ .Занимава се с произвоство на харпуни.Значи за него бих се подписал не само с двете си ръще а ако имах още 100 щях да се подпиша със всичките.Той е на истина невероятен.Преди година исках да си купувам от него негово производство харпуни ,но ми направиха подарък за рожденният ден един РИф 58" та за това не си зех иначе ...бях готов.При него всичко е перфектно,и да искам не мога да намеря забележки,но за българските заплати там в България е трудно защото неговите изделия струват от 1200 до 2000 и на горе долара.Дажа ако ми се предложи негов харпун и от марката " АЛЕМАНИ" пак бих избрал неговите изделия.Така че пич пак казвам зависи къде ще се гмуркаш и каква риба ще ловиш,но неговите харпуни са предимно пак казвам за океана и за екземпляри с внушителен вид (от 15-20 кг на горе )С неговите изделия риби като синьоперата туна,марлина ,баракудата просто нямат никакъв шанс.Това е ако имаш въпроси ...Fb -Plamen Lilov) .Лек ден.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: марки харпуни

Мнение от baretata »

Пламене, доста си закъснял с отговора. Тук хората стрелят с проверени марки харпуни на сносни за България цени. Поздрав, Златко Киров- Баретата.
Пашата обича смелите.
Аватар
Silent Bob
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 23, 2015 9:02 pm

Re: марки харпуни

Мнение от Silent Bob »

Лилов и тука се развихри. Нищо че последния коментар е бил преди 6 години, той човека да си каже че е велик харпунджия с многогодишен опит. Лилов по-леко с пиенето.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: марки харпуни

Мнение от GODzillata »

darknessfairy написа:... бих дал гласът си само и единственно за ОМЕР....
Допреди няколко месеца като марка харпуни знаех само за Ялмаз Дениз... :lol: ...сега си имам и ОМЕР кайман - 90-ка, който обаче ми иде дългичък и труден за зареждане, та май ще трябва да си търся и нещо късо. :mrgreen:
Та в тази връзка кой какво би ми предложил - за мътилка? :roll:

@Silent Bob, мАни човека, по-добре късно да се включи, отколкото никога. :wink: :drinkers:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: марки харпуни

Мнение от Martin Mihailov »

GODzillata написа:
darknessfairy написа:... бих дал гласът си само и единственно за ОМЕР....
Допреди няколко месеца като марка харпуни знаех само за Ялмаз Дениз... :lol: ...сега си имам и ОМЕР кайман - 90-ка, който обаче ми иде дългичък и труден за зареждане, та май ще трябва да си търся и нещо късо. :mrgreen:
Та в тази връзка кой какво би ми предложил - за мътилка? :roll:

@Silent Bob, мАни човека, по-добре късно да се включи, отколкото никога. :wink: :drinkers:
За кьсо има ножовка :lol: Режеш като на пушка цевите и те така слагаш под палтето да се не види и газ :axe: :axe: :mrgreen:
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: марки харпуни

Мнение от baretata »

Щом 90 ти е дълга значи имаш проблем в зареждането или стреляш в много мътни води. Най-добре е да намериш някой да ти покаже как да зареждаш. 10 години стрелях с 90 см харпун и не съм имал проблем.
Пашата обича смелите.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: марки харпуни

Мнение от GODzillata »

baretata написа:Щом 90 ти е дълга значи имаш проблем в зареждането или стреляш в много мътни води. Най-добре е да намериш някой да ти покаже как да зареждаш. 10 години стрелях с 90 см харпун и не съм имал проблем.
Не съм стрелял, абсолютно начинаещ съм, цяла зима се подготвям, четейки форуми :lol: и правейки таблици за апнея. :mrgreen:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: марки харпуни

Мнение от Бобo »

Малко късно виждам темата...
За много години на всички и винаги на равно (потапяния и изплувания) !!!
Имам проблем с един мой стар пневматичен харпун.Има кукичка за закачане на кордата под скобата на спусъка,обаче много ми пречи в момент на изстрел. Не мога да натисна добре спусъка и често закачам с пръст точно тази кука,а като съм с ръкавици е още по-зле. Има ли вариант да се махне тая шитня и да се изпъва кордата по друг начин ? Ето и снимка за яснота:
arbalete-pneumatico-para-pesca-subaquatica-cressi-sl-star-40.jpg
arbalete-pneumatico-para-pesca-subaquatica-cressi-sl-star-40.jpg (94.75 KiB) Преглеждано 6309 пъти

Поздрави !
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: марки харпуни

Мнение от baretata »

Аз имах същия, проблема беше същия, продадох до защото вече съм само с ластични ролери и си реших проблема.
Пашата обича смелите.
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: марки харпуни

Мнение от Бобo »

Бе дали ще го продам не знам,ама я дай идея за къс ластичен харпун.Много често ми се е налагало да влизам в мътилка,дето не виждам главата на дългия харпун,а върха на стрелата не го знам къде е.Нещо от порядъка на 50-60 см. да е.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: марки харпуни

Мнение от rikitikitavi »

Бобo написа:Малко късно виждам темата...
За много години на всички и винаги на равно (потапяния и изплувания) !!!
Имам проблем с един мой стар пневматичен харпун.Има кукичка за закачане на кордата под скобата на спусъка,обаче много ми пречи в момент на изстрел. Не мога да натисна добре спусъка и често закачам с пръст точно тази кука,а като съм с ръкавици е още по-зле. Има ли вариант да се махне тая шитня и да се изпъва кордата по друг начин ?
Ето и снимка за яснота:
arbalete-pneumatico-para-pesca-subaquatica-cressi-sl-star-40.jpg

Поздрави !
Кукичката се маха като избиеш пинчето на което се клати. За закачане имаш два варианта:
Ластик около зевта плътно до дръжката със стърчачи уши. Хващаш за ушите, подпъхваш тетивата и готово
Или една пластинка като щипка да играе пак с ластик към тръбата.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: марки харпуни

Мнение от Бобo »

Мерси,Ники!
Ще пробвам с ластика.
gomu
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Ное 11, 2015 5:23 pm

Re: марки харпуни

Мнение от gomu »

Здравеѝте! Почти новак Преди 30 г работех с ластик и пневматика руски
В момента ще се опитам да се върна в подводния риболов
До 5 метра и без рискове
Взех Марес 55 см пневматичен с регулатор сирано 1.1
Моля за съвет нормалната фабрична линия с амортисьор или макара
имам и двете
Как да вържа линиете
В началото тризъбец за попчета а после ако има и вън от бг по голямо
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”