Макара Daiwa Revros VS Ryobi Zauber

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Макара Daiwa Revros VS Ryobi Zauber

Мнение от geibriel »

Колеги решил съм за новия сезон да си взема ново макаре за UL спининг.Та съм малко раздвоен бях решил да си взема Ryobi Zauber размер 2000 http://megafishing.bg/product/1288/maka ... azhka.html но днес въртях една Daiwa https://aquasport-n.com/index.php?route ... d=58148015 и се поколебах.Дайвата опр ме впечатли но реално нещата в действие може да са коренно различни,за заубера мнения хиляди но за дайвата почти нищо ако може някой колега да помогне да наклоня везните в някоя посока.Преди малко се загледах и по 3то макаре http://masterfishing.bg/product/4254/sp ... 2500d.html и така ще съм ви благодарен ако одарите едно рамо :)
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Макара Daiwa Revros VS Ryobi Zauber

Мнение от ianimar »

немога да ги сравнявам защото рьоби съм нямал,но имам един стар реврос и не ме е предавал,ползвам го често на море
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Макара Daiwa Revros VS Ryobi Zauber

Мнение от Мъро »

Новый Daiwa спиннинг Рыбалка катушка 15 revros 5 шарикоподшипник морской катушка Бесплатная доставка
http://s.aliexpress.com/7n6ZZbUV?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)
Зауберите са добри макари, аз съм доволен. В алито има доста макари, ако ти се чака месец, месец и нещо по добре от там. Качеството е едно и също от където и да ги вземеш.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Макара Daiwa Revros VS Ryobi Zauber

Мнение от bobopeli »

Първите две са доста тежки,и са доста далече от ултра-лайта Аз бих взел фуегото :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Макара Daiwa Revros VS Ryobi Zauber

Мнение от Мъро »

bobopeli написа:Първите две са доста тежки,и са доста далече от ултра-лайта Аз бих взел фуегото :D
Зависи от пръчката, някой пръчки искат по леки макари, някой по тежки.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Макара Daiwa Revros VS Ryobi Zauber

Мнение от Павел Иванов »

Мъро да беше погледнал за какво се търси макара преди да пуснеш коментар ?!?
По принцип УЛ риболова предразполага към макара максимум 200 гр. а от трите по-горе само Фуегото що-годе ги наближава . Иначе то верно си зависи от пръчката щото на geibriel извъобще не му пречи да си ползва мидиъм такъм пък да мисли , че е УЛ :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Макара Daiwa Revros VS Ryobi Zauber

Мнение от geibriel »

Ами аз се надявах на мнения за daiwa макарите тъй като са от ниския клас.Иначе риобито най вече по съвети от приятели заради здравина и надеждноста от тази гледна точка.А за баланса за всяка от макаретата ще намеря пръчка да я балансирам имам няколко пръчки,колко ul са ми такъмите в момента по скоро са лайт вариант.Явно няма мн фенове на дайва в форума :)
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
Tournament
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Авг 27, 2011 9:44 pm

Re: Макара Daiwa Revros VS Ryobi Zauber

Мнение от Tournament »

geibriel написа:Ами аз се надявах на мнения за daiwa макарите тъй като са от ниския клас.Иначе риобито най вече по съвети от приятели заради здравина и надеждноста от тази гледна точка.А за баланса за всяка от макаретата ще намеря пръчка да я балансирам имам няколко пръчки,колко ul са ми такъмите в момента по скоро са лайт вариант.Явно няма мн фенове на дайва в форума :)
Има... Има... :D
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Макара Daiwa Revros VS Ryobi Zauber

Мнение от Павел Иванов »

От Дайва до Дайва колко от УЛ до УЛ разлика акомеразбираш :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Макара Daiwa Revros VS Ryobi Zauber

Мнение от bobopeli »

geibriel написа:Ами аз се надявах на мнения за daiwa макарите тъй като са от ниския клас
Въртял съм и трите :D

Заубера 7-8 години въртях стария- доволен съм,сега имам 20-тина риболова с новия- по лек е засега и от него съм доволен.Преимущество е лесното намиране на резервни шпули.

Изображение

Относно Дайвите, мой приятел ползва точно тези двете. Фуегото е по барнато и според мен ще изкара доста повече преди да се разхлопа,което е нормално предвид ценовата разлика.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Tournament
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Авг 27, 2011 9:44 pm

Re: Макара Daiwa Revros VS Ryobi Zauber

Мнение от Tournament »

Павел Иванов написа:От Дайва до Дайва колко от УЛ до УЛ разлика акомеразбираш :wink:
Много добре разбирам... От 17 години само Daiwa! За това възможно само най- високия клас на който пише ... Made in Japan!
Tournament
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Авг 27, 2011 9:44 pm

Re: Макара Daiwa Revros VS Ryobi Zauber

Мнение от Tournament »

bobopeli написа:
geibriel написа:Ами аз се надявах на мнения за daiwa макарите тъй като са от ниския клас
Въртял съм и трите :D

Заубера 7-8 години въртях стария- доволен съм,сега имам 20-тина риболова с новия- по лек е засега и от него съм доволен.Преимущество е лесното намиране на резервни шпули.

Изображение

Относно Дайвите, мой приятел ползва точно тези двете. Фуегото е по барнато и според мен ще изкара доста повече преди да се разхлопа,което е нормално предвид ценовата разлика.
Колега... моите почитания , но всичко е до желание! За да ловиш с най - доброто!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Макара Daiwa Revros VS Ryobi Zauber

Мнение от bobopeli »

Tournament написа: Колега... моите почитания , но всичко е до желание! За да ловиш с най - доброто!
Колегата и питал за 3 конкретни модела, за които имам преки впечатления.Има много по добри макари от обсъжданите по горе,но става дума за доста по голямо количество финикийски знаци :D Ще се радвам да споделите нещо по темата?
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Tournament
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Авг 27, 2011 9:44 pm

Re: Макара Daiwa Revros VS Ryobi Zauber

Мнение от Tournament »

bobopeli написа:
Tournament написа: Колега... моите почитания , но всичко е до желание! За да ловиш с най - доброто!
Колегата и питал за 3 конкретни модела, за които имам преки впечатления.Има много по добри макари от обсъжданите по горе,но става дума за доста по голямо количество финикийски знаци :D Ще се радвам да споделите нещо по темата?
Разбирам, но и аз съм тръгнал от нулата!
Tournament
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Авг 27, 2011 9:44 pm

Re: Макара Daiwa Revros VS Ryobi Zauber

Мнение от Tournament »

Tournament написа:
bobopeli написа:
Tournament написа: Колега... моите почитания , но всичко е до желание! За да ловиш с най - доброто!
Колегата и питал за 3 конкретни модела, за които имам преки впечатления.Има много по добри макари от обсъжданите по горе,но става дума за доста по голямо количество финикийски знаци :D Ще се радвам да споделите нещо по темата?
Разбирам, но и аз съм тръгнал от нулата!
Колега финикийските знаци нямат никакво значение когато става дума за Риболов! Това може би ще го разбереш... надявам се след още няколко десетки риболова!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”