около Бургас ????

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Burgas_Vaq
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 5:35 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от Burgas_Vaq »

Нещо ново,колеги?
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от Gosheto »

Колеги, моля за информация за Мандра. Всичките пъти, в които съм ходил са от страната на Димчево, а гледам в гугъл стрийт местата след Меден рудник и ми е интересно какви са дълбочините там. Ще съм благодарен на всякаква информация!
onyxman
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Окт 23, 2008 11:52 am

Re: около Бургас ????

Мнение от onyxman »

Онзи ден обикалях и от двете страни, но местата за хубав риболов (с достатъчно пространство за да си разпънеш оборудването) са много малко.Целият водоем е обраснал с водорасли, а достъпите са с тръстика и трева.Ужас.
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: около Бургас ????

Мнение от kostadin11 »

Днес проба на Вая. от 04 ч до 10 ч, на дъно на косъм без удар, в камъша ври от 10 см таранки и шаранчета. Водата е паднала с 50 см и рибата е някъде на хладно.
На Мандра колега е проверил 10-тина места без удар.
mavroto60
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Мар 17, 2017 1:26 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от mavroto60 »

Пробвай на Лале борун там е дълбоко тази година не съм ходил но за Димчево до вилата на медаров от три съботни излета 2 таранки и 5 червеноперки на дъно водораслите са под повърхността и не се виждат.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от lozzy.68 »

Колеги,мисля ,че се дължи на високите температури!То морето стана ...,,Чай,, :wink: ,какво да говорим за .....Вая (много плитък водоем с огромно количество тиня,под дъното)! или Мандра с много плитки води на юг?!?! Ниското ниво също не е за пренебрегване !!! Така мисля ,но в тея жеги,какво да очакваме ?! :? :drinkers:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от lozzy.68 »

:shock: Забравих,да кажа,най-важното, ......Мандра и от двете страни си е сметище и свинарник.....отвсякъде...Ужас !!! :smt089
Burgas_Vaq
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 5:35 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от Burgas_Vaq »

На Вая в петък на хванах 3 шаранчета 2-те около 400гр едното близо кило,стръв царевица престояла два дни в канела.Интересното бе ,че за разлика от предните ми излети рибите бяха хванати на дистанция около 120 метра (на предните рибите бяха на въдицата която хвърлям на около 30-35метра от брега на "далечната" нямах дори и пипане ) явно както споделя колегата по горе рибата се изтегля на вътре и иска големи дистанции. :fishing12: :fishing5:
Burgas_Vaq
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 5:35 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от Burgas_Vaq »

Забравих да споделя,че всички риби си плуват обратно. :)
Burgas_Vaq
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 5:35 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от Burgas_Vaq »

Колеги,нещо ново по нашите водоеми?
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: около Бургас ????

Мнение от kostadin11 »

Днес на Мандра, пред последния мост след Твърдица....една таранка 500-600 гр на торен на плувка. 10-тина червеноперки, много едри- едната 400-500 гр на косъм!!!! Винаги хвърлям една въдица на косъм.... днес червеноперка! Иначе всичко излезе на 30-40 м от брега, само таранката на 5-6 м на плувка. Преди 10 дена на същото място пак така, но червеноперките бяха нормални.
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от Gosheto »

Последните десетина дни имам 3 излета на Вая. Излизат много шаранчета около 300-500гр. Масово се прибират?! Направо не ми се вярва. И при цялото това мародерство, популацията на шаран е уникална :shock: . За всеки един излет имам над 10 такива риби и по една-две около кило. Излизат и много добри каракуди. Живарник не ползвам, каквото хвана връщам веднага. Всичко на мач, на царевица. Въпреки подигравките от страна на местни, по-възрастни колеги, за това че ползвам захранка, мисля че има резултат. Наслука!
Burgas_Vaq
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 5:35 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от Burgas_Vaq »

Скоро не съм ходил на Вая но явно нищо не се е променило.Така и не се наядоха на маломерни риби тия месари,и после ревът,че нямало едра риба.Как да има като хващат такива дребосъци,малко и са мангалите с мрежите,а и "рибарите" я смъкват.

П.С.

За жалост няма оправия,а и няма и да има!
Burgas_Vaq
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 5:35 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от Burgas_Vaq »

В петък на Вая хванах 7 шаранчета от 6 до 8:30 най-голямото от които 1.3кг масовия размер е 500гр...притеснителното е,че на повечето хора 500гр шаран им се вижда 1кг и ръгат в торбата...

Наслука!
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: около Бургас ????

Мнение от kostadin11 »

Два излета на Мандра.... едри таранки и червеноперки. Не споделям мястото, защото не пиша за риболова. А за това че през нощта и рано сутринта само пред канала на Константиново са били 5 бракониерски лодки с мрежи, като едната е била моторница! ИАРА отново е в комбина с бракониерите както при стария шеф. Ужас.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”