Риболов на ваглер със спининг пръчка

Модератор: sapuna

Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Риболов на ваглер със спининг пръчка

Мнение от garfield_90 »

Здравейте колеги !
Понеже скоро смятам да започна да мятам на подвижни плувки, имам следните въпроси и претенции да кажем.
Та, по темета. Искам да си взема пръчка с която да си мятам ваглери и подвижни плувки на по-далечна дистанция. Знам, че най-правилния избор е мач, но там идват другите ми капризчета. Понеже всичките ми въдици с изключение на директния телескоп са ми на 2 или 3 части, а аз съм от хората, които дават пари за що годе добри такъми и си ги пазя много. Преди всеки риболов на място почвам да сглобявам и да правя монтажи, а след приключването разглобявам всичко и го прибирам по кутийки, калъфи и пликчета. Поради тези ми кусури и мания по пазене на такъми съм се насочил към нещо телескопично, което да е с готов монтаж на него. Знам че може и коленните пръти да бъдат така разглобени, но тогава не могат да си идат по калъфите и кутийките ( което е равно на светотатство за мен ). Тук идва и другия проблем, който ме спира да си взема телемач и това са отвратителните подвижни водачи ( баща ми има такава пръчка, която като параметри и работа е отлична, но като почна да я разпъвам и тези подвижни водачи направо ме побъркват ).
След всички тези неща, сега обмислям да си взема телеспининг пръчка например Шимато катана 3.0м с акция 14-40 или 3.30 с акция 20-50. Основно смятам да работя с утежнени ваглери с тегло около 16-20 гр.
Може ли някой да ми помогне с този избор и дали е подходяща някоя от тези пръчки за такъв риболов.
Приемам и предложения за други въдици, който са сравнително леки с дължина от 3.0 до 3.90, но задължително да са телескопични и без подвижни водачи.
Моля, също така и колегите които ще приемат темата с насмешка и смятат да дават коментари от сорта на колко съм прост, какви са тези смешни въпроси и т.н да си ги запазят за тях.
Тепърва смятам да се занимавам с този риболов. До сега страст ми е фидера, спининга и риболова с директен телескоп на който единствено използвам плувка. Дори ходенията ми за щука на рибка, са с монтаж на дъно.
Благодаря предварително и наслука !
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Риболов на ваглер със спининг пръчка

Мнение от garfield_90 »

Някой мнение ?
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Риболов на ваглер със спининг пръчка

Мнение от lozzy.68 »

:D Aко правилно съм разбрал,много трудния Ти въпрос ,то ти си за такава пръчка ...
BROWNING COMMERCIAL KING2 ROD RANGE PELLET MICRO WAGGLER BOMB WAND MATCH FEEDER !?!? :wink: :drinkers:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Риболов на ваглер със спининг пръчка

Мнение от lozzy.68 »

Ако е телескоп, ....без подвижни водачи .... под 330 ?!?!? :( Какви ваглери,слайдери ,бомбери и .... :( Минимум 390 КЛАСИКА ,другото е компромис !!! Наслука в избора !!! :D :drinkers:
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Риболов на ваглер със спининг пръчка

Мнение от Corewin »

Колега , самата идея на риболовът на мач с ваглери и слайдери е да направиш максимално прецизна и небудеща смут в рибите презентация.Ако ходиш с готов монтаж , разпънеш пръчката и метнеш, без да навържеш линията според метерологичните условия , теренът във водата и на сушата и други вактори...губи се чарът на този риболов.На мен лично монтажът ми отнема не повече от 5 -10мин. Помисли си добре, дали няма да се оборудваш с такъми, които няма да ти донесат ползи в риболовът на леко.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Риболов на ваглер със спининг пръчка

Мнение от Мъро »

Колега и аз сглобява и разглобявам всичко на водоема и не ми отнема много време, така че не прави компромиси. Даже като отида с жената сглобявам три въдици, два мача и един фидер. Вземи си коленна въдица и не се занимавай с глупости. С тези тежките спинарки няма да ти е удобно и няма да ти е кеф.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Риболов на ваглер със спининг пръчка

Мнение от lozzy.68 »

Айде, да не смесваме, Мач със Спининг !!! :wink: Англичаните са казали 3.90или4.20 м. !!! :smt023
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Риболов на ваглер със спининг пръчка

Мнение от garfield_90 »

Търся нещо по функционално. Ако е спининг пръчка ще мога да си мятам и тапи дори както за щука така и за костурета и т.н., та дори и малки пружинки. С две думи ( знам че няма ) търся горе долу нещо универсално и компактно, с да кажем готов монтаж на него
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Риболов на ваглер със спининг пръчка

Мнение от Мъро »

Със спининг пръчка и мачов монтаж няма да усещаш рибите, като ги вадиш. И аз си мислих за телескопични въдици, имам една 4,5 м, оказа се че ми отнема повече време и нерви докато я разпъна и прибера.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на ваглер със спининг пръчка

Мнение от miro253 »

Възможно е да се лови с такава въдица с ваглер, но аз лично не мога да се ангажирам да препоръчам модел.
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Риболов на ваглер със спининг пръчка

Мнение от Мъро »

Не възможни неща няма, аз съм хвърлял воблери и блесни с фидер пръчка, но никога няма да тръгна целенасочено с такава пръчка за хищници. За всеки вид риболов си има сопи и макари, другото е един голям компромис. Преди няколко дни ходих на един язовир и бях забравил макарата на фидера, сложих една макара с размер 1000 с плетено влакно. По неудобна работа от това няма, да ловиш на фидер с малка макара.
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Риболов на ваглер със спининг пръчка

Мнение от Дилян »

Да не обяснявам сега на дълго и нашироко:
Или си взимаш мач ,или забравяш за ваглерите и си взимаш един лек телескоп с водачи и статични и подвижни плувки, и ...."назад към природата" ;)
Иначе си късаш нервите три пъти повече а разпъването и събирането на въдицата ще ти се видят като бял кахър
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Риболов на ваглер със спининг пръчка

Мнение от butnik »

Дилян написа:Да не обяснявам сега на дълго и нашироко:
Или си взимаш мач ,или забравяш за ваглерите и си взимаш един лек телескоп с водачи и статични и подвижни плувки, и ...."назад към природата" ;)
Иначе си късаш нервите три пъти повече а разпъването и събирането на въдицата ще ти се видят като бял кахър
И възкръсна като Феникс из пепелта
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на ваглер със спининг пръчка

Мнение от miro253 »

Хубаво е да се четат стари теми, но точно в тази нямаше много смисъл. Колегата искаше мач, ама да не е мач. Дано да е попаднал на правилната въдица.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”