Моят риболовен излет

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
muzzaik
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Сеп 19, 2013 10:51 am

Моят риболовен излет

Мнение от muzzaik »

Здравейте колеги, реших да напиша един кратък репортаж относно първите ни стъпки в морския спининг, надявам се да ви е интересно, не е нещо особено, но емоцията, която ми донесе този риболовен способ бе несравнима и ако трябва да съм честен вече планирам следващия излет !
И така аз и мой приятел решихме да са пробваме на близкото крайбрежие на Егейско море в Северна Гърция (за което и някои от вас много ни помогнаха). Тръгнахме в петък към 12:00 часа от София за Йерисо, решихме, че пристанището ще е първата ни спирка. Пристигнахме към 18:00 часа на порта и моментално стартирахме риболова. Още с първите няколко хвърляния на пилкера моят приятел закачи доста голям дракон, който се откачи в краката му и за съжаление не можа да позира за снимка. В следващите два часа извадихме още един два дракона и един кокали (сафрид).
На свечеряване извадихме воблерите, но в следващия час не видяхме никакво движение и решихме да се преместим на кея на Ставрос, като и там ни последва същият резултат . На кея се срещнахме с една група българи, които доста успешно ловяха змиорки на полиангисто.
След като не сполучихме с воблерите, а и ако трябва да съм честен все още не сме овладели техниката, така че е възможно и в нас да е вината  се преместихме на Офринио, за да пренощуваме, имахме информация, че кокалите са много активни на това място.
Сутринта към 5:30 започнахме да практикуваме shore jigging с леки пилкери и много бърза повърхностна проводка като и резултата не закъсня ! Освен нас успех имаше гръцки колега с чепаре, дънните въдици нямаха удар !
След десетина извадени рибки (между които и една скумрийка) решихме да се преместим на Стратони, за да дадем още един шанс на воблерите, действително забелязахме няколко доста големи риби, но те не бяха заинтересовани от примамките ни по никакъв начин, по – скоро се плашеха от тях (тук може до ми дадете някой съвет  ). Единствената хваната риба бе още един дракон.
Така приключи риболова и поехме към дома. Преживяването е страхотно, Гърция е красива, в София градушка – там 30 градуса ! Нямам търпение да се върна и да се сдобия с още умения !
Дано на съм бил прекалено многословен и съм ви бил полезен ! Успех и наслука !
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Born to Fish…Forced to Work.
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Моят риболовен излет

Мнение от Муцков »

Браво колега,
Снимките от скалите при вливането на Струма ли са?
Аватар
muzzaik
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Сеп 19, 2013 10:51 am

Re: Моят риболовен излет

Мнение от muzzaik »

Мерси ! Да там.
Born to Fish…Forced to Work.
checho_58
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 3:57 pm

Re: Моят риболовен излет

Мнение от checho_58 »

Тръпката и емоциите са важни, колега!
Прекарали сте си чудесно, другото са подробности :fishing2:
Аватар
alekst
Модератор
Модератор
Мнения: 140
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 9:04 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Моят риболовен излет

Мнение от alekst »

Браво за хубавия репортаж . Упорството ви е възнаградило с рибки.
Стратони тази година дава риби като че ли повече на големи примамки.
Успех на следващия излет.
as-lures.com
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Моят риболовен излет

Мнение от RAAZIEL »

Kакви са джигчетата,колега...?
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
muzzaik
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Сеп 19, 2013 10:51 am

Re: Моят риболовен излет

Мнение от muzzaik »

Благодаря колеги, смятам да продължавам темата като ходим по гръцките брегове, мисля следващата спирка да е Трипити. Пилкерчетата бяха основно Хераклес. Поздрави ! :fishing6:
Born to Fish…Forced to Work.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Моят риболовен излет

Мнение от RAAZIEL »

muzzaik написа:Благодаря колеги, смятам да продължавам темата като ходим по гръцките брегове, мисля следващата спирка да е Трипити. Пилкерчетата бяха основно Хераклес. Поздрави ! :fishing6:
Успех и благодарско...
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”