Ай чистито!!!!

Модератор: sapuna

Аватар
djokoriboloveca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 656
Регистриран на: Пон Яну 14, 2008 7:11 pm
Местоположение: Русе

Ай чистито!!!!

Мнение от djokoriboloveca »

За всеки отделен ден за риболов,Господ дава два..
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от Мъро »

Това е от преди 1 г.
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от kostadin11 »

Мъро написа:Това е от преди 1 г.
Но като стане сега.... какво правим? Предполагам че сега ще се реализира, защото тези сдружения ще могат да кандидатстват по европрограми..... тези пари са целта!
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от Петър Недев »

чИстито и на теб.
Когато няма риба.......не кълве!
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от Мъро »

То се разбра вече защо някой хора пазят уж язовирите от бракуниерите
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от galin_fcb »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от CarposGTA »

Мъро написа:То се разбра вече защо някой хора пазят уж язовирите от бракуниерите
Прав си колега . Явно всяка добра инициатива в България не е съвсем добра и всичко отново се прави за пари .
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от Gosheto »

Това, ако стане- ЕВАЛА! Това е пътят! Вместо тия 25лв, дето потъват в небитието, ще си вадиме членски карти за различни водоеми, в които ще има риба! Склонен съм да плащам и 100лв билет на ИАРА, но нищо няма да се промени. Така ще има контрол и нещата ще се пооправят. Мисля, че Дъбника до Плевен е пример в това отношение. Аз така виждам нещата.
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от Shark Hooks »

До колкото виждам след едно сухо лято язовирите ще бъдат празни .
Заради ВЕЦовете и необходимоста от напояване .
Честита бабави Марта !
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от azareus »

В Германия, Англия е нещо такова и работи добре тази система. Дано и тук сработи, само да не я опорочим типично по български ...
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от naskobo »

Ако арендаторите са делови и амбициозни хора, които ще усвояват еврофондове, ще зарибят язовирите с разнообразна риба и създадат ред и условия за спортен риболов, аз съм ЗА !, вкл и за допълнителни такси.
Дълбокото ми опасение обаче е, че едни "наши хора", ще крадат пари от еврофондовете, ще мрежат язовирите, ще отглеждат риба за продан в садки и ще ги отрежат за любителски риболов
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от firepd69 »

naskobo написа:Ако арендаторите са делови и амбициозни хора, които ще усвояват еврофондове, ще зарибят язовирите с разнообразна риба и създадат ред и условия за спортен риболов, аз съм ЗА !, вкл и за допълнителни такси.
Дълбокото ми опасение обаче е, че едни "наши хора", ще крадат пари от еврофондовете, ще мрежат язовирите, ще отглеждат риба за продан в садки и ще ги отрежат за любителски риболов
Според мене най - вероятният сценарий за развитие е втората част от поста на Наско :!: Ако някой си мисли, че ще стане по-добре в рибарският сектор въобще, според мен е завършен идиот :!: - според мене де :D
aglad
фен клуб-скобар
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 8:18 am

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от aglad »

Gosheto написа:Това, ако стане- ЕВАЛА! Това е пътят! Вместо тия 25лв, дето потъват в небитието, ще си вадиме членски карти за различни водоеми, в които ще има риба! Склонен съм да плащам и 100лв билет на ИАРА, но нищо няма да се промени. Така ще има контрол и нещата ще се пооправят. Мисля, че Дъбника до Плевен е пример в това отношение. Аз така виждам нещата.
Ти сигурно можеш да платиш, но какво да кажат хилядите пенсионери с по 200+ лева пенсия, а колкото до ИАРА, за какво взимат заплати, които ние всички им ги формираме, там е разковничето, някой да ги накара да си ги заработят и заслужат- и това е държавта.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от lozzy.68 »

По-спокойно,Колеги!!!Предварително, сами се настройваме ,,за най-лошото,, ?!?! :( Нека внеса ,,леко,, уточнение.....поне за област Бургас!!! ,,Вая,, и ,,Мандра,, са си ЕЗЕРА!!!!!!!!!!!! :wink: Няма как да бъдат,давани,отдавани или продавани!!!!Те са в друг СТАТУТ (почти всички се водят,защитени зони!)!!! Законно никой не може да ги ,,Докопа,, ,но ,да не забравяме ,че оцеляваме в бълхария...(бивша БЪЛГАРИЯ !!!!!!) :( Много слука на всички,четящи РИБОЛОВЦИ БЪЛГАРИ !!!
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Ай чистито!!!!

Мнение от Gosheto »

aglad написа:
Gosheto написа:Това, ако стане- ЕВАЛА! Това е пътят! Вместо тия 25лв, дето потъват в небитието, ще си вадиме членски карти за различни водоеми, в които ще има риба! Склонен съм да плащам и 100лв билет на ИАРА, но нищо няма да се промени. Така ще има контрол и нещата ще се пооправят. Мисля, че Дъбника до Плевен е пример в това отношение. Аз така виждам нещата.
Ти сигурно можеш да платиш, но какво да кажат хилядите пенсионери с по 200+ лева пенсия, а колкото до ИАРА, за какво взимат заплати, които ние всички им ги формираме, там е разковничето, някой да ги накара да си ги заработят и заслужат- и това е държавта.
Всеки работещ може да си позволи по няма и 10 лв на месец, стига да се виждат резултати. Сегашните 25 отиват на вятъра! Нито зарибяват, нито пазят! А Пенсионерите не ги бъркай, колега, те си имат преференции, както и учащите.

Мисля, че коментарите на повечето колеги отиват в грешна посока- тук не става въпрос за даване под аренда. Пак казвам- вижте модела на Дъбника, ще бъде прекрасно, ако се получи същото с всички големи язовири! Дано!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”