Подлепяне на лодка,мнения???

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

grozev_sz
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 12:20 am
Местоположение: Стара Загора

Подлепяне на лодка,мнения???

Мнение от grozev_sz »

Здравейте колеги,моля да ми помогнете,купих си лодка Bestway HYDRO-FORCE,много ми харесва,с ел. мотор HAIBO 34lb,за разпъване.Искам да я подсиля-дъното.Имам венил нов от реклама на борд.Незнам с какво да го залепя по цялото дъно за по-добра защита.С лепило или силикон????http://fishing-gear.pro/bg/Bestway-MarinePro-65044.html
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Подлепяне на лодка,мнения???

Мнение от Петър Недев »

Не си вкарвай жокери сам.Винила е много слаб.А лодката е проектирана да издържи много години.Ако ти е меко дъното,може да сложиш вътре от куфражните платна.Едни като текстолитови са 8 мм.Изрязано точно по дъното.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
prokop4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 592
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:17 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Подлепяне на лодка,мнения???

Мнение от prokop4o »

Колегата е прав за винила!
Но ако все още искаш да слагаш нещо от долу, поне ползвай брезент за тир.
Ето и лепила:
https://markita.net/bizon-lepilo-marato ... -50ml.html
https://markita.net/bizon-lepilo-vinil-25ml.html
Аз бих го направил с първото лепило.
Ако ти се вижда скъпо вземи си от четния силикон за стъклопакети.
Успех!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Подлепяне на лодка,мнения???

Мнение от Don4o_62 »

доколкото разбрах, колегата иска отвън да подсили дъното за защита,затова е най добре впредвид голямото количество лепило,решението е силикона за стъклопакети,1 салам ще е достатъчен,но ще го разредиш с някакъв разредител да се маже с четка,почистваш хубаво двете повърхности с бензин или коресилин,мажеш тънко двете и бързо ги залепяш, после с някаква голяма плоскост която обхваща цялото дъно, ги притискаш с тежест отгоре,има шперплатови и т.н. и чакаш поне 1 ден да изсъхне,а накрая за по голяма сигурация си вземи лепило за меко пвц на Бизон и мини по ръба 2 - 3 мм. навътре да залепи 2 - те платна
играчка е цялата работа,но поне ще пази дъното от камъни и бодили
пп. сега се сетих,че тия лодки май са с надуваемо дъно,ако е така, по добре да е напомпена и като се обърне, по извивките на дъното да наложи парчето за подсилка
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Re: Подлепяне на лодка,мнения???

Мнение от ribarq »

Не прави грешка да слагаш винил от реклама на борд!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Подлепяне на лодка,мнения???

Мнение от Don4o_62 »

ribarq написа:Не прави грешка да слагаш винил от реклама на борд!
би ли пояснил защо да не го слага....не е ли вид меко пвц както и лодката :?: и това е външно парче,което по никакъв начин не пречи и винаги може да го свали
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Re: Подлепяне на лодка,мнения???

Мнение от ribarq »

Don4o_62 написа:
ribarq написа:Не прави грешка да слагаш винил от реклама на борд!
би ли пояснил защо да не го слага....не е ли вид меко пвц както и лодката :?: и това е външно парче,което по никакъв начин не пречи и винаги може да го свали
Не, не е вид меко пвц . По скоро е твърдо. Наскоро закупих 4 бр по 16 квадрата окантени с капси, уж нови.
Исках да ги използвам да покрия един навес, бяха прилежно сгънати. Когато ги разгънах и сложих, по цялата дължина където има гънка от сгъването имаше ситни малки дупчици. Приеха ми рекламацията и ги замених с други... Още по зле бяха. Накрая си платих на едно място където правят специални платнища за тировете.
Материала е къде,къде по дебел,много по здрав и няма нищо общо с винила от рекламните бордове.
Личното ми наблюдения върху винила от рекламни бордове е , че са пълен фъш!
grozev_sz
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 12:20 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Подлепяне на лодка,мнения???

Мнение от grozev_sz »

Благодаря колеги,притеснява ме тези силикони и лепила да не разядат дъното!
emdi
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Пет Мар 02, 2012 5:11 pm

Re: Подлепяне на лодка,мнения???

Мнение от emdi »

Колега ползвай си лодката и не се притеснявай.Вечна лодка няма!Имал съм 4 лодки,от които две и сега ползвам.С дъното проблеми не съм имал.Ако стане беля тогава ще я подлепиш.Успех!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Подлепяне на лодка,мнения???

Мнение от Don4o_62 »

grozev_sz написа:Благодаря колеги,притеснява ме тези силикони и лепила да не разядат дъното!
точно тоя силикон и лепило е най ефтиния варянт за твойта лодка,друго ефтино няма да хване,и нищо няма да разяде,бъди спокоен :D
лепи го отдолу да ти е спокойно,че да я пробиеш - да не става де :D - на някое стъкло,камък или трън пак ще я лепиш и филма става по голям
на времето надув. лодка Зандер я дърпаме на брега и дъното се порна на един остър камък,а е доста дебело,та никой не е застрахован,затова слагаме платнище от билборд от брега във водата и по него си вадим лодките
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
grozev_sz
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 12:20 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Подлепяне на лодка,мнения???

Мнение от grozev_sz »

Don4o_62 написа:
grozev_sz написа:Благодаря колеги,притеснява ме тези силикони и лепила да не разядат дъното!
точно тоя силикон и лепило е най ефтиния варянт за твойта лодка,друго ефтино няма да хване,и нищо няма да разяде,бъди спокоен :D
лепи го отдолу да ти е спокойно,че да я пробиеш - да не става де :D - на някое стъкло,камък или трън пак ще я лепиш и филма става по голям
на времето надув. лодка Зандер я дърпаме на брега и дъното се порна на един остър камък,а е доста дебело,та никой не е застрахован,затова слагаме платнище от билборд от брега във водата и по него си вадим лодките
И аз слагам плтнище като я вкарвам,ама все пак във водата опира по дъното и отделно ако има разни клончета,благодаря мисля,че темата е полезна не само за мен!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Подлепяне на лодка,мнения???

Мнение от Don4o_62 »

другия варянт ако не ти се лепи и имаш малко по големо парче билборд е като го изрежеш по лодката до горния край на бордовете,отгоре навърваш едно въже от край до край и го пристягаш малко,вкарваш лодката вътре и помпиш,като се изпъне всичко си ляга и имаш лодка със защита отдолу и отстрани,когато искаш си го сваляш
правил съм го преди и става без проблем
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Подлепяне на лодка,мнения???

Мнение от HAZART »

Има готови калъфи,които се използват за лодките от ПВЦ.Имах такава лодка но не и помня марката.Имаше калъф в които се слагаше лодката и като я надуеш го изпъваше и даже не личеше .Нещо като калцуните в болницата приличаше.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”