Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от thebigtourist »

Byrd написа:На прикачените две снимки са извадки от гугле мапс и сателит вю, на които би трябвало да се вижда локацията...
Страхотна помощ, благодаря, На ираклица рибиловът на пристанището ли се случва основно / само, има ли наблизо други места? Не съм със воблери и други изкуствени.
mmkatch
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 3:03 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от mmkatch »

Здравейте,

Миналата седмица се върнах от Неа Ираклица. Бях там за 3 дена и нищо не хванах :D То и времето беше точно след голямата буря де. Две сутрини пробвах на дънна в края на плажа на стръв морски чевей, който се вади от плажа и на акровати, но нищо не пипна. Привечер пробвах от кея на бомбард за зарган, но нищо. Хвърлих и на дънна, но само закачих в камъните. До колкото знам, там се лови по-късно вечерта като се стъмни, но не съм ходил. Също ако някой има опит може ли да сподели, в коя част на вълнолома се хвърля на дънна, за да не се закача?

Преди това бях на Ситония, и там въпреки бурята имаше малки мурмури на дънна, на път за Неа Ираклица пробвах и до Аспорвалта - там хванах няколко малки ципури отново на дънната.
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от thebigtourist »

Тази седмица на палио и отделяхме по час привечер за забавление на децата - бомбарда от брега (почти) и веднъж на пристанището в ираклица аматьорски слаб и шарен риболов - един два сафрида (прилично едри), няколко рибета, които оприличавам на барбун или гръцкия му двойник, чието име така и не запомних, една две заблудени и непизнати за мен риби и нито един зарган, дори и моливче.

Въпросът ми е към вас колеги - на пристанището в ираклица забавлението със микро спароси е гарантирано за децата, но как и какво да отсея за малко по-едро колкото да създадем екстра емоция?
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от thebigtourist »

Днес Палио, 2ч от брега 18-20ч:
image-0-02-05-8ffc315e4e14f3eb12bacd4c454452c378f9010595b2d4d9b293c8e334f04295-V_01_01.jpg
image-0-02-05-6f29806bdc4e2325f9866bf42ccd305124859b0d0e024e83ee0753f7469f3199-V_01_01.jpg
image-0-02-05-349ca14c6fb1857eface4230b87f1f191d4a3b379f668b90a2841783ca61b724-V_01_01.jpg
image-0-02-05-c7be5bc53b568dbf1416fc2402c29722b72afef6f0a2ce9144ed707f5a01dea8-V_01.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
fakir
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 10:21 am

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от fakir »

За по едно узо сте направили ;) Евала!
...когато няма риба, и жабата е рак...
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от ianimar »

зд.колеги,между ираклица и кале чивлик има един борун,също и след кале чифлик някой пробвал ли е там ставали за риболов,ще бъда там края на август началото на септември какви риби да очаквам
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от ianimar »

миналата година бях средата на септември имаше само дребен зарган,нямах кола и затова боруните неможах да ги обиколя
Chax
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Авг 13, 2009 10:13 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от Chax »

Вчера ходих до Кавала зарган бол и то едър за 1 час 13 бройки след това пробвах на воблерчета но нищо на Ираклица на пристанището миналата вечер един нашенец хвана 2 сафрида на бомбарда с малка силиконова рибка и до там
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от thebigtourist »

Chax написа:Вчера ходих до Кавала зарган бол и то едър за 1 час 13 бройки
Може ли малко повече информация, моля - къде се ходи "на кавала", моля покажи на карта да се знае от колеги, благодаря! Аз през кавала съм бил винаги иначе бих добавил.
Chax
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Авг 13, 2009 10:13 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от Chax »

По гоогле мапс го дава до пазара за морска храна пристанището то е в началото на кавала от към Ираклица бомбарда с морски червей от гръцките магазини
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от Муцков »

Здравейте,
Миналата седмица около Офринио излизаха много дребни и редки зарганчета,много дребни лици и меланури на бомбарда с бял и акробати. На силикон само една сутрин хванах две кокалита през останалото време нищо. На дъно много дребни мормури и спарита. На силикон кълват и чайките :wink:
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от ianimar »

в момента на ираклица и перамос има риболов на заргани/дребни/ и сафрид на плувка вечер,на червей заргана е дребен,по добре ползвайте собствен ем по дори риби се вземат,
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от ianimar »

който иска по приятен риболов да ходи по скалите,на фериботния кей риболова е неприятен от миризма и навалица,
bonchojankov
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:20 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от bonchojankov »

Здравейте.Планираме евентуално риболов в този регион,става дума за спининг.Удачен ли е като избор,някой имал ли е успехи в района и на какви риби,подходящи места?!Всякаква информация би ми била полезна.Благодаря предварително!
крикор
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 02, 2017 9:45 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от крикор »

bonchojankov написа:Здравейте.Планираме евентуално риболов в този регион,става дума за спининг.Удачен ли е като избор,някой имал ли е успехи в района и на какви риби,подходящи места?!Всякаква информация би ми била полезна.Благодаря предварително!
Между 12-21.10.17 съм там,ако искаш пиши ще ти покажа местата за воблери.
ПС Мекотелите се срещат повече в района.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”