язовир БЕЛИ ЛОМ

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
jamc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 8:35 pm
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от jamc »

Marto-picha написа:Към края на месеца или началото на другия ще ходя за 1-2-3седмици. Ще споделя информация!
Перки излизат от брега в момента. Съвета ми е да застанеш откъм селло Мировец, че е по-дълбоко. Ако търси върбите отстреща е плитичко.
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от indzaghi »

За Бели лом искам да споделя следното:Бях около 10-тна дни на язовира в края на август.След употреба на всевъзможни захранки,стръв и разни чалъми и качамаци,резултата е около 2-3кг костури и червеноперки общо на плувка,и 20-тина таранки по 300-400гр.,което е нищо в сравнение с преди 15г.По стечение на обстоятелствата,тогава живях известно време в едно село до язовира,но картинката беше съвсем различна.Това е за тези, които смятат да посетят водоема.Дано след промяната на времето,нещата се променят.
Аватар
jamc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 8:35 pm
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от jamc »

От края на август нещо нещата по водоема са се променили. Явно навлизаме в сезон есен-зима. Вчера следобед някакви единични перки и костури и това не само там където бях аз, а по целия бряг всичко дреме. Водата беше огледало. Така като стане без вълни рибата не върви.
Marto-picha
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 9:39 pm
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от Marto-picha »

Да, доста е слабо този месец от няколко дена вече съм тук..на плувка не бута..на дъно от време на време се обажда перка и каракуда, преди 2 дена след 23часа на дъно на рибка удариха 3 по едри костура и 2 сулки, днес вятъра беше отвратителен не ставаше да се хвърлят въдици..сега поне отихна, но нищо не бута...
MOSKOW83
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 10:18 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от MOSKOW83 »

Да определено не е както преди !!!
Бях там за два дена с два вида храна за фидер подготвена от предният ден + 500 гр. жив и 500 гр. изпънат бял. Е такова нещо няма 17 червенопери и много костур, но ситен :(. Това не е било никога, но за сметка на това колеги до мене убиха костура на малка рибка, но сулка не видях да се извади.
Аватар
bad_santa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 144
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 8:15 pm
Местоположение: Каспичан

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от bad_santa »

Здравейте колеги, да попитам на спининг нищо ли не буда, мисля да пробвам ама не знам от къде е подходящо да се влезе, не съм ходил досега там, надявам се да помогнете
Ако някога се влюбиш в УЛТРАС, бъди щастлива, защото той най-добре знае какво е обич и вярност!!
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от stenli »

bad_santa написа:Здравейте колеги, да попитам на спининг нищо ли не буда, мисля да пробвам ама не знам от къде е подходящо да се влезе, не съм ходил досега там, надявам се да помогнете
яз. Бели лом е отдавна обран бостан, но все още може да се излъже някой костур или бяла рибка. Като гледам си от Каспичан и най-близкият път за да стигнеш до язовира е да отидеш на стената, а и най-перспективното място за спининг. По пътя м/у Шумен и Разград на около 10-на км. /не съм много сигурен в разстоянието/ преди Разград има табела вляво "яз.Бели лом". Завиваш наляво и пътя ще те отведе точно до стената /пътя е асфалт/.Има и друг път на около километър преди Разград пак в ляво за Лозница, преди да се спусеш в с. Ловско на баира има отбивка в ляво покрай един пояс гора. Завиваш и караш около 2км. по черен път и си на единият ръкав на язовира, но там се влиза само при хубаво време, завали ли те дъжд няма излизане 1-2 дена. Дано съм ти бил полезен, огледай картата на "Google maps" на язовира и ще видиш откъде можеш да стигнеш. Успех.
Аватар
bad_santa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 144
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 8:15 pm
Местоположение: Каспичан

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от bad_santa »

stenli написа:
bad_santa написа:Здравейте колеги, да попитам на спининг нищо ли не буда, мисля да пробвам ама не знам от къде е подходящо да се влезе, не съм ходил досега там, надявам се да помогнете
яз. Бели лом е отдавна обран бостан, но все още може да се излъже някой костур или бяла рибка. Като гледам си от Каспичан и най-близкият път за да стигнеш до язовира е да отидеш на стената, а и най-перспективното място за спининг. По пътя м/у Шумен и Разград на около 10-на км. /не съм много сигурен в разстоянието/ преди Разград има табела вляво "яз.Бели лом". Завиваш наляво и пътя ще те отведе точно до стената /пътя е асфалт/.Има и друг път на около километър преди Разград пак в ляво за Лозница, преди да се спусеш в с. Ловско на баира има отбивка в ляво покрай един пояс гора. Завиваш и караш около 2км. по черен път и си на единият ръкав на язовира, но там се влиза само при хубаво време, завали ли те дъжд няма излизане 1-2 дена. Дано съм ти бил полезен, огледай картата на "Google maps" на язовира и ще видиш откъде можеш да стигнеш. Успех.
Благодаря за бързия отговор и насока, наслука :fishing12:
Ако някога се влюбиш в УЛТРАС, бъди щастлива, защото той най-добре знае какво е обич и вярност!!
mishkata_mp
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Пон Юли 18, 2011 1:15 pm
Местоположение: Кубрат

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от mishkata_mp »

Някой да знае как е нивото на язовира, че преди забраната беше доста високо
mishkata_mp
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Пон Юли 18, 2011 1:15 pm
Местоположение: Кубрат

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от mishkata_mp »

Някой да знае как е нивото на язовира, че преди забраната беше доста високо. Пък и за Тича ако някой каже нещо хубаво ще ми е полезно, благодаря
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от indzaghi »

Колеги,да не ви разочаровам,но не тръгвайте с голямата кошница,а по-далечните дестинации да помислят дали да губят време и гориво.Язовира здраво е остърган.
bazelkov
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2009 4:38 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от bazelkov »

Здравейте колеги! Споделете прясна информация за язовира. Какво е нивото на язовира, излиза ли риба и каква, въобще каквото се сетите. Благодаря предварително!
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от indzaghi »

За цял ден 2-3 червеноперки.От костур и бяла няма и помен.
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от Sleepwalker_ »

Новото е много високо, излизат бабушки и редки каракуди. Завърта се и по някой костур, но дребен.
mishkata_mp
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Пон Юли 18, 2011 1:15 pm
Местоположение: Кубрат

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от mishkata_mp »

В неделя бях там, хванах 5 каракуди, 2 червеноперки, 2 костура, 5 бели(сулки) и сигурно 50 попчета
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”