Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Модератор: sapuna

MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от MaXo »

http://www.youtube.com/watch?v=_kZ-O6Sg ... re=related

Може да ви се стори тъп въпроса ... но за подобен монтаж какъв прът ни е нужен според вас, ако говорим за разстояния от 50+ метра навътре.?
lz1igr
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 625
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 7:56 pm
Местоположение: plovdiv

Re: Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от lz1igr »

Точно такъв не.Използвам тежко олово,вързано неподвижно,с по една кука под него и една над него и двете на около 30см от оловото.На линията нанизвам голяма щукарска тапа,подвижно,като на 30см над горната кука слагам стопер и нанизано малко олово-1-3гр,за да опира тапата в него и да не преминава стопера.Пръта си е шаранджийски,3,5м и от акцията му зависи тежестта на голямото олово.С такъв монтаж може да надхвърлиш и 100м,но интересното е после,като се закачи шарана,тая тапа ти дава индикация за всяко негово движение.Освен това при водоеми със закачки по дъното при изтегляне тапата повдига нагоре и целия монтаж се измъква много лесно.Извинявам се,че прекалих с писането,но няма как по-лесно да се обясни.Наслука.
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Re: Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от ribarq »

за 50 м + със този монтаж , няма смисал да пишем :wink: :wink: :wink: НЕ СТАВА !

този монтаж съм го ползвал на 10-20 метра максимум от брега във язовири с много гъста разтителност :!: :!: :!:
Аватар
Protos_Immortal
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от Protos_Immortal »

Интересен монтаж ще взема да го пробвам 10х
Аватар
майсторчето страхил
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1357
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 5:32 pm
Местоположение: В.ТЪРНОВО

Re: Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от майсторчето страхил »

То това си е на дъно но вместо звънец гледаш плувка.В голям вятър винаги я пускам на дъното,но както каза колегата това е до 20-на метра, недай боже да си кьорав кат мен нищо немож разбра.Но си има и приимущества ,рибата не усеща тежеста на плувката щото нея топи ами я влачи и най често се засича сама ,но условието е тежеста да е подвижна.
НЕ БОЙТЕ СЕ,ТОВА СЪМ АЗИзображение
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от sapuna »

Може да е ефикасен при течение и на късо!Необходима е сопа 9-10 метра на 3,5lb и 60-70 грамова близалка!
А бе,задържане му е майката! :lol:

Сега сериозно-във водоеми с мнооооооооого шаран може да се експириментира,но аз не бих си губил времето!
За мен този монтаж е Fishing show! :wink:
carp rig.JPG
carp rig.JPG (7.12 KiB) Преглеждано 5389 пъти
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от butnik »

Аз подкрепям напълно мнението на Сапуна.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
executor
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 561
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 8:33 am
Местоположение: Varna

Re: Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от executor »

Този монтаж би бил удачен ако пред нас има закачки,камъни и т.н.Идеята според мен е да се държи основното влакно далеч от дъното,където лесно би се закачило на въпросните препятствия.Правил съм експерименти с обвивките на шоколадови яйца и при такива ситуации е удачно.Срещал съм из нета че на запад използват и топчета от тенис на маса с подобна идея. :roll:
Stand and fight
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от butnik »

executor написа:Този монтаж би бил удачен ако пред нас има закачки,камъни и т.н.Идеята според мен е да се държи основното влакно далеч от дъното,където лесно би се закачило на въпросните препятствия.Правил съм експерименти с обвивките на шоколадови яйца и при такива ситуации е удачно.Срещал съм из нета че на запад използват и топчета от тенис на маса с подобна идея. :roll:
Монтажа не ми прилича на висящ,още повече с подвижно олово,още повече за избягване на закачки,напротив.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от krokibg »

Оловото не е 30-40 или 60грамово а максимум 10гр.Монтажа който показвате е същия на който зимно време ловим Шарана по Марица.Върнете се назад във постовете от миналата година и ще прочетете същото.Стръвта обаче си закачаме директно на кукичката а не на система-косъм.Нищо ново,само ще кажа че е много ефикасен и не е направен заради закачки и т.н.Трябва предварително да се знае дълбочината и няма нищо по-лесно от това да се хвърли на 10-15метра.На Марица хвърляме максимум на 3-4метра от брега и задържаме докато линията спре.Ако знаем точната дълбочина,слагаме направо стоционарна тапа и я оставяме така че да легне цялата на водата както е показано на снимката :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Nedeltcho Delev

Re: Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от Nedeltcho Delev »

Нещо не схващам идеята точно каква роля играе правия ъгал между оловото и тапата,това за язовир,за река как ще се получи и то при течение,мислено си представих същия монтаж и на дъно и се получи един ъгал от около 45 градуса между оловото и пръта,освен при вадене на празна кука да не закача,този монтаж невиждам да е по добър от това на дъно с по-леко олово.Кроки махни плувката мислено и какво се получава,къде е по ефикасния начин :roll: :roll:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от krokibg »

Батьо,монтажа си става и за река и за язовир.На язовира ще стой точно както е на снимката,но на Марица ще има наклон по посока на движението на водата.Върха на пръчката фиксира плувката която от своя страна спира точно на ръба между течението и тихата вода.Ти какъв Димитровградчанин си та ме питаш как се лови по този начин на марица бе :shock: :shock: :shock: Имаш една наказателна точка :idea: :idea: :idea:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от аксел »

Напълно съм съгласен с Кроки,че този монтаж се нарича "маришки дюзен".Аз лично използвам обикновенна плувка от стиропор/по-дълга/,без стопер,така че да се движи свободно по кордата.Върхът на пръчката се наглася така че плувката да остане в тихото/близо до брега/,а тежестта и стръвта да са в течението.Когато рибата клъвне полулегналата плувка се изправя и тръгва навътре.Превъзходен монтаж за ловене на шаран и други риби когато кълват мудно.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от butnik »

Да,но линията е изпъната.Монтажа показан по горе няма нищо общо с този за който пише Кроки и на който и аз ловя.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Някой практикува ли този монтаж на плувка?

Мнение от krokibg »

Не знам,всеки си ползува различен начин на ловене.Аз рядко вече ходя да го чакам или когато гоня сом и недава,тогава пробвам шарана и то точно на този монтаж.Батьо,на реката наистина си прави ъгал 45 градуса или повече,това е без значение но си има ъгал заради течението.Със или без стопери,идеята е само една/предполагам/,да остане тапата легнала за да не плаши рибата когато кълве и да няма съпротивление при налапване и повеждане/може би/.Не знам как няма да има такова,когато оловото може да е 10+ грама и то подвижно и плувката в дадения монтаж също,но има все пак стопер и невиждам как този монтаж притъпява бдителноста на шарана :smt102 :smt102 :smt102 Но си е ефикасен и на реката и на язовира,в това няма никакво съмнение.Просто си пробвайте и всеки сам да прецени,дали е удачен или не :!:

П.С. Бутник е писал преди да пусна поста си,затова ще кажа че наистина монтажа показан по този начин/нарисуван/няма как да се покаже по-друг,но идеята е една и съща :idea: :!: :idea: :!: :lol: :wink:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”