Регистрация колесар към днешна дата

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

dazery
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:44 pm

Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от dazery »

Здравейте.
Искам да попитам понастоящем как стои въпроса с регистрацията на колесар? Говоря за КАТ-Варна. Ако си купя нерегистриран колесар от сайт за обяви да речем (втора употреба, не нов от магазина), мога ли да го регистрирам в КАТ и да съм си спокоен като го търкалям по пътя или трябва да е задължително нов от магазин с документи? След като го купя каква е процедурата и какви пари излиза регистрацията?
Аватар
GE6_HUNT
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 3:48 am
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от GE6_HUNT »

Привет колега,
Минал съм вече по този път и да си призная беше доста трудно, бавно и сруваше пари.
Най-добрия ти вариант според мен е да се свършеш с ДЕКРА по телефон (0878 160 168 - Илиян). Телефона може да не е акуален, но в сайта им има алтернативни:
https://dekra-automotive.bg/%D0%BA%D0%B ... 1%82%D0%B8

Кажи му с какви документи разполагаш и ще ти кажат стъпка по стъпка как стоят нещата. Ще те питат също и какво представлява самия колесар и ще ти кажат какъв е "санитарения минимум" изисквания. Когато регистрирах моя изискванията бяха лапата да е по Европейски стандард, задни светлини- габарит, стоп и мигачи, конструкцията да е от квадратни тръби (да не са кръгли), светлоотразители- червени зад калниците, бели отпред. Най-вероятно ще се наложи ходене до София.

Успех!

P.S. Ако днес трябваше да регистрирам пак колесар, бих предпочел да си купя чисто нов.
dazery
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:44 pm

Re: Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от dazery »

Здравей. Благодаря за отговора.
За пореден път се убеждавам, че в България държавата работи против теб....
За едно регистриране на колесар за лодка трябва да ходя до София?? Ти направо ме отказа. Твоето предложение е да си приготвя 1500 лв за нов или просто да търся регистриран във Варна, който след покупка да направя просто едно прехвърляне на собствеността.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от delio-haidutin »

dazery написа:Здравей. Благодаря за отговора.
За пореден път се убеждавам, че в България държавата работи против теб....
За едно регистриране на колесар за лодка трябва да ходя до София?? Ти направо ме отказа. Твоето предложение е да си приготвя 1500 лв за нов или просто да търся регистриран във Варна, който след покупка да направя просто едно прехвърляне на собствеността.
едно време имаше ТИАТ :idea: ,там се регистрирваха всякакъв вид ремаркета,но нали сме в демокрация ,възможное е само в софия да се регистрират,че на ФАНДЪКА и трябват пари :twisted:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от bobo_33333 »

И аз да се наша в темата
А колко струва регистрацията на нов колесар
То не че може човек да си купи в БГ нов, този месец ,ама ще чакаме до другият :oops:
Аз там съм пораснал...
Аватар
GE6_HUNT
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 3:48 am
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от GE6_HUNT »

dazery написа:Твоето предложение е да си приготвя 1500 лв за нов или просто да търся регистриран във Варна, който след покупка да направя просто едно прехвърляне на собствеността.
Не е задължително да е от Варна.
Ако си купиш регистриран втора употреба прехвърлянето би трябвало да става сравнително лесно- подобно на прехвърлянето на собственост на лек автомобил. Трябва да имате нотариално заверен договор за покупко продажба, да ти дадат големия талон.
Имаш и възможност да си го караш с нотариално заверено пълномощно, в което да е допълнено изрично, че може да се използва от теб, и че пълномощното може да послужи пред всякакви институции. Формулировката не я помня точно, но юристите си знаят работата. Целта на това "универсално пълномощно" е да можеш освен да си караш спокойно колесара, да имаш право дори да го продадеш в даден момент и така нататък. Неудобството е, че ако е с регистрация от друг град, ще трябва на място да ходиш да си плащаш пътния данък там. Може вече да има възможност дистанционно да се плаща. Застраховката гражданска отговорност вече отпадна за колесарите :)

bobo_33333 написа:А колко струва регистрацията на нов колесар
Би трябвало новия колесар да дойде с всички необходими документи за регистрация, и само да си платиш няколко дребни такси (по спомен до 100-тина лева) в КАТ.
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от indzaghi »

За покупко-продажба на туристическо ремарке до 750кг. не е необходим нотариално заверен договор.
vesko1234
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 9:41 pm
Местоположение: Варна

Re: Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от vesko1234 »

За регистрация в КАТ Варна в момента се чака 2-3 работни дни минаване на канала. След септември щяло да се нормализира малко.
Pavel Qnakiev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 4:08 pm
Местоположение: Варна

Re: Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от Pavel Qnakiev »

indzaghi написа:За покупко-продажба на туристическо ремарке до 750кг. не е необходим нотариално заверен договор.
Така е колега аз преди време си закупих лодка с колесар втора употреба ,мина време не можахме да го прехвърлим веднага по причина на продавача,обаче стана така както казваш ти и аз силен вилен отивъм във кат Варна с договор между мен и продавача(написан от мен и мой приятел ,защото загубих кординатите на въпросния продавач).Та да знаете правите ли договор между продавач купувач трябва да знаете дали е омъжен ,ако е трябва да са написани по долу данните и на съпругата му ,че е съгласна за продаването.
ПС.Момчето от Созопол ако се сети че през 2015г. Купих от него надуваема лодка хонда да ми пише на лични.
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от EU_BG_akademika »

Ако ще купуваш колесар от Гърция, той обикновено е с лодката, без регистрационен номер и без номер на рама... Знам случай с такъв колесар, регистриран в София, само с табелка с рама, но си има ДКН и платен данък. Купи го приятел от Варна заедно с лодка върху него, отива в кат Варна да го прехвърля и.... къде е набита рамата, чак на следовател го дадоха, големи ядове имаше с нотариално прехвърлен колесар. Така, че ако купуваш стар колесар, без документи, търси си регистрирано ремарке и то от Варненска област, сменяш собственост без да ходиш на канал и без да сменяш номер. После шляпваш табелката с рамата на колесаря с два нита, номера отзад и си караш. Ремаркето го продаваш по селата за 100-200лв и толкоз
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от fishermann2 »

А няма ли разлика в написаното в талона?
Туристическо ремарке и ремарке за колесар?
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от bobo_33333 »

Няма такава държава... :fishing1:
Имаш пари,няма колесар,
няма от къде да си купиш,чак след нанайси време,по поръчка и др...
Някой ако знае да има налични ,моля да свирка
може и втора ръка ,за лодка гумена 3,60м
От този модел
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аз там съм пораснал...
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от lozzy.68 »

http://avtochastite.bg/main.php?action= ... A%E5%EC%EF Попитай тук,мисля,че помагат и при регистрацията !!!
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от bobo_33333 »

Имат дръжки
Аз там съм пораснал...
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Регистрация колесар към днешна дата

Мнение от lozzy.68 »

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=4d12de Колесар,тента,лодка+покривало.... :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”