Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

chucheto73
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:48 am

Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от chucheto73 »

Помощ при избора ловя обичайните речни риби (скобар,кефал, морунаж и мряна). Реките на който ловя са Искър Вит Осъм рядко Янтра!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от miro253 »

Ами, която ти харесва повече на цвят :D . И за двете е изписано много във форума и която и да вземеш няма да сбъркаш. Държал съм ги и двете и стоят много добре ......... в магазина. Може би разликата им е в строя - ХХТ май повече се приближава до параболиците, а Милото ми се стори с прогресивна акция. Като ги сложим на "кантара" аз лично може би щях да избера Милото единствено, защото е модифицирана и разработена по-скоро от Колмика.
trangelov
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 12:44 pm
Местоположение: София

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от trangelov »

Привет, колега.
Ами аз съм ги държал и двете, ама на Струма...
По стечение на многократни сравнения, на висок клас болонези, се оказах собственик на: Colmic fiume xxt 180 на 6м., Colmic fiume xxt 250 на 6м. и Colmic fiume xxt 250 на 5м.
Така и не ми се удаваше възможност да половя с MIlo red50, а това ме гризеше отвътре...
Есента на 2016г. бях опънал двете Фуимета на 6м., на Симитли.
В един момент пристигат двама колеги(не си спомням никовете им), поздравяват възпитано, бъркат хляб и храна, и вадят болонезите: Антарес на 6м. и MIlo red50 на 6м. След половин час некълване се усещаме с колегата с Милото, че взаимно си гледаме болонезите... И се разбрахме да си ги разменим за по няколко изтичания. Той пробва и двете Фуимета. След няколко изтичания с Милото, усещам, че е по-меко дори от Колмика 180, и при работа клати още от дръжката. Споменах на колегата за клатенето в основата, и той отговори: "точно това ме дразни най-много. Това, че трябва да овладявам вибрациите". След като изкоментирахме, че лично на мен 250 ми допада най-много, а на него 180, колегата ме попита дали мисля да продавам 180. След няколко дни той стана собственик на Colmic fiume xxt 180 на 6м.
Успех в решаването на дилемата.
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от topsoft »

Аз бях :) лично аз от колмика по-хубава въдица за скобар на 6м. не съм имал. Ред фифтито просто ми е една идея по-лигаво от колкото трябва, което в никакъв случай не значи, че въдицата е лоша.
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от naskobo »

Познавам всички от горния пост и съм ловил със всяка от въдиците. Човекът с Шиманото изпочупи всичко произведено от бранда и мина на Колмик
Аз имам 6 м РЕД 50 и 5 м Фуиме 25 Дилемата няма еднозначен отговор, въпрос на лично усещане. Колмик е произведен в Китай, Мило в Италия-завода Реглас.
Колмика грабва повече окото за дизайн, детайли и изработка. Водачите на Мило са по-качествени и е боло мач, докато при Колмик е по-добър макародържача. Мило няма калъф, предпазителя за водачите и тапата на долната секция са прекалено семпли.
Колмик 180 е с 20-30 гр по-тежък от Мило и е с по-стегнат строй, определям го като върхов. При натоварване Мило прехвърля бързо към параболик, гаси съпротивата на рибата, позволява по-финни поводи. Не си спомням да имам скъсан повод от риба с тази въдица. На мен лично ми допада повече строя на Мило-то.
Сервиза за сега е равностоен.Успех при избора!
Последно промяна от naskobo на Вто Мар 21, 2017 9:36 pm, променено общо 1 път.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
chucheto73
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:48 am

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от chucheto73 »

Направо сте страхотни!Тъй като Вносителя на MIlo(Много приятен човек, страхотно отношение към клиентите)
чака още вноса, поръчах colmica 6м а по нататъка ще взема red50 на 5м colmica na 5 м е като химикалка тънак и не ми допадна!
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от bruno11 »

няма такива коментари , какво клатене в основата ,хора съвземете се ?! нерде китай ,нерде италия
колмиците са върхари ,не правят никакъв кеф с по-малки риби,озорваш се много повече с голяма риба тъй-като не ги измаря бързо
,за ред 50 съм писал и снимал много в раздела,който не е ловил с него не знае за какво става дума,air bolo и vip на daiwa са по-бързи от нея в това я превъзхождат ,
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
trangelov
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 12:44 pm
Местоположение: София

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от trangelov »

bruno11 написа:няма такива коментари , какво клатене в основата ,хора съвземете се ?! нерде китай ,нерде италия
колмиците са върхари ,не правят никакъв кеф с по-малки риби,озорваш се много повече с голяма риба тъй-като не ги измаря бързо
,за ред 50 съм писал и снимал много в раздела,който не е ловил с него не знае за какво става дума,air bolo и vip на daiwa са по-бързи от нея в това я превъзхождат ,
Уважаеми, колега.
Отдавна сме се "съвзели". Пък и опит сме понатрупали.
Предполагам, че просто сте писали бързо, а не че искате да обиждате хора, които не познавате и не знаете колко риболова имат с топ модели мачове, директни, болонези и щеки.
И колко познати имат с топмодели, и колко пъти са сравнявали тояга до тояга....
А за репликата "нерде китай ,нерде италия": предпочетох да дам няколко хиляди лева за щека "нерде китай", защото по важните за мен показатели превъзхождаше всичко "нерде италия"...
Уважаеми, колега, във форума всеки изказва лични впечатления.
Изказвайте и Вашите впечатления на воля, но не бъдете толкова нетърпим към мнения, които не съвпадат с Вашето.
Приятна вечер.
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от bruno11 »

