Избор на фидер макара

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
vgala
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Апр 22, 2010 8:25 pm

Избор на фидер макара

Мнение от vgala »

Здравейте колеги.имам нужда да си закупя фидер макара но не знам на какво да се спра .Разполагам с фидер 3.90 акция 120гр.Ловя предимно на Дунава.Моля ви помогнете ми че имам горчив опит с първата ми макара.Искам нещо изпитано,което да работи добре.Предпочитам модел 6000.Разполагам с бюджет до 70 лева.Благодаря предварително.Разчитам на вас.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Избор на фидер макара

Мнение от glmv »

viewtopic.php?t=91221 не лоша макара. Поздрави
gogata7904
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 10:41 am

Re: Избор на фидер макара

Мнение от gogata7904 »

http://riboco.com/index.php?mod=product&show=298&click
ето колега моделът kf 50
gogata7904
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 10:41 am

Re: Избор на фидер макара

Мнение от gogata7904 »

байт рънара работи добре алуминиева шпула
FeaRLesS
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 11:14 pm

Re: Избор на фидер макара

Мнение от FeaRLesS »

А ако може някой да изкажете мнение и за тази. https://www.fishing-market.com/shop/for ... -feeder-60
Дали има впечатления от нея.
ilia75
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 30, 2015 9:08 am

Re: Избор на фидер макара

Мнение от ilia75 »

ForMax Elite Feeder уникална
Аватар
vgala
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Апр 22, 2010 8:25 pm

Re: Избор на фидер макара

Мнение от vgala »

Благодаря за мненията. А какво ще кажете за ryobi ecusima , видях я в магазина и ми допадна. ама става. ли за. фидер. щото не е с плитка шпула. Вярно над бюджета .,ама ако се реша коя да взема 4000 или 6000 размер.


I
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Избор на фидер макара

Мнение от Slavi_82 »

vgala написа:Благодаря за мненията. А какво ще кажете за ryobi ecusima , видях я в магазина и ми допадна. ама става. ли за. фидер. щото не е с плитка шпула. Вярно над бюджета .,ама ако се реша коя да взема 4000 или 6000 размер.


I
Става за фидер екусимата но трябва да подложиш малко старо влакно за подложка.
Доста от популярните макари за фидер в същност са макари за спининг затова и са с по дълбоки шпули.
Но ако можеш да си го позволиш вземи си 5000 или 6000 екусима и ще ти служи вярно дълго време
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на фидер макара

Мнение от garfield_90 »

Аз съм с Ryobi Oasys tubertini 4000 на фидер Daiwa Aqualite pellet feeder 3.90 120 gr и съм много доволен,основното е 0.28 и събра около 200 м. и малко отгоре. С такава макара съм и на спининга но 3000 размер, и мога да има менкам шпулите - тялото им е еднакво само шпулата е различна. Това важи и за размер 5000 и 6000. Наслука
ilkoks
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:44 pm

Re: Избор на фидер макара

Мнение от ilkoks »

според мен екусима 6000 е по добрият вариант,аз имам екусима и ми служи добре
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на фидер макара

Мнение от garfield_90 »

ilkoks написа:според мен екусима 6000 е по добрият вариант,аз имам екусима и ми служи добре
Колега кое точно сравняваш екусима с оазис или предложените размери за екусима?
Ако сравняваш двата различни модела би трябвало да си ги пробвал и двата, ако не- работата отива на "наше лошо няма "
Оазиса е подобрена версия на екусимата. За два сезона интензивен спининг риболов все още не е мръднала. Да не говорим,че спининговия риболов е доста по продължителен като метод на ловене през годината. Да не говорим и времето на работа на самата макара и много други фактори като съпротивлението от примамките особено на дълбокогазещите
ilkoks
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:44 pm

Re: Избор на фидер макара

Мнение от ilkoks »

Тука нее въпроса коя макара е по нов модел и ще дерпа ли изкуствени примамки.Колегата има нужда от макара за фидер и то за риболов на дунава-там течението дърпа доста и му трябва по здрава макара-той е определил цена 70лв-за тези пари екусимата е екстра,за малко по-вече от70 лв може да си купи вега командер или тика гаа,въпрос на личен избор-опитах се да съм в темата а не да споря за моделите на риоби.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Избор на фидер макара

Мнение от Slavi_82 »

Oбщо взето Bullet e стария модел които вече е изтеглен от пазара но тук там се намира :)
Елит фидер е същата макара с ново име ,но като качество са безкомпромисни :)
Препоръчвам ги на хора желаещи да практикуват по хард фидер риболов

Formax Elite Feeder 6000
https://bulit2000.com/%D1%80%D0%B8%D0%B ... eeder-6000

Formax bullet 6000
http://ribolovenmagazin.com/index.php?r ... uct_id=386
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на фидер макара

Мнение от garfield_90 »

ilkoks написа:Тука нее въпроса коя макара е по нов модел и ще дерпа ли изкуствени примамки.Колегата има нужда от макара за фидер и то за риболов на дунава-там течението дърпа доста и му трябва по здрава макара-той е определил цена 70лв-за тези пари екусимата е екстра,за малко по-вече от70 лв може да си купи вега командер или тика гаа,въпрос на личен избор-опитах се да съм в темата а не да споря за моделите на риоби.
Не ме разбирай погрешно колега. Мисълта ми е, че модела който съм му казал дори и по-големите също са удачен вариант. За това и те попитах дали ги сравняваш двата модела.Все пак трябва да си ги ползвал за да го правиш. Наслука
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”