Мнение за Cormoran GF и MITCHELL PRIVILEGE PRO FEEDER 3.90

Модератор: Paublo_Eskobar

sh0sh0
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Май 12, 2017 6:32 pm

Мнение за Cormoran GF и MITCHELL PRIVILEGE PRO FEEDER 3.90

Мнение от sh0sh0 »

Здравейте, както може да си представите, това е поредната тема, очакваща вашето мнение на въпроса : "Коя пръчка да си купя ?"
Разполагам с бюджет от около 200 лв. Реших да си купя още един фидер и съм се спрял на следните 2 пръчки:
MITCHELL PRIVILEGE PRO FEEDER (100 лв)
http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... ct_id=5305
Cormoran GF PRO FEEDER
http://masterfishing.bg/product/3295/va ... -90-m.html

За макара съм се спрял на Ryobi Ecusima 4000. Но все пак се оглеждам и за промо на Ryobi Zauber 4000.
Разбрах, че Cormoran-a бил доста удобен, но съжаление не мога да намеря мнения за Mitchell-a
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Мнение за Cormoran GF и MITCHELL PRIVILEGE PRO FEEDER 3.90

Мнение от Калин–Стоянов »

За въдиците нищо не мога да кажа , но макара в размер 4000 ще им е малка ...
Нещо по-сериозно ще трябва :)
Къде ще се ползва , на река ли ?
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Мнение за Cormoran GF и MITCHELL PRIVILEGE PRO FEEDER 3.90

Мнение от Slavi_82 »

И двата фидера са много тежки кютуци ,
бягай далече от толкова тежки фидери освен ако не искаш да се чудиш на кого да ги подариш след това
sh0sh0
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Май 12, 2017 6:32 pm

Re: Мнение за Cormoran GF и MITCHELL PRIVILEGE PRO FEEDER 3.90

Мнение от sh0sh0 »

Добре тогава, Може ли вашият съвет, какъв фидер ще е хубаво да си взема, при положение, че имам намерение да ходя на язовирири и рядко на р. Дунав. ..Трябва ми мид до хеви фидер с акция до 150 гр, който е хубаво да бъде колкото се може по-параболичен. Бюджета за пръчката е до 130-140 лв. Като съм готов да дам 220 за пръчка с макара ( най-добрата макара която видях, е на Риоби Заубер 4000 - 140 лв).., Но в зависимост от пръчката бих взел Риоби Екусима. Като не спирам да разглеждам магазините, дали ще изпадне на оферта Заубера.
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за Cormoran GF и MITCHELL PRIVILEGE PRO FEEDER 3.90

Мнение от stridata »

Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Мнение за Cormoran GF и MITCHELL PRIVILEGE PRO FEEDER 3.90

Мнение от Slavi_82 »

sh0sh0 написа:Добре тогава, Може ли вашият съвет, какъв фидер ще е хубаво да си взема, при положение, че имам намерение да ходя на язовирири и рядко на р. Дунав. ..Трябва ми мид до хеви фидер с акция до 150 гр, който е хубаво да бъде колкото се може по-параболичен. Бюджета за пръчката е до 130-140 лв. Като съм готов да дам 220 за пръчка с макара ( най-добрата макара която видях, е на Риоби Заубер 4000 - 140 лв).., Но в зависимост от пръчката бих взел Риоби Екусима. Като не спирам да разглеждам магазините, дали ще изпадне на оферта Заубера.
Виж сега аз няма да си натрапвам мнението но аз почвам 2 сюрпима на филстар новия модел на 3,90м
хеви акция и съм много доволен, с големи шарани се справят перфектно, на река също ще са много добри
и са стегнати. Но по принцип хеви фидерите не са параболици тяхното предназначение е да ловят там
където другите не могат, и да вадят с лекота много борбени риби,иначе ако пръчката е параболик ще я
прави на сопол и няма да имаш контрол над рибата .
За макари 4000 са по леки и за язовир стават , но за Дунав 5000 даже 6000 размер са си идеални :)
Принципно аз ловя с 4000 но бих взел и 5000 по натам , но за сега теглото на по големите макари малко
ми идва в повече :)
Diksata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Апр 02, 2017 3:44 pm

Re: Мнение за Cormoran GF и MITCHELL PRIVILEGE PRO FEEDER 3.90

Мнение от Diksata »

Filstar Supreme Heavy feeder. Достатъчно параболична, на доста добра цена и много приятна пръчка . :)
ilkoks
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:44 pm

Re: Мнение за Cormoran GF и MITCHELL PRIVILEGE PRO FEEDER 3.90

Мнение от ilkoks »

въпроса беше за определена марка фидери- лично аз ползва мичел авосет 390 - 80-120гр.-ако питаш Слави,това е яка сопа,но аз съм на друго мнение-хубав изпънат фидер ,здрав и добър за риболов разполагащ с 3 въраха от стъклопласт,като не е проблем да се намери и карбонов връх,но за 2 години употреба аз не съм имал нужда от по твърд.По въпроса за макара-имам риоби заубер,но по добре му пасна една по непопулярана макара - Вега командер40-много добра машина с 2 метални шпули,плитка и дълбока,ако искаш по голяма макара ,има един модел риоби тубертини-4500 и 5500,също фирмата Тика имат един модел-Гаа,при който размера 4000 е по голям от 4000 Заубер,примерно като 5000.,като тиката е по евтина от тубертини ,но размерите им са подобни.Това е моето мнение .
sh0sh0
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Май 12, 2017 6:32 pm

Re: Мнение за Cormoran GF и MITCHELL PRIVILEGE PRO FEEDER 3.90

Мнение от sh0sh0 »

В пртък ми дойде комплекта. Спрях се на Filstar supreme heavy 3.60 и екусима 4000. И веднага го пробвах на Долни Богров. Многоми хареса как се държеше пръчката, макар и да засякох едва 2 кг шранче с нея. Но определено ще повторя риболова при първа възможност и ще се похваля.

Благодаря много за съветите на всички!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Мнение за Cormoran GF и MITCHELL PRIVILEGE PRO FEEDER 3.90

Мнение от Slavi_82 »

Радвам се че помогнахме за правилния избор :)
Новите сюрприми и като тегло и като бланка, цена и цялостно поведение си заслужават вниманието.
Доста са вървежни и си заслужават парите. Така че само на слука и на кука
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”