Забрана за риболов ?

Модератори: bobopeli, sapuna

delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Забрана за риболов ?

Мнение от delio-haidutin »

bedo63 написа:мисля си тъйкато 16 и 17 са почивни забраната ще влезе от 18април
:smt023 :smt023 :smt023
и аз си мисля че това е най-логичното ,иначе ще е голяма простотия да се забрани риболова в началото на празниците.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Забрана за риболов ?

Мнение от delio-haidutin »

kiril_bulgaria написа:Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 2#p1002307
ха ,много интересно ,особеннно във отговора на втория въпрос :idea: :idea: :idea: .падна мита ,че на арендовани воодоеми се изисква риболовен билет ,както и всички други ограничение за любителския риболов.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Забрана за риболов ?

Мнение от firepd69 »

delio-haidutin написа:
kiril_bulgaria написа:Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 2#p1002307
ха ,много интересно ,особеннно във отговора на втория въпрос :idea: :idea: :idea: .падна мита ,че на арендовани воодоеми се изисква риболовен билет ,както и всички други ограничение за любителския риболов.
За какви митове говориш, не знам :roll: , ама поне недей да заблуждаваш хората :!: Абсолютно всички водоеми подлежат на контрол от ИАРА :!: Ако пък не вярваш, започни да играеш сечено на ИАРА на такива водоеми за да се убедиш напълно и да спреш да бръщолеви глюпости :!: Анадъмно айдутино :!: :!: :!:
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Забрана за риболов ?

Мнение от delio-haidutin »

firepd69 написа:
delio-haidutin написа:
kiril_bulgaria написа:Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 2#p1002307
ха ,много интересно ,особеннно във отговора на втория въпрос :idea: :idea: :idea: .падна мита ,че на арендовани воодоеми се изисква риболовен билет ,както и всички други ограничение за любителския риболов.
За какви митове говориш, не знам :roll: , ама поне недей да заблуждаваш хората :!: Абсолютно всички водоеми подлежат на контрол от ИАРА :!: Ако пък не вярваш, започни да играеш сечено на ИАРА на такива водоеми за да се убедиш напълно и да спреш да бръщолеви глюпости :!: Анадъмно айдутино :!: :!: :!:
те водоемите подлежат на контрол не само от ИАРА по документалната част ,разрешителни ,дневници и т.н ,но и от други органи,за състояние на стена ,преливник,но начина на риболов и условията си ги определя арендатора ,но явно това не си го прочел във отговора на ИАРА.а глупостите ги пишеш ти и такива като тебе ,които подвеждат хората ,със необходимоста на риболовен билет ,ограничения брой въдици ,нощен риболов,количеството на улова касаещо арендовани водоеми по ЧЛ .25 :idea: :idea: :idea: .прочети вннимателно този член ,та да ти се изяснят нещата разбирачо,и много ми се ще друия месец като отида на арендован ,без билет и със 10 въдици ,да ми извикаш ИАРА,та да видим ,дали ще се отзоват на сигнала ти.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Забрана за риболов ?

Мнение от firepd69 »

delio-haidutin написа:
firepd69 написа:
delio-haidutin написа: ха ,много интересно ,особеннно във отговора на втория въпрос :idea: :idea: :idea: .падна мита ,че на арендовани воодоеми се изисква риболовен билет ,както и всички други ограничение за любителския риболов.
За какви митове говориш, не знам :roll: , ама поне недей да заблуждаваш хората :!: Абсолютно всички водоеми подлежат на контрол от ИАРА :!: Ако пък не вярваш, започни да играеш сечено на ИАРА на такива водоеми за да се убедиш напълно и да спреш да бръщолеви глюпости :!: Анадъмно айдутино :!: :!: :!:
те водоемите подлежат на контрол не само от ИАРА по документалната част ,разрешителни ,дневници и т.н ,но и от други органи,за състояние на стена ,преливник,но начина на риболов и условията си ги определя арендатора ,но явно това не си го прочел във отговора на ИАРА.а глупостите ги пишеш ти и такива като тебе ,които подвеждат хората ,със необходимоста на риболовен билет ,ограничения брой въдици ,нощен риболов,количеството на улова касаещо арендовани водоеми по ЧЛ .25 :idea: :idea: :idea: .прочети вннимателно този член ,та да ти се изяснят нещата разбирачо,и много ми се ще друия месец като отида на арендован ,без билет и със 10 въдици ,да ми извикаш ИАРА,та да видим ,дали ще се отзоват на сигнала ти.
Що ле, вместо с десет въдици отиди с ел.генератор или хлорна вар :roll: Що нИе :!: :roll: :roll: :roll:
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Забрана за риболов ?

