Спортен риболов с.Търхово

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

ros782
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Юли 15, 2017 6:48 pm

Спортен риболов с.Търхово

Мнение от ros782 »

Здравейте колеги , аз съм един "професионален аматьор " ! Ще споделя тук за риболова ми днес на частния ( язовир ) в с .Търхово .Доста четох за там и най - накрая го посетих ! Времето днес беше чудесно за риболов ! Хванах риба , но си тръгнах без риба ! 10 лв . е таксата , за такива като мен които нямат билет ! Може да си вземеш до 4 броя шаран ако е над 1 кг .Добре . Започнах улова и още в самото начало се хвана първото шаранче ! Пуснах го ! Последваха още 18 шаранчета около 400-600 гр. не стават , айде и тях вътре ! Оставих си едно около 900 гр. да не съм капо ! Дойде собственикът , гледа живарникът и казва - Какво имаш вътре ? Аз му го показах , шаранчето и една каракуда .- Бързо ги хвърляй , иначе ще те глобя ! Съгласен съм със правилата на водоема ! Но тези хора според мен , само вземат парите на такива като мен ! Яд ме е ! Бях заложил за толстолоб ! Хванах един около 4 кг . Пуснах го от яд ! Казах му че риба не ям и повече кракът ми няма да стъпи там ! Стоях 7 часа ! Дойдоха хора ! Ловиха около два часа и си тръгнаха. Кажете Уважаеми Колеги , според Вас , как ще постъпите ? Вярно , никой не ме кара насила да ловя там ! Има си правила спазвам ги ! Направих си кефа общо взето !
rokooo76
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 6:21 pm
Местоположение: Севлиево

Re: Спортен риболов с.Търхово

Мнение от rokooo76 »

Той да не е с око кантар,и Каракудата може да я вземеш,защо ти прави проблеми.
ros782
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Юли 15, 2017 6:48 pm

Re: Спортен риболов с.Търхово

Мнение от ros782 »

Незнам защо се държи така ? Аз се съобразих със правилата на гьола , не е редно по този начин да се вземат парите на хората ! Даже и касов бон не даде ! Обирджийска работа......
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Спортен риболов с.Търхово

Мнение от feedermania »

Изчакай още малко тези риби да пораснат и пак ;)
petelement
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 5:12 pm
Местоположение: Габрово

Re: Спортен риболов с.Търхово

Мнение от petelement »

Ха, ха ... аз миналата година ( 18 юни - помня ,защото на 20 юни ми правиха операция ) ходих там и шаранчетата бяха пак по 500-900 гр. Как така пък не пораснаха съвсем тия шаранчета . Сигурно са някакъв хибрид ( джуджета ) :) . Но пък си направих кефа с пикера . Бяха гол след гол .
От миналото нека се учим
и бъдещето така ще съзрем.
Каквото е писано - ще се случи,
каквото не е - ще го създадем.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”