коментар от рода - на клатене в основата ,очевадно не подхожа на дългогодишния опит който твърдите,че имате .
относно китай ,англия ,италия всичко е върос на възможностти ,и пак разликата е лом и лондон , дайте ми пример за китайска болонеза,която да отговри на правените в реглас или в шотландия ?
-въпроса е риторичен ,няма нужда да ми отговаряте
поздрави и успех на вас
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от naskobo »

chucheto73 написа:............на 5м colmica na 5 м е като химикалка тънак и не ми допадна!
Едва ли Ред 50, на 5м ще е по-дебела от Колмика, който си видял, а и не е нужно-тънкостта е въпрос на класа. Не съм ги мерил прецизно, но на 6м РЕД 50 ми изглежда по-тънка от Фиуме 180, на 5м ще е същата пропорция
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
pepi555
фен клуб-скобар
Мнения: 611
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 12:21 am
Местоположение: София

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от pepi555 »

Интересно ми е ако има подобна тема в италиански форум например, към коя от двете се накланят везните щото тукашните капацитети са ясни..... Едната я водят състезателна болонеза а не съм чул тука някой да ходи на такъв вид състезание, та все си мисля че колегите от ботуша ще са по-наясно коя има повече предимства
Една от двете също така се произвежда от 7-8г сигурно има защо, предвид сериозноста на вноса на другата марка скоро може и да няма резервни части в Бг ,дано не съм лош пророк ама тоя вно се чака от края на ноември
И много ми е интересно на кое казвате тънък повод та само някои видиш ли сопи могат да боравят с такава тЪнкота :)
п.п аз си ловим с ню хънтъра и си свиркам
На всички невярващи за килограмите мога да им кажа че : Риба и Цици се разбират колко са голями само ако ги държиш в ръцете си!!!
trangelov
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 12:44 pm
Местоположение: София

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от trangelov »

bruno11 написа:коментар от рода - на клатене в основата ,очевадно не подхожа на дългогодишния опит който твърдите,че имате .
относно китай ,англия ,италия всичко е върос на възможностти ,и пак разликата е лом и лондон , дайте ми пример за китайска болонеза,която да отговри на правените в реглас или в шотландия ?
-въпроса е риторичен ,няма нужда да ми отговаряте
поздрави и успех на вас
Уважаеми, колега. Никого не задължавам с мнението си.
Както писах по-горе, Милото е по-меко, и при замятане и последваща работа с болото, се получават леки вибрации след дръжката, напред. При 6м. боло, това създаваше определено леко неудобство, за мен и колегата, който дойде на реката с Милото.
Лично при мен това обиране на вибрациите за целодневен риболов, при щеките и болонезите, винаги ме е уморявало повече, отколкото малко по-тежка, но твърда и с отличен баланс въдица.
А относно "риторичния" Ви въпрос: Въдиците си ги избирам измежду това, което се внася в България, за да знам, че мога да разчитам на сервиз. Дано се внесат и болонези Дайва, за да имаме повече възможности за сравнение. При топмоделите на Щеките, след многократни сравнения: избрах "китай" с японски карбон(топмодела на Колмик)... при еднакви цени на щеките.
Приятен ден.
chucheto73
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:48 am

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от chucheto73 »

naskobo написа:
chucheto73 написа:............на 5м colmica na 5 м е като химикалка тънак и не ми допадна!
Колега вярвай по тънак и red 50 на 6 м 22,5 на 5м 20, а fiumeto на 6м 21,6 а на 5 18,6( което е много тънко и не ми стой добре в ръката, не че не е хубаво
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от bruno11 »

Привет, разбира се,че тук или където и да е никой не може да задължи някого с мнението си -нека да се приема като заяждане или друго .
тези вибрации които си усетил явно са в следствие на не балансирана въдица - с макара,специално за ред50 съм я ползвал и гледал в различни варианти,както и от гол телескоп макарата си определено важна ,тъй като самата въдица е доста лека,а при 6м всеки грам е от значение тук смятам всеки ще се съгласи с мен.
за това лично аз бих предпочел лека и добре балансирана болонеза на 6м. отколкото боло над 240 г,с което при динамичен риболов после си схванат / язък за кефа /
за щеки не мога да кажа нищо ,тъй като не разбирам и не ловя със щеки и определено не разбирам :)
поздрави
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
trangelov
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 12:44 pm
Местоположение: София

Re: Дилема Colmic fiume xxt 180- MIlo red50 5/6м

Мнение от trangelov »

Ех, колега, колега...
Струва ми се, че пак пишете бързо, или аз асимилирам бавно, защото нещо не мога да разбера всичките Ви изречения.
Така също бавно и внимателно си избирам въдиците. И някои хубави макари са ми минали през ръцете.
За мен лично, баланса на въдицата е много важен, защото не съм вече в първа младост, и затова си купувам щеки, директни и болонези с възможно най-добрия баланс. И някои други характеристики.
Успех.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”