Мнение от rap66 »

delio-haidutin написа:
kiril_bulgaria написа:Забрана за любителски риболов - отговор от ИАРА (в свободни и платени водоеми)
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 2#p1002307
ха ,много интересно ,особеннно във отговора на втория въпрос :idea: :idea: :idea: .падна мита ,че на арендовани воодоеми се изисква риболовен билет ,както и всички други ограничение за любителския риболов.
Ще цитирам писмото:
"По отношение на втория Ви въпрос, Ви информирам, че в обектите по чл.3 ал. 1, т. 2 и 3 (изкуствени водни обекти -язовирите, бентовете и изравнителите, каналите, баластриерните водоеми, хидропарковете,технологичните водоеми на електрическите централи и на други индустриални предприятия или земеделски специализирани обекти за аквакултури -басейни и други съоръжения, изградени за тази цел) могат да се ползват и за любителски риболов при условия и по ред, определени от регистрираните по чл. 25 лица. В този смисъл, при водоем който е отдаден на „арендатор“, любителския риболов се извършва при условия и по ред определени от „арендатора“, регистриран почл. 25 на ЗРА."

Резистрират се по чл.25 рибовъдни стопанства, има си и публичен регистър. - http://iara.government.bg/?page_id=8
Въпроса в ТВОЯ АРЕНДАТОР РЕГИСТРИРАН ЛИ Е В МОМЕНТА, ЧЕ ДА ОПРЕДЕЛЯ ПРАВИЛА.

Освен това втората част на отговора се отнася ЗАБРАНЕНО ИЛИ РАЗРЕШЕНО е ловенето, а не ДАЛИ ТРЯБВА БИЛЕТ, ако е разрешено. т.е. билет ти трябва ВИНАГИ, а ако арендатора е регистриран като рибовъд В МОМЕНТА и ти разреши да ловиш през забраната, и имаш билет, можеш да го правиш без да те санкционира ИАРА.

Та да си сигурен дали не си в нарушение, теглиш регистъра от сайта на ИАРА, който е Екселски файл. Правиш си програма да го обработва или ровиш в ... 1165 реда, за да видиш твоя язовир дали е регистриран и дали статуса му е активен (щото арендатора може всичко да ти казва), като се молиш да не се е отказал последните 3 месеца , щото регистъра се актуализира на 3 месеца, С две думи - българска работа :D
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Забрана за риболов ?

Мнение от lozzy.68 »

kostadin11 написа:Закона си е закон, но всяка година се издава нарочна заповед на министъра. Тези дни трябва да излезе с конкретните дати. Моля който я види първи да сподели в темата.
Това е отговора,по темата!!! :wink: А пък,какво от това,че имаме оборудване,за ........лева,при положение,че РИБИ няма?!?!?! Най-големият куриоз и гавра с Бургаските риболовци е ,че по време на забраната,може да се лови ,само и единствено на .......... ,,дупките,, !!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: Говняните ,миризливи дупки,под ,,Меден Рудник,, ,пълни с химикали и дамски превръзки?!?!?!? :mrgreen: Това ли заслужава ,обградения,отвсякъде с вода и Море, ,,Най-добър град .........,, ?!?! :?: :idea: :!: :?: :idea: :!:
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Забрана за риболов ?

Мнение от firepd69 »

Заповедта е факт от вчера .Забраната е от утре 15.04..Защо още не е качена в сайта на ИАРА не знам :roll: . Това по инфо на мой доносник, до сега не ме е лъгал никога :!: Ако му е за първи път ще го свалим от отчет и няма да получава възнаграждение :lol:
Trobata
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 11:45 am

Re: Забрана за риболов ?

Мнение от Trobata »

Има промяна в заповедта от 13.04.2017. Забраната влиза в сила от 18.04.2017.
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: Забрана за риболов ?

Мнение от kostadin11 »

Trobata написа:Има промяна в заповедта от 13.04.2017. Забраната влиза в сила от 18.04.2017.
Браво на ИАРА!!!
Ribolubitel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 3:30 pm

Re: Забрана за риболов ?

Мнение от Ribolubitel »

Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Забрана за риболов ?

Мнение от bobo_33333 »

Има ли забранена за риболов риба ,в разрешените за момента Свободни водоеми
Аз там съм пораснал...
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: Забрана за риболов ?

Мнение от kostadin11 »

В свободните водоеми няма забранени видове риба.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Забрана за риболов ?

Мнение от bobo_33333 »

kostadin11 написа:В свободните водоеми няма забранени видове риба.
Къде го пиши.
Начи мойм да чешим щука преди понеделник :fishing6:
Аз там съм пораснал...
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Забрана за риболов ?

Мнение от Vesko1 »

bobo_33333 написа:
kostadin11 написа:В свободните водоеми няма забранени видове риба.
Къде го пиши.
Начи мойм да чешим щука преди понеделник :fishing6:
Ша чешиш,ако има какво.Тези локви затова и се разрешават през забраната,щото в тях освен слънчаци и жаби друго няма.А и не знам какви ще са им тълкуванията на ИАРА...че щуката е забранена до 30 април
http://iara.government.bg/?p=19574
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”