мнение за фидер комплект

Модератор: Paublo_Eskobar

feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

мнение за фидер комплект

Мнение от feedermania »

здравейте колеги! Нов съм и във форума и във фидер риболова. Наскоро си купих Osako expert medium feeder 390 и макара Mifine bl 4000 моля дайте мнения за новия ми комплект.
П.С. предварително се извинявам ако има такава тема, но не успях да я открия :D
Regar
фен клуб-скобар
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 4:17 pm
Местоположение: София

Re: мнение за фидер комплект

Мнение от Regar »

Този въпрос се задава преди да си купиш комплекта.
Сега вече ти трябва да дадеш мнение, а не да питаш нас
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: мнение за фидер комплект

Мнение от ORadev »

Щом ти харесва значи ОК а тук 100 човека 100 мнения,
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: мнение за фидер комплект

Мнение от feedermania »

На мен ми харесва но нямам много наблюдения върху този риболов и за това исках да получа мнението на някой по вещ.
moonlord
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Яну 25, 2016 4:00 pm

Re: мнение за фидер комплект

Мнение от moonlord »

Честито и големи риби. Както е казал колегата Regar ти трябва да дадеш мнение за комплекта.
ilkoks
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:44 pm

Re: мнение за фидер комплект

Мнение от ilkoks »

за сопата мнение нямам,защото не съм работил с такава,но мога да ти дам съвет за макарата-с тази шпула в горно положение много внимавай като замяташ къде отива влакното,защото ако се намъкне по шпулата ще ти се налага да я вадиш за да развиваш влакното
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: мнение за фидер комплект

Мнение от Slavi_82 »

Осако са една идея по твърди бланките на фидерите.
Макарата за тия пари изглежда прилична, не е от най евтините модели което е хубаво.
Като за 1-ви фидер става :)
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: мнение за фидер комплект

Мнение от feedermania »

Благодаря на всички за мненията не очаквам нещо със свръх качество но искам да е що годе приличен комплект!
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: мнение за фидер комплект

Мнение от feedermania »

Колеги за да не отварям нова тема бихте ли ми казали коя захранка предпочитате респект или Панталеев и защо нея?
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: мнение за фидер комплект

Мнение от Slavi_82 »

feedermania написа:Колеги за да не отварям нова тема бихте ли ми казали коя захранка предпочитате респект или Панталеев и защо нея?
Респект и Филстар са едни от топ захранките на Българските производители.
Аз лично не мога да избера коя марка е по добра, и респект фидер и фишмил на филстар са доста добри,
едната е сладка и мирише на шоколад и канела ( не мога точно да определя аромата ) докато другата е
фишмил в другата крайност. Не съм ги ползвал но захранките на Панталеев Не ми допадат, сложил си е
името зад доста евтина ярма според мен, така че с две ръце за Респект храните, но е хубаво за фидер
всичко да бъде пресявано през ситно сито, за да се отстранят едрите и груби частици от храната.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: мнение за фидер комплект

Мнение от feedermania »

Благодаря за компетентността ти това ми е достатъчно!
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: мнение за фидер комплект

Мнение от glmv »

Slavi_82 написа: но е хубаво за фидер
всичко да бъде пресявано през ситно сито, за да се отстранят едрите и груби частици от храната.
Защо е необходимо това?
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: мнение за фидер комплект

Мнение от Port_Royal »

glmv написа:
Slavi_82 написа: но е хубаво за фидер
всичко да бъде пресявано през ситно сито, за да се отстранят едрите и груби частици от храната.
Защо е необходимо това?
Набавят си захранка за зимните излети колегите.За този сезон не им е нужна с тази структура. 8) :drinkers: 8)
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: мнение за фидер комплект

Мнение от glmv »

И аз така си мисля, но все пак колегата може да има някаква друга идея за пресяване на захранката. Та за това да питам.
Не е лошо да се има предвид, че пресяването на сухара храна променя физичните и химични свойства на храната. Непознаването на тези характеристики при пресята храна може да доведе до ловене с неправилна храна, което е важимо през топлата част на годината. Част от едрите частици, които не преминават през ситото при по евтините храни придават активност на храната. По - едрите частици абсорбират повече вода отколкото пресятата храна, което при несъобразяване може да доведе до преовлажняване на пресятата храна.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: мнение за фидер комплект

Мнение от Slavi_82 »

Лично аз я пресявам по 2 пъти 1 път преди овлажняването и 1 път след овлажняването на храната.
Така постигам перфектната бързо работеща структура на храната . Трябва обаче да се има в предвид че
понякога може да има и ситно натрошени пелети в храната, там проблема идва от това че парченцата
пелети бързо дърпат влагата и се налага овлажняване на няколко пъти, с плуверизатор става най добре.
Цялата тази процедура си е играчка, но доста пъти е по ефективна когато рибите са внимателни и предпазливи, тогава те пробират само най финната храна , с цел да се нахранят по бързо без червей, царевица и т.н, защото са бодени доста пъти. При щекарския риболов когато рибата яде само храната без
червей. пелети или разни семена се използва т.н. паста от захранката им която е същата финна храна
без едри частици и е толкова мека че се налага използването на специални чашки на щеките, при фидер
риболова целта е почти същата но трябва да ловим на меки или малки твърди пелети, и докато рибата
се опитва да похапне от храната неусетно да глътне и куката с стръвта
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”