Black Shadow мнения

Модератор: sapuna

Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Black Shadow мнения

Мнение от gergi_81 »

Здравейте.Сериозно обмислям да заприходя черната сянка на Филстар ,но имам някакви чуденки. Трябва ми въдица ,която да ползвам малко по-универсално. За джигови глави 8-10 грама ,но и да си мятам с нея блесни и клатуни по 15-20 гр.без да се притеснявам като удари щука. Та зова се спрях на варианта 2,62 с тест 7-28гр. Доста я тръсках в магазина и определено ми допада. Все пак ако някой им аи други предложения в клас 150$ ще се радвам да ги видя. Благодаря ви предварително.
Ralitex
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 3:30 pm

Re: Black Shadow мнения

Мнение от Ralitex »

Няма как с една пръчка да покриеш риболова с малки силикони и риболова на щуки. Блек Шадоу са много сполучливи пръчки и за тази цена едва ли ще намериш по-добра. Аз бих си взел за 8-12 силикони пръчка 244 см. 3-15 гр. Всъщност имам такава и я използвам предимно за костури. За щуки ти трябва нещо по-яко.
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Black Shadow мнения

Мнение от gergi_81 »

Няма да е конкретно за щуки. За щуки ползвам 15-50. Просто искам ако случайно лепне щука да не се потя като с пръчка 3-15
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Black Shadow мнения

Мнение от garfield_90 »

Смени марката . За тези пари има доста по-добри решения.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Black Shadow мнения

Мнение от garfield_90 »

http://masterfishing.bg/category/305/va ... =19&page=3
Модела към който си се насочил 7-28 гр гледам че е около 240 лв. За тези пари може да си вземеш много добра дайва, а дори и Tailwalk.
Дайва balistic x spin съм имал допир до нея и мога да ти кажа че е страшна пръчка за около 180 лв.
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Black Shadow мнения

Мнение от gergi_81 »

Мислил съм и за дайва балистик , но ме притеснява ,че това е най-евтината пръчка от този клас. Това е пръчка направене за да е евтина. А на филстара бланката си е Мейджър Крафт и всички елементи са доста добре подбрани. Ще помисля още малко ,че така или иначе няма време. Трябва и за риба да се ходи.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Black Shadow мнения

Мнение от garfield_90 »

И това го има. Лично аз залагам на по-нисък клас, но от по-известна марка. На няколко пъти съм се убедил в това, но пък не вярвам и нак-високия клас на бюджетна марка, да е пълна скръб. Aз съм с Barracuda Jet spin 240 10-30 gr и за 70 лв съм повече от доволен от здравина, лекота и кастинг. Но това ми е първия спининг, а сега съм се насочил или към спомената дайва или някоя горе долу в нейния клас. Ама и tailwalk-a не е зле.
Пример: брат ми си взима висок клас директен телескоп на Lineaffe, за около 200 лв. Аз си взимам най-ниския клас Awa- Shima - Heras super sport 6m за 160 лв мисля беше. Еми мога да ти кажа, че разликата е от земята до небето в полза на Ава Шимата. Единствено теглото беше в полза на Lineafeto - 200 gr , a моя 250. Но самата работа с него е удоволствие. Значително по-мек и по-параболичен ( другия е с върхова акция ) дори и при малка риба работи цялата пръчка. При по едра риба самата бланка обира голяма част от порива и имаш време за реакция, докато при другата държиш кол 6 м. на който само върха се огъва и следва късане от рязкото дръпване на рибата. Но пак казвам зависи, не винаги е така и не винаги скъпото е по-добра, отделно че вече дайва и шимано не са като старите. Имам 20 годишна макра на дайва, която все още работи, само дето вече аванска и се е отпуснал леко и иска малко повече стягане. А колкото до филстар каквото и да съм си купил съжалявам. Наскоро се прекарах с тяхна макара. Filstar Extreme Carp 6000. На външен вид здрава, масивна макара със супер плавен ход и с пробка за течна смазка. До тук добре, но на 5тия риболов започна да ми изпуска задния аванс. Шаран ми прави рън, завъртам да превключи на предния аванс и следва яко хъркане и свирене и докато не хвана шпулата не спира,после го вадя и по някоя време както набирам изпуска 6-7 метра влакно ( аванска отпуска напълно). След няколко теста разбрах, че задния аванс не затваря напълно и почнах да го стягам докрай преди риболов и работя само с предния, ама който ме знае имам макара байт хаха. Само едно нещо харесвам на филстар и това фидера, който ползвахме преди с баща ми преди да си купя други и това е Filstar Extreeme feeder. Лек и удобен с хубави водачи и се държи добре при вадене на рибата. Иначе вече филстар категорично не. Може и за това да съм малко предубеден за избора ти.
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Black Shadow мнения

Мнение от gergi_81 »

Филстар според мен са заложили на нещо наистина качествено да хванат по-голям пазарен дял. Акцията е екстра фаст и наистина си отговаря на теста според всички ,които са я пробвали. За мен това е признак на високо качество. Дайва балистик с акция 10-40 е прекалено мека и определено не си отговаря на акцията и теста. Нито е бърза , нито може да метне 40гр камо ли да води примамката добре. Блек шадоу може на обявените 28 да си ги мята и да туичваш с воблер( според хора ,които я ползват) Между двете определено Блек Шадоу е класи над балистика. Но и те са различни пръчки като таргет.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Black Shadow мнения

Мнение от garfield_90 »

Възможно е, не съм я виждал и тръскал на живо а и наистина се предполага, че за 240-250 лв за филстар наистина трябва да получиш нещо добро. Шаранския ми е Фл стратегист за 90 лв е пъти по качествен от доста шарански такъми за по 150-200 лв. Не винаги цената е определяща. Може и тук да е така като съотношение марка и цена
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Black Shadow мнения

Мнение от Павел Иванов »

Няколко съвета :

1.
gergi_81 написа:... на филстара бланката си е Мейджър Крафт ...
Не разчитай на това !!!
Дори така да е , само по себе си нищо не значи !

2.
Не обръщай внимание на хора които правят съпоставка между спининг и фидер особено като ги разправят някакви където звездите са им ги наговорили при това съпоставено с четено ама неразбрано без никакъв опит .

3.
Според хората които лично познавам , съответно мога да им имам доверие , дали интервю за тази пръчка в сайта на Филстар , се предполага , че е читава . Аз лично мнение за нея не мога да дам по простата причина , че дори не съм я пипвал камоли ловил с нея .

4.
gergi_81 написа:... Акцията е екстра фаст и наистина си отговаря на теста според всички ,които са я пробвали. За мен това е признак на високо качество. Дайва балистик с акция 10-40 е прекалено мека и определено не си отговаря на акцията и теста...
Е това уби всичко деЦко в мен :lol:
Развесели ме иначе казано .
Не го повтаряй друг път освен ако не искаш да развеселиш и други :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Black Shadow мнения

Мнение от bobopeli »

gergi_81 написа: Та зова се спрях на варианта 2,62 с тест 7-28гр.
Въдицата е точно като за бели риби от брега.Други доказани варианти за тия кинти-Major Craft Turel,Pontoon 21 GAD CHASER и Pontoon 21 GAD Harrier.

Успехи с избора!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
fishingmania
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 6:29 pm
Местоположение: София/град

Re: Black Shadow мнения

Мнение от fishingmania »

Здравей, колега. Заприходих въдичката миналата седмица. Уникална тояжка, лека, невероятен кастинг. Аз заложих на 10-35, вече и направих севтето с едно гофарче. Взимай смело няма да съжаляваш.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”