Бодли от морски таралеж

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Бодли от морски таралеж

Мнение от gergi762 »

Пичове,дъщеря ми настъпи морски таралеж в Гърция.Не успях да и извадя бодилчетата,киснах ги с оцет,но не става.Сега има десетина бодилчета под кожата,но не и се е възпалил крака.Има ли някакъв начин да се извадят или премахнат?
Остави само стъпки
Аватар
sa_sko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 9:00 pm

Re: Бодли от морски таралеж

Мнение от sa_sko »

На мой познат детето настъпи морски таралеж и понеже в момента бях в гърция ме помоли да попитам местните какво се прави . Хазяина ми каза че трябва да се намаже със зехтин и с игличка да се изчопли. Детето го боляло и не дало , затова в нета прочели за някакъв мехлем който купили от аптека в бг. който направил мястото безчувствено и тогава изчоплили игличките. Задължително трябва да се извадят защото ще почне да набира и става лошо. Иглите на морските таралежи са като на сегменти и като се забият се чупят и не могат да се извадят трябва парче по парче да се изчоплят - като люспички . Много е неприятно но трябва задължително да се отстранят . От един друг грък чух че някаква баба правела мехлем с който като се мажело мястото загноясвало и иглите сами излизали но не можах да я намеря и не знам става въпрос за Калитея Касандра. Мой съвет е да намерите начин да извадите игличките колкото се може по бързо по един или друг начин.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Бодли от морски таралеж

Мнение от Vid »

Задължително бодлите трябва да се извадят. Инак започва гноен процес и става.. много неприятно.
При възрастен човек както го е описал колегата по горе не е сложно, но е леко болезнено, обаче при дете ще трябва да се ползва неква местна упойка.
Също е важно доколко дълбоко са проникнали бодлите, ако е съвсем леко проблем може и да няма, ама ако е дълбоко, ще има...., защото организма не може да изхвърли чуждите тела...

Заведи детето в медицински пункт или клиника докато не е станало късно.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Бодли от морски таралеж

Мнение от gergi762 »

Ще я заведа на лекар тогава, дано там се справят. Иначе топнах няколко бодила в оцет и за два чеса омекнаха като конци, но като са забити в крака не могат да се накиснат както трябва.
Остави само стъпки
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Бодли от морски таралеж

Мнение от G.Petkov »

Ммммммммммда,
В Гърция влизам във водата само с обувки.
Не си струва да си разваляш почивката.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”