Черното кафе 2

Модератори: bobopeli, Кърцата

etiketa
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 443
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 12:01 pm
Местоположение: sofia

Черното кафе 2

Мнение от etiketa »

Здравейте. Още в началота на седмицата бях си решил да разцъкам някоя дупка на "Черното кафе".
По тоя повод снощи "курдисах" два мобилни за всеки случай. Звъни единя, скачам обувам чорапогащника,
чорапи и т.н. ,а другия не звънка. Брей развалил се е, добре че навих и двата. Шетам си нещо аз, обаче на
"булсаткомчето" пише 3 :33, погледнах другото у-во ама и то толкоз показва , отварям мобилния 3:34. Егати
филма - погрешно съм навил единия телефон за три и трийсет. :D Майтапче ,ама явно си го мога. Легнах
за три бързи часа, през които бая кустури понадърпах.В 6:30 часа вече се събудих от правилната аларма и
с бързи движения скочих за втори път в чорапогащника. Може да ви занимавам с някви безмислици,
но излета се помни не само с количеството риба, ами с всички щуротии около него.
Така. В 7:15 часа вече бях на гьола, напоследък се пръв, а той един красив , бял, тих и корав.
Без да му мисля много нагазих през снега до мечтаната дупка.Разпробих една ,захвърлих на "мормиш"
,поклатих пет минути без обратна връзка. Спрях и реших да поснимам.
На изток
Изображение
На юг
Изображение
Реших да пробия някоя друга дупка и по този повод реших на некълвящата дупка да пусна една жерлица.
Тип самоделка"джъмбо-практикер". В последствие направих същото и с втората дупка. Носех си три каракудки от предишен риболов и реших да ги разходя из враждебските дълбини ,току-виж а късмет.
Изображение
Пробих трета дупка ,спускане ,поклащане и хоп кивока мръдна. Ура регистрирах кълване. От 30 минути
шетам, рибар от никъде не се задава и взех да си мисля ,че пак съм объркал адреса. Но нещата се
обърнаха и вече имах три рибки, когато първия колега пристигна. А той се оказа и познат, и приятел,
и приятен , не можахме да се наприказваме. Става въпрос за Г.Петков, който само дебна из форума за
красивите му репортажи. :D От дума на дума рибките си почукваха ,бяха дребни,но за сметка на това чести.
Имаше и неприятни моменти , като това ,че реши да завали един дъжд, за който аз не бях подготвен и 30 минути след началото бях добре умит. :D .Относно риболова на мормишка излизаха костурчета от 13 до 31 грама, а между тях се редяха дребни до средни бабки. Имах щастието и късмета да засека и този разбойник.
Изображение
ето го и от тук
Изображение
и от тук
Изображение
И всичко това с любезното съдействие на Жоро :D
Спря дъжда спря и да кълве, а една самоделна жерлица взе че се изопна все едно е клъвнало нещо.
Разбира се ,че не я отразих ,я вятъра я е бутнал, я рибката е бутнала флагчето и т.н. Нещо не мога да я
доизмисля. Но след десетина минутки реших все пак да я проверя, а то какво късметче :D
Изображение
Не я премерих - не беше голяма и я пуснах.
Ами това беше за времето от седем до десет не помня на някого да му беше зле освен на долните ми
гащи, които взеха да се вдървяват. Ето и част от отборния улов.
Изображение
Чао и до нови дупки.
Ако рибите бяха жени щях да ги ухажвам всеки
ден,ако жените бяха риби нямаше да се
занимавам с глупости а щях постояно да съм за риба.
Аватар
СЪНДИ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 9:40 am
Местоположение: София

Re: Черното кафе 2

Мнение от СЪНДИ »

Еваларка Ви!
Не е важно колко си живял.А как си живял.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14811
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Черното кафе 2

Мнение от G.Petkov »

Да добавя малко снимки към темата на Явор,
Само забравихме да снимаме шейните, които ползваме,
В този случай неговата е червена, а моята - жълта ! :D

Ето го майстора за деня,




Изображение




Щукичката пусна малко кръв, та рекох да си я задържи,
Но Явор беше категоричен - да я пуска, което и направи:





Изображение





Ето и рибките му,
Ако беше останал щяха да са много повече, :wink:





Изображение
etiketa
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 443
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 12:01 pm
Местоположение: sofia

Re: Черното кафе 2

Мнение от etiketa »

Жоро,добре че пишем та днес се завъди някой друг рибар на "черното кафе".Инак оставам
с погрешното впечатление ,че калве някъде другаде :D Човек сам се хвали най-добре.
Сутринта беше минус 8 и дупката се затваряше доста бързо.Кълвяха разнообразни рибки.
Прибрах се за едно гости по обяд, пих три чаши червено вино и сега да пиша ми е трудно.
Но все пак да ви покажа:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Чао и до нови дупки :D
Ако рибите бяха жени щях да ги ухажвам всеки
ден,ако жените бяха риби нямаше да се
занимавам с глупости а щях постояно да съм за риба.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14811
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Черното кафе 2

Мнение от G.Petkov »

Яворе,
Ти пак ли хвана щукичка на жерлиците, бре ? :D
Публикувай отговор

Обратно към “Подледен риболов”