Каква кука да ползвам ?

Модератор: Paublo_Eskobar

minix
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 2:43 pm

Каква кука да ползвам ?

Мнение от minix »

Здравейте. Опитах се с търсачката да намеря тема за куки но намерих стара тема а нещата доста са се изменили до сега. Бихте ли ми препоръчали здрава и надежна кука като се има предвид, че там където ходя излизат както таранки по 100гр-700гр така и шаранчета по 1килограм. Коя марка и модел бихте ми препоръчали и подходящ номер. Бях купил бюджетни куки но много лесно се затъпяват, иначе бяха изключително остри и едно шаране около 1кг успя да я изправи, и реших вече да не правя компромис с куката.
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от bono2 »

те и хубавите куки се затъпяват и се сменят по няколко пъти при активен риболов, така че не се притеснявай
вечни куки няма
пък и огъването на куката при закачки е добре ...щото се изправя и спасяваш монтажа, ако повода е окаже неочаквано здрав.
пък и за такива риби не трябват кои знае какви прецизни или здрави куки
пробвай на дренан, owner, KAMASAN на око в зависимост от стръвта и гледай да са по малки по възможност .....
на всеки му се случва да изправи кука, но това не е причина да си променяш веднага печелившия до сега подход
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от azareus »

Ето: http://www.ribi-abv.bg/%D0%B2%D1%8A%D1% ... 4-pid=1515 - тази кука и този повод няма да те подведат!

Тази http://www.ribi-abv.bg/%D0%BA%D1%83%D0% ... 8-pid=1930 също е добър избор.

Успех в избора на "правилната" кука! ;)
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
minix
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 2:43 pm

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от minix »

Благодаря колеги.
Аз преди да пусна темата бях в магазина и закупих 2 модела на камасан едните са animal - доста здрава ми изглежда и тук ми е надеждата :), мисля с нея да пердаша и малки и големи риби.. и другия модел е b651 feeder. Последните ги взех заради надписа фидер.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от garfield_90 »

http://megafishing.bg/product/5322/kuki ... -lwgf.html
Взимаш 10ка или 12ка и забравяш какво е откачена риба.10ката каракудите по 500-700 гр и дребни шаранчета ги шие по 2 пъти.Безкомпромисни куки.Лично пробвано 47 каракуди от 200-до 800 гр и 5 шаранчета по 500-600 - само една единствена каракуда откачена при ваденето и едва 2-3 празни кълванета.
Оwner Chinta също не е лош вариант но са малко по тънки.Преди ползвах само тях за телескоп и фидер.Сега само за телескоп след като открих тези на Guru.Успех
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от garfield_90 »

Не че опитвам да надделея с мнение, но ти гарантирам, че след като ги пробваш едва ли ще харесаш друга кука за фидер.Извинявам се и на колегите по-горе, ако съм ги обидил по някакъв начин, но наистина държа да ги пробваш, защото знам че няма да съжаляваш.Куките на Дренан също са много добри.
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от milenminds »

Колега, куките които са ти предложили по-горе са добри. Ако търсиш интересни алтернативи, мога да ти препоръчам Корда, Гуру, Гамакатсу и Декой. Много солидна изработка, малко по-скъпи са , но никога няма да те подведат. В зависилост от гьола и цвета на водата, моят съвет е да си накупиш както бели, така и тефлонови. Закупи размери 10, 12, 14, защото ако рината е по-плаха и капризна ще ти трябва по-фин такъм.
Камасан анимъл е супер кука , но е много дебела и груба и не е особено добър вариант за по-дребни екземпляри.
andro833
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Май 27, 2017 2:57 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от andro833 »

Аз основно ловя с метод фидер и използвам вързани куки номер 12 на Guru, с монтаж на косъм, с бързите стопери, 10 см дължина на повода (4 инча). Куките са без контра - това не ми пречи по никакъв начин.
Риби, които основно ловя: каракуди по 500-600 гр и шаран до 1,5 кг.
Други куки, от които съм доволен: Kamasan, има модели за фидер, с ухо.
Ако някой знае откъде мога да сикупя по-малък от 12 размер вързани куки, с бърз стопер, на косъм, без значение от производителя и дали със/без контра да пише.
CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от CarposGTA »

Колега можеш да си закупиш Kamasan B 611 X-Strong 12№ и няма да имаш проблеми . Аз ловя само с такива куки и засега нямам изкривена при улов на риби в диапазона ,който си упоменал ,че дори и по - големи риби съм хващал без да се изкривяват . Колегите също са ти направили добри предложения , така че които и от изброените куки да избереш няма да сбъркаш . Избери си тези , които то допадат повече и не се притеснявай . Пожелавам ти наслука и да хващаш по - големи риби от тези , който си споменал . :fishing3:
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от garfield_90 »

И все пак има ли достатъчно риба, куката няма значение. Едно е да имаш 5 кълванета цял ден и да ти се откачат 3, Друго е да имаш 50 кълванета с дори и 10-15 откачания. Цялата грешка е в " държавата" ако може да се нарече така... И все пак да не забравяме,че хобито е за почивка и отдих, а не за обременяване
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от antivik »

:shock: Ще ме извинявате всички, ма как така давате акъл, като не е казано нито как ще се лови/на леко, на тежко, фидер, мач.../нито къде/река, море, язовир.../, нито вид стръв и доста още подробности. Що избора на кука си зависи от тях. Не може на леко или па при мач да се шибне некой як шаранджийски ченгел, както и обратното, на дъно да шибне човек някоя фина кука за плувка, кога чака човек уклей или бабушак, или ....
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
andro833
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Май 27, 2017 2:57 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от andro833 »

Все пак разделът е "Риболов на фидер", фидерите са дънна история, авторът на въпроса е споделил,че шараните и каракудите обект на неговия риболов садо 1 кг и са сладководни риби?
Според мен важното при фидер е жилото на куката да има страничен наклон спрямо стъблото на куката, така шансовете ни се увеличават. Колкото до марка куки - фидерът е вече много популярен начин за риболов, производителите се съобразяват и имат съответните модели кукички.
minix
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 2:43 pm

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от minix »

Благодаря на всички колеги. Ще пробвам всички предложения за куки и по натам ще споделя впечатления. За сега фаворит за проба са ми куките на гуро, гледам ги хвалят :)
antivik написа::shock: Ще ме извинявате всички, ма как така давате акъл, като не е казано нито как ще се лови/на леко, на тежко, фидер, мач.../нито къде/река, море, язовир.../, нито вид стръв и доста още подробности. Що избора на кука си зависи от тях. Не може на леко или па при мач да се шибне некой як шаранджийски ченгел, както и обратното, на дъно да шибне човек някоя фина кука за плувка, кога чака човек уклей или бабушак, или ....
Колега в раздел Риболов на Фидер сме, подразбира се че търся кука за фидер риболов :)
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от antivik »

Ба мааму......кога се нацепи на толкоз раздели този форум...... :shock: ???
Правя си най-жестоката самокритика и потъвам в земята от срам :oops: .
Последно промяна от antivik на Сря Юни 14, 2017 9:26 am, променено общо 1 път.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
CAVERN
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 6:24 pm
Местоположение: St.Zagora

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от CAVERN »

Да пусна и моите 50 ст. в касичката....
Кукуте са консуматив.
Еднозначен отговор на въпроса ти е трудно формулируем. Избирай ги първо според стръвта, която ще закачаш на тях, съобразявай ги с желанието ти за презантацията и, монтажа, начина на кълване-всичко зависи от разбирането ти за този риболов и подготовката ти, другото е от лукавия. Не робувай на марки - всички брендове качествени куки се правят в няколко завода в света. Започни с евтини куки и ако не ти харесат-не ги жали, сменяй ги. Ходи повече за риба-там е "заровено кучето".
Поздрави!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”