Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

lusienn написа:То как го пишеш Чакал,

Нищо не ми говори.

Нито ти знам стоянките,нито нищо

Което говориш,предполагам и

Други са на същото мнение.
Много е трудно да се обхване цялото Черноморие и аз искренно се надявам и дуги колеги ,там на юг да казват какво ,как е...
В случая става дума за Варна и тарафа.
По важно е да се знае,че платерината/кефала/ ,да кажем, е каил на лошото време...Всички смели опити ,които съм правил в пашпалига, са давали невероятни резултати !Нищо ,че се е налагало да работя със щормово облекло... От друга страна,точно в тоя момент ,и хищниците трябва да се търсят в канали,пристанища,езера,всякакви проминади... Там и вятъра е безпомощен- възможни са варианти от бряг на бряг и т.н....
Импровизация му е майката и малко кураж !
Риболова не винаги е весел пикник !!! :wink:
Това е .
Морето обича хората,които го обожават !
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от lusienn »

Някой думи които използваш,

Не ги знам,какво означават.
IMG-42f8fad9a12d56cbe5739943050711d3-V.jpg
Аз сега ще нижа чирози.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

Морето се пълни със 100 км/ч.
Стягайте такъмите-рибата идва с водата !!!
Морето обича хората,които го обожават !
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от stefannankov »

Чакале, пробвал ли си с воблер от брега по системата туич-туич почивка (въртиш два пъти, 2-3 сек, въртиш един път и почивка 5-6 до 30 секунди) и има ли според теб ефективност при чернокопа тая работа?
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от lusienn »

На Юг има кал от дъжда,

Червен код,наводнения

Лодките гледам ги няма,

На пристана извадени са,

За тия в реката незнам но

Южния плаж в Приморско

Е кафяв от Дяволска река.

Над 90 литра на кв.м дъжд е

Паднал.

Едно чепаре за Чернокоп,от едрите.

Куките са 1/0.
IMG_20171025_084710.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Митко Кирилов »

Чакала от Варна написа:Морето се пълни със 100 км/ч.
Стягайте такъмите-рибата идва с водата !!!
Поредната оптимистична прогноза? Дано! :D Очаквам/сигурно не само аз/ в близките дни да ни съобщиш къде, как, колко и какви риби си хванал с въдицата?
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от lusienn »

https://m.vesti.bg/bulgaria/incidenti/p ... gi-6075344
Screenshot_2017-10-25-13-36-22.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
nexxt
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 9:20 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от nexxt »

https://www.youtube.com/watch?v=cfzbIfQxhVc

това гледам е от вчера , щом на 100-на километра на юг от границата си дава и тук трябва да го има..някъде
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от КИРО »

тези дребосъци и тук ги има.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от bubamara »

Има го но е със сещия размер и на юг и на север. На ахтопол преди седмица биеше на бомбарда ,а на вълнолома във Варна на 22 останах до към 10 вечерта имаше го докато не задуха югоизтока повечето се разотидохме. Рибата ще е през ноември дано да даде време и водата да не изтине много. Като цяло закаснява съдя по размера . От четвъртак ще става май до събота поне вятъра спада ще го пробвам може да е наедрял и за зарган ще пробвам ама не сам решил къде чудя се Фичоза, Рубин ,Ной. На Кранево бях на 19 ама много маломерна и някои беше писал ,че е изчезнала.Чух ,че на Галата било зарганджииско ама много стълби има слизането лесно ама после багажа двоино тежи но кеф цена няма. Пробвам и на блесна за зъбатко ходих 2-3 пъти на вълнолома около 19-22 октомври слаба работа по 2-3 риби на алба 1ама повечето даже не ги осетих на въдицата викам си АДРЕНАЛИНКА (медуза).Бях на юг (12-18 октомври) тегав риболов 20-25 зизита за цялден+ 2-3 илариики обиколих от Варвара до Резово само на 17 в Синеморец на корабите я уцелих до обед преди да задуха югоизток и то силничак 5-6 м/с порива можеби беше и повече 50 риби беше гол за гол поне се изкефих и не беше маломерна хубава имаше броики и за скарата.Паламуда я навря в брега морето вреше зизитата се изтрелваха над водата .Лошото е че отпуската свърши почти . Връзваите такъми и чакаите добри дни в ноември мача не е свършил сега почва НАСЛУКА КОЛЕГИ
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

stefannankov написа:Чакале, пробвал ли си с воблер от брега по системата туич-туич почивка (въртиш два пъти, 2-3 сек, въртиш един път и почивка 5-6 до 30 секунди) и има ли според теб ефективност при чернокопа тая работа?
Инатил съм се и се получава и не само туичинга,но мисля ,че е по-удачно с блесната.Там хвърлям с блеснарката надалеч и съм по -спокоен.Така е на Кабакум.Под моста ,когато има риба ,има и много въдичари с блесни и е много трудно заради,течението и разликата в траекторийте... От буните при подходящо време е супер. Става и на лустро/прожектор/ в периферията м/у тъмното и светлото ,но не знам как се приема от ИАРА ?!
Имам над 50 кастингови воблера и не ги оставям на мира.Има и друг проблем - късото време за такъв риболов -надвечер ,преди мръкване...Когато дава на воблер ,дава и на чипаре,както миналата година на НОЙ и не всеки би се ограничил във риболова с воблер,виждайки другите да вадят по няколко риби ?!
Наслука !
Морето обича хората,които го обожават !
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

Митко Кирилов написа:
Чакала от Варна написа:Морето се пълни със 100 км/ч.
Стягайте такъмите-рибата идва с водата !!!
Поредната оптимистична прогноза? Дано! :D Очаквам/сигурно не само аз/ в близките дни да ни съобщиш къде, как, колко и какви риби си хванал с въдицата?
Прави си майтап,прави...
Проби му е майката !!!
Вчера ,под моста/от станата на Варна/ ни засрами една жена - в пизула ,по обяд взимаше илария и платерина от въздуха !!!!!!!!!!!!...на умрял червей,количества ,ама количества...
Който не вярва ,да ходи да я пита и днес е там !
Знам ,че става дума за друга риба,но примера си е пример !!!
Морето обича хората,които го обожават !
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Чакала от Варна »

Чакала от Варна написа:
Митко Кирилов написа:
Чакала от Варна написа:Морето се пълни със 100 км/ч.
Стягайте такъмите-рибата идва с водата !!!
Поредната оптимистична прогноза? Дано! :D Очаквам/сигурно не само аз/ в близките дни да ни съобщиш къде, как, колко и какви риби си хванал с въдицата?
Прави си майтап,прави...
Проби му е майката !!!
Вчера ,под моста/от станата на Варна/ ни засрами една жена - в пизула ,по обяд взимаше илария и платерина от въздуха !!!!!!!!!!!!...на умрял червей,количества ,ама количества...
Който не вярва ,да ходи да я пита и днес е там !
Знам ,че става дума за друга риба,но примера си е пример !!!
A , и утре като зафучи ,пак стой пред компютъра :wink: :D ...
Ако обаче ,решиш да пробваш в лошото време,кажи и ще те пратя на едно Отвратително място, да скубнеш няколко трофейни кефала,така по кило ,две ... :fishing1:
Морето обича хората,които го обожават !
Аватар
bboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 7:51 pm

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от bboy »

Как е морето днес около Варна, има ли вълна?
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Тема за въдичари -гости на Черноморието-КЪДЕ И КАК ДА СИ ХВАНЕМ РИБА ПО МОРЕТО ?

Мнение от Митко Кирилов »

bboy написа:Как е морето днес около Варна, има ли вълна?
Напиши и влез в чичо Гугъл: " уеб камери Варна" и ще имаш необходимата информация, а не да чакаш наготово! :lol:
